Leczenie nadpotliwości – zabiegi laserowe

152

Nadmierne pocenie się to problem wielu osób niezależnie od wieku czy płci. Nieestetyczne plamy i przykry zapach mogą być przyczyną kompleksów i braku pewności siebie, a co za tym idzie, wycofaniem się z życia towarzyskiego. Stosowanie dezodorantów oraz przestrzeganie higieny osobistej często nie wystarczają i nie sprawiają, że kłopot znika. Na szczęście medycyna estetyczna wyszła naprzeciw wzmożonej potliwości i oferuje zabiegi, dzięki którym leczenie nadpotliwości stanie się skuteczne! Sprawdź, jak działają i kiedy można się im poddać.

Nadpotliwość – przyczyny

Wydzielanie potu stanowi naturalny mechanizm, dzięki któremu organizm zabezpieczony jest przed przegrzaniem. Pot produkowany przez gruczoły potowe stanowi warstwę ochronną powierzchni skóry, co chroni ją przed niepożądanym działaniem czynników zewnętrznych. Najczęściej pocimy się podczas wysiłku fizycznego czy wtedy, gdy jesteśmy rozemocjonowani czy w stresie. Jednak ok. 1-2% społeczeństwa odczuwa problem nadmiernego pocenia się, czyli wydziela pot wtedy, kiedy organizm nie powinien tego robić. Za nadmiernym poceniem się mogą stać także różne choroby takie jak: cukrzyca, niewydolność wątroby czy nadczynność tarczycy. Nadmierne pocenie się może dotyczyć całego ciała bądź poszczególnych partii (pach, dłoni, stóp i twarzy).

Leczenie nadpotliwości

Problem nadmiernego pocenia można zniwelować bądź nawet całkowicie usunąć. Pierwszym krokiem ku temu jest dbanie o higienę osobistą: codzienne mycie, używanie dezodorantów lub antyperspirantów i częste zmienianie ubrań. Warto też zmniejszyć objawy stresu, ponieważ ten w dużej mierze odpowiada za wzmożoną potliwość. W tym celu dobrze jest pić napary z ziół czy brać leki uspokajające. Jednak nawet stosowanie się do tych zaleceń może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Aby trwale pozbyć się problemu nadmiernego pocenia się warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Leczenie nadpotliwości laserem

Nadmierną potliwość można skutecznie wyeliminować w sposób małoinwazyjny i nowatorski. Terapia nadpotliwości z wykorzystaniem lasera w klinice Esteticmed daje gwarancję bezpieczeństwa i efektywności. Pacjent dostaje znieczulenie miejscowe, a po zabiegu może wrócić do domu. Metoda bazuje na wykorzystaniu energii wiązki laserowej i polega na precyzyjnym uszkodzeniu gruczołów potowych w miejscu, gdzie chcemy pozbyć się nadpotliwości, czyli np. pod pachami. W klinice Esteticmed do tego zabiegu używa się najbardziej zaawansowanych laserów Nd:Yag na rynku – amerykańskiego medycznego systemu laserowego Sciton Joule®.

Opis zabiegu

Cały zabieg wraz ze znieczuleniem trwa maksymalnie godzinę i jest zupełnie bezbolesny. Lekarz wykonuje w skórze 1-2 drobne nacięcia o długości 2 mm i wstrzykuje przez nie roztwór znieczulający skórę i tkankę podskórną. Później wprowadza przez cienką kaniulę światłowód lasera i uszkadza gruczoły potowe objęte zabiegiem. Na koniec pacjentowi zakłada się plaster lub szwy. W efekcie zabiegu udaje się zniszczyć i usunąć gruczoły potowe, dzięki czemu trwale likwiduje się objawy nadpotliwości na obszarze objętym działaniem lasera. Po zabiegu można odczuwać przejściową bolesność i przejściowe powiększenie okolicznych węzłów chłonnych.

Kiedy nie można wykonać zabiegu?

Nadpotliwości nie można leczyć zabiegiem z wykorzystaniem lasera w przypadku:

  • cukrzycy
  • nieleczonego nadciśnienia
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • choroby serca
  • niewydolności nerek lub wątroby
  • stanów zapalnych skóry w obszarze zabiegu

Więcej na temat leczenia nadpotliwości laserem przeczytać można na: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/leczenie-nadpotliwosci

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ