Niezawodne metody na wybielanie zębów!

111

Zbliża się ważny dzień, a ty martwisz się wyglądem swojego uśmiechu? Przebarwienia na zębach mogą rzeczywiście popsuć humor. Zwłaszcza, gdy zależy nam na tym, by wyglądać nienagannie, np.w dniu ślubu lub na innej uroczystości. Na szczęście, wybielanie zębów nie musi być trudne i długotrwałe. Jeśli zależy Ci na szybkich i olśniewających efektach, zapomnij o domowych sposobach i skorzystaj z wybielania zębów u dentysty. Prezentujemy sprawdzone metody na skuteczne wybielanie zębów, które na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Opalescence – wybielanie w gabinecie

W przeciwieństwie do domowych sposobów na białe zęby, odwiedzając gabinet dentystyczny mamy gwarancję, że wybielanie zakończy się sukcesem. Przede wszystkim, doświadczony stomatolog może ocenić przyczynę powstałych przebarwień, co ma kluczowe znaczenie dla wyboru odpowiedniej metody. W przypadku żelu Opalescence, zabieg ma skutek natychmiastowy. Jest to świetna metoda dla wszystkich osób, które chcą od razu cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem. Na czym polega wybielanie Opalescence? Specjaliści z Kliniki Ortofan w Warszawie tłumaczą, że zabieg składa się z trzech etapów:

  1. Najpierw stomatolog pokrywa dziąsła specjalną substancją ochronną, aby zabezpieczyć je przed działaniem preparatu wybielającego.
  2. Następnie, dentysta stopniowo nakłada żel zęby, tak aby pokryć całą ich powierzchnię. Preparat musi pozostać na zębach przez około 10-15 minut (w zależności od potrzeb).
  3. Za pomocą ssaka stomatologicznego, żel zostaje usunięty z zębów.

Cały zabieg trwa około 45 minut i jest całkowicie bezbolesny. Od razu po jego zakończeniu, pacjent może wrócić do domu.

Wybielanie nakładkowe Nite White

Metoda wybielania za pomocą nakładek na zęby zyskuje ogromną popularność ze względu na możliwość przeprowadzenia profesjonalnego wybielania zębów  w warunkach domowych. Pacjent otrzymuje do domu nakładki z żelem i nosi je przez określony czas. Preparat stopniowo wnika w szkliwo zęba i usuwa powstałe przebarwienia. Wybielanie nakładkowe ma bardzo wysoką skuteczność. Co bardzo ważne, metoda Nite- White służy nie tylko wybielaniu, ale łączy wiele różnych funkcji. W preparacie, który umieszcza się w nakładkach znajduje się  amorficzny fosforan wapnia (ACP) – bezpieczna, wielozadaniowa substancja. ACP usuwa przebarwienia, wzmacnia szkliwo zębowe, zmniejsza nadwrażliwość na ciepło i zimno oraz nadaje zębom wyjątkowy połysk. I to wszystko w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Przebieg wybielania nakładkowego można opisać w trzech krokach:

  1. Najpierw, stomatolog ocenia skalę przebarwień i dobiera odpowiednie stężenie substancji wybielającej. Następnie, pobiera wycisk zębów pacjenta, który posłuży do stworzenia nakładki o idealnie wyprofilowanym kształcie.
  2. Gdy nakładki są już gotowe, pacjent otrzymuje je do domu wraz z preparatem Nite White. Stomatolog wyjaśnia także, w jaki sposób ich używać.
  3. Nakładki należy nosić przez dwa tygodnie. Dla własnej wygody, najlepiej robić to nocą, ale można je zakładać również na kilka godzin w ciągu dnia. Po tym czasie, zęby są wyraźnie jaśniejsze i bielsze, a przebarwienia zredukowane.

Barwniki zawarte w pożywieniu to największa przeszkoda dla białych i lśniących zębów. Z tego powodu, w okresie noszenia nakładek, warto zastosować się do zasad białej diety. Polega ona na wykluczeniu lub ograniczeniu tych produktów, które szczególnie oddziałują na barwę szkliwa. Są to m.in. kawa, tytoń, czerwone wino, jagody, buraki, porzeczki, papryka. Jeśli trudno nam zrezygnować z kawy, można ją pić przez słomkę. Takie chwilowe wyrzeczenie to gwarancja, że wybielanie zębów zakończy się sukcesem.

Poszukujesz najlepszej metody wybielania zębów? Umów się na wizytę w warszawskiej Klinice Ortofan!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ