10 sposobów na pozbycie się zaskórników

Uroda

Czy wiesz, że masz prawie 90% szans na pojawienie się zaskórnika w ciągu roku? To prawda, ponieważ zaskórniki są jednym z najczęstszych problemów każdej osoby. Jest to spowodowane nagromadzeniem martwych komórek skóry, które nie mogą być zmyte wodą.

Istnieją różne rodzaje zaskórników, ale najczęstszym z nich jest biała główka. Powstaje on, gdy gruczoły łojowe zostają zablokowane z powodu nadprodukcji oleju. Jeśli borykasz się z tym samym problemem to istnieje wiele sposobów na pozbycie się zaskórników. Omówmy niektóre z nich.

1. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest jednym z najlepszych domowych środków na zaskórniki. Posiada on wiele właściwości leczniczych. Wystarczy wymieszać łyżeczkę olejku z drzewa herbacianego z 1 szklanką wody. Mieszanka będzie działać jako środek ściągający i będzie obkurczać pory.

2. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest najlepszym naturalnym sposobem na pozbycie się zaskórników. Zrób mieszankę z oliwy z oliwek i miodu i nałóż ją na twarz. Usunie ona martwy naskórek i zapobiegnie powstawaniu zaskórników.

3. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest jednym z najbardziej skutecznych składników, aby pozbyć się zaskórników. Użyj jej w paście i zastosuj ją bezpośrednio na dotkniętym obszarze. Pomoże to w usunięciu martwych komórek, a także pomoże Ci uzyskać czystą skórę.

4. Ocet jabłkowy z cydru

Ocet jabłkowy cydr jest jednym z najlepszych domowych środków na zaskórniki. Będzie oczyścić pory i to sprawi, że zaskórniki znikną.

5. Sok z cytryny

Cytryna jest najlepszym naturalnym składnikiem do pozbycia się zaskórników. Pomoże w usuwaniu martwego naskórka i zapobiegnie powstawaniu nowych zaskórników.

6. Sok z cebuli

Sok z cebuli jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się zaskórników. Usunie martwe komórki skóry i zapobiegnie powstawaniu nowych zaskórników.

7. Cukier

Cukier to kolejny skuteczny sposób na pozbycie się zaskórników. Wystarczy wymieszać łyżkę stołową cukru z filiżanką wody i nałożyć ją na twarz. Cukier oczyści pory i zapobiegnie powstawaniu nowych zaskórników.

8. Białka jajek

Białka jaj są bogatym źródłem witaminy C i jest to jeden z najlepszych domowych środków na zaskórniki. Wymieszaj łyżeczkę białka jajka z 1 szklanką wody.

9. Olej kokosowy

Olej kokosowy to kolejny świetny składnik, który pomoże Ci pozbyć się zaskórników. Będzie oczyścić pory i zapobiec tworzeniu się nowych zaskórników.

10. Liście mięty

Mięta jest jednym z najbardziej skutecznych składników, aby pozbyć się zaskórników. Oczyści pory i zapobiegnie powstawaniu nowych zaskórników.

Wnioski:

To były jedne z najlepszych sposobów na pozbycie się zaskórników. Powinieneś spróbować tych środków, ponieważ są one naturalne i nie mają żadnych skutków ubocznych. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci pozbyć się