5 kroków do pięknych włosów z kosmetykami Matrix Hair

Na kondycję naszych włosów w ogromnym stopniu wpływa sposób ich pielęgnacji. Niektórzy sądzą, że wystarczy umycie i wysuszenie włosów, aby zachować ich prawidłowy stan. Jednak włosy porowate i pozbawione blasku nie biorą się znikąd. Losowe wybieranie produktów w drogerii i stosowanie takich szamponów i odżywek, które akurat wpadły nam w ręce nie przyniesie pozytywnych rezultatów. Ważna jest nie tyle ilość nakładanych na włosy kosmetyków, ile ich świadomy wybór i prawidłowa aplikacja. Profesjonalną pielęgnację włosów zapewnia linia kosmetyków Matrix Hair.

Krok 1 – dobierz szampon do rodzaju włosów

To, że na buteleczce widnieje naklejka z napisem ,,szampon” nie oznacza od razu, że jest to odpowiedni dla nas kosmetyk. Każdy rodzaj włosów powinien być pielęgnowany za pomocą specjalnie do niego przeznaczonego szamponu. Dlatego możemy wyróżnić następujące typy szamponów ze względu na rodzaj włosów:

 • szampon do włosów farbowanych – należy wybrać szampon, który pozwoli na uwydatnienie koloru i zapobieganie szybkiemu spłukiwaniu się farby
 • szampon do włosów blond – włosy w kolorze blond, ze względu na specyficzny rodzaj pigmentu i większą skłonność do plątania, wymagają szczególnej pielęgnacji; do tego rodzaju włosów również istnieją szampony o specjalnej recepturze
 • szampon do włosów kręconych – włos kręcony to chyba największe wyzwanie dla pielęgnacji – ten rodzaj ma największą tendencję do plątania, kołtunienia i łamania się; należy więc wybrać taki szampon, który nie tylko oczyści i doda objętości, ale także nawilży i wygładzi strukturę włosa.

Krok 2 – stosuj odżywkę

Dla jednych oczywista sprawa, dla innych zbędna czynność i strata czasu. Jednak sam szampon nie zapewni włosom blasku i nie uczyni ich gładkimi w dotyku. Odżywka to pierwszy krok do włosów rodem z reklamy. Podobnie jak w przypadku szamponów, powinno się przemyślanie dobierać odżywkę, zgodnie z jej przeznaczeniem. Gdy już określi się rodzaj włosów i dobierze do niego odpowiedni preparat, należy mimo wszystko zweryfikować jego skład. Odżywki stosowane w celu ochrony włosa na całej długości i ułatwienia rozczesywania powinny zawierać:

 • silikony/oblepiacze chroniące włosy (np. cethyl, phenyl, dimethicone)
 • olejki (arganowy, marula, makademia)
 • ekstrakty i składniki odżywcze (np. keratyny)

Można stosować odżywki do spłukiwania i bez spłukiwania, w zależności od tego, które lepiej działają na nasze włosy.

Krok 3 – wzmocnij ochronę poprzez ampułki

Ampułki to wyższy stopień pielęgnacji, pomocny szczególnie przy włosach farbowanych jako ochrona koloru, ale nie tylko. Substancja zawarta w ampułkach wnika w strukturę włosa wzmacniając go również przy końcach. Ampułki należy stosować na wilgotne, podzielone na sekcje włosy. Po wmasowaniu preparatu we włókna i w skórę głowy, spłukać. Wysokiej jakości ampułki są dostępne na stronie kosmetyków Matrix Hair.

Krok 4 – ostateczne odżywienie, czyli maska

Maski to najskuteczniejsza, najefektywniejsza metoda na odżywienie włosów. Mogą być stosowane na każdy rodzaj włosa, nawilżają i regenerują zmęczone włókna. Powinno się je stosować masymalnie dwa razy tygodniu, aby uniknąć przeproteinowania i nadmiernego przetłuszczania. Maski z reguły nakłada się na wilgotne umyte włosy. Część kobiet unika stosowania masek, ponieważ wydaje się to być czynnością pracochłonną, ze względu na czas oczekiwania przed spłukaniem. Z reguły jednak, konsystencja maski pozwala na to, by po jej nałożeniu normalnie się poruszać i wykonywać domowe czynności. Dla ułatwienia można owinąć głowę ręcznikiem. Warto wybierać maski, które w składzie mają:

 • aloes
 • ceramidy
 • filrty UV
 • glicerynę
 • kolagen

Pielęgnacja włosów nie musi być trudna, gdy wiesz jakie produkty stosować. Przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim jakością, nie ilością. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie www.matrixprofessional.pl

 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>