8 najskuteczniejszych porad, które ułatwią Ci aplikację tamponów

Inne

Jeśli masz bardzo dobry cykl menstruacyjny, to być może używasz tamponów po raz pierwszy, lub może używałaś ich w poprzednim cyklu, ale nadal masz pewne luki w wiedzy. Oto 8 najlepszych wskazówek, które ułatwią Ci aplikację tamponów.

Zastosuj podpaskę dla lepszej aplikacji

Pierwszym krokiem, który ułatwi Ci aplikację tamponów jest zastosowanie podpaski. Zapewni Ci to lepszą ochronę i pomoże uniknąć wszelkiego rodzaju wycieków.

Zmieniaj rozmiar po każdej godzinie

Najlepszą praktyką jest zmiana rozmiaru tamponów po każdej godzinie, ponieważ kiedy zmienisz rozmiar, wtedy nowy tampon będzie skuteczniej wchłaniał płyn.

Staraj się unikać tamponów, które są zbyt ciężkie

Tampony są stworzone do wchłaniania płynu i jeśli czujesz się niekomfortowo po ich zastosowaniu, to powinnaś spróbować zastosować tampony, które nie są zbyt ciężkie. Ciężkie tampony mogą sprawić, że poczujesz się niekomfortowo.

Trzymaj tampony w torebce lub pudełku

Tampony są najlepszym sposobem na uniknięcie bezpośredniego kontaktu skóry z płynem i jest to również bardzo wygodna opcja. Jeśli jednak chcesz trzymać tampony w torebce lub pudełku, to powinnaś je trzymać w temperaturze pokojowej. Dzięki temu bakterie nie dostaną się do Twojej pochwy.

Nie przechowuj tamponów przez dłuższy czas

Istnieje wiele powodów, dla których płyn może się wydostać, ale jeśli trzymasz tampony przez dłuższy czas, to szanse na zakażenie są bardzo wysokie. Jeśli nie jesteś w stanie go użyć, wtedy powinnaś go wyrzucić.

Nie trzymaj go w łazience

Jeśli trzymasz tampony w łazience, wtedy będzie to wielkie ryzyko dla Ciebie, ponieważ wilgoć pochwy sprawi, że bakterie dostaną się do tamponu i doprowadzi to do infekcji.

Użyj bawełnianego wacika po raz pierwszy

Płatki bawełniane są najlepszą opcją do wykorzystania po raz pierwszy. Powinnaś po prostu umieścić bawełniany płatek w środku swojej bielizny, a to sprawi, że wchłanianie płynu będzie łatwe.

Wnioski:

Podsumowując, są to najbardziej skuteczne wskazówki, które ułatwią Ci aplikację tamponów. Tak więc, są to najlepsze wskazówki, które sprawią, że poczujesz się komfortowo i pewnie podczas używania tamponów.