Alternatywa dla implantów – powiększanie piersi “własnym tłuszczem”

Piękny, jędrny biust to marzenie każdej kobiety. Niejedna z nas marzy o tym, by móc podkreślić piersi głębokim dekoltem i dumnie je eksponować. Nie zawsze jednak natura obdarowuje nas rozmiarem, który nas satysfakcjonuje – nie znaczy to jednak, że musimy rezygnować z marzeń. Z pomocą przychodzi bowiem chirurgia plastyczna i zabiegi pozwalające cieszyć się pięknymi piersiami.

Powiększanie piersi

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych zabiegów chirurgii plastycznej jest powiększanie piersi. Jednym ze sposobów na ich wymodelowanie jest wszczepianie implantów wykonanych z silikonu. Daje to dobre efekty, jednak nie jest jedynym sposobem na osiągnięcie wymarzonego rozmiaru biustu i wypełnienie go. Ciekawą alternatywą jest bowiem powiększanie piersi za pomocą tkanki tłuszczowej pobranej od pacjentki.

Liposukcja i powiększanie biustu

Zabieg wypełnienia piersi tkanką tłuszczową to interesująca alternatywa dla tradycyjnego powiększania biustu implantami. Największą zaletą tej metody jest fakt, że wszczepiany materiał jest żywą tkanką pacjenta, połączy się więc z tkaną biustu i da naturalny efekt bez dodatkowego ciała obcego. A poza tym są to właściwie dwa zabiegi w jednym, bo “efektem ubocznym” będzie w tym przypadku wymodelowanie i wyszczuplenie sylwetki.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Jak to wszystko przebiega? Pierwszym krokiem jest wykonanie zabiegu liposukcji, czyli odessanie tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie jest go zbyt dużo. Może to być fałda tłuszczu na brzuchu, udach, pośladkach. Następnie pobrana tkanka musi zostać poddana specjalnemu odwirowaniu płynnych części, dzięki czemu uzyskiwany cenny materiał jest gotowy do przeszczepu. I ten oddzielony materiał jest podawany przez lekarza chirurga do piersi w celu uzyskania jak najlepszego efektu. Eksperci z Centrum Medycznego Bieńkowski rekomendują do zabiegu tego typu coraz bardziej popularne urządzenie Body Jet.

Efekty powiększania biustu tkanką tłuszczową

Już pierwszy przeszczep tłuszczu do piersi przywróci mu jędrność i powiększy o jeden rozmiar. W razie potrzeby zabieg może zostać powtórzony po trzech miesiącach.

Co można uzyskać, poddając się zabiegowi?

  • naturalny wygląd piersi
  • powiększenie, ujędrnienie i uniesienie piersi
  • pozbycie się zbędnego tłuszczu w niechcianych miejscach
  • wymodelowanie sylwetki
  • trwały efekt utrzymujący się wiele lat

Największą zaletą zabiegu jest uzyskanie naturalnych efektów dzięki własnej tkance tłuszczowej, bez nadmiernej ingerencji chirurgicznej oraz bez wszczepiania ciała obcego w biust. Jednak trzeba pamiętać, że pobrany podczas liposukcji materiał to żywa tkanka i by zabieg się udał, musi zostać podana w prawidłowy sposób. Najlepiej w tej kwestii poszukać profesjonalnej kliniki, takiej jak Centrum Medyczne Bieńkowski, i zaufać specjalistom tam pracującym. Osoba taka z doświadczeniem oceni ilość tkanki tłuszczowej, jaka może zostać pobrana z danego miejsca, by zabieg przyniósł jak najlepsze efekty.

Dla kogo najlepszy będzie zabieg powiększania piersi tkanką tłuszczową?

Najlepsze efekty osiągną osoby, u których nagromadziło się nieco zbędnej tkanki tłuszczowej. Możliwe będzie wtedy pobranie komórek z jednego miejsca i to wystarczy, by wymodelować odpowiednio biust. U osób szczupłych może być to utrudnione, dlatego dla nich rekomendowane jest powiększenie piersi implantami.

Warto zauważyć, że zabieg z wykorzystaniem liposukcji nadaje się również do rekonstrukcji piersi po amputacji. Prawidłowo przeprowadzony, nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa i może być wykonywany.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>