Body Jet WAL – poznaj nieinwazyjną metodę odsysania tłuszczu!

Odchudzanie, zdrowy styl życia i ćwiczenia nie zawsze są tym, co może zapewnić nam szczupłą i zgrabną sylwetkę. Prawda jest bowiem taka, że dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną nie w każdym przypadku jest w stanie poradzić sobie z lokalną otyłością, np. na brzuchu, udach, ramionach czy biodrach. Wpływ mają na to różnorodne czynniki, w tym nasze predyspozycje genetyczne czy wiek, które powodują, że z pewnych miejsc na ciele wyjątkowo trudno jest pozbyć się tkanki tłuszczowej. Dlatego warto w tym przypadku rozważyć wykonanie nowoczesnego zabiegu Body Jet WAL, czyli nieinwazyjnej metody odsysania tłuszczu.

Jakie zalety posiada zabieg Body Jet WAL?

Body Jet WAL to metoda odsysania tłuszczu, która stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej liposukcji.

  • Zabieg odsysania tłuszczu metodą Body Jet WAL charakteryzuje się przede wszystkim mniejszą inwazyjnością, co umożliwia odessanie większej ilości tkanki tłuszczowej w znacznie krótszym czasie.
  • Dużą zaletą Body Jet WAL jest również to, że wymaga on znacznie krótszego okresu rekonwalescencji niż w przypadku tradycyjnej operacji plastycznej – rany po zabiegu łatwo się goją, zaś pacjent może powrócić do normalnej aktywności życiowej w zdecydowanie szybszym czasie.
  • Co więcej, tłuszcz pobrany metodą Body Jet WAL można ponownie wykorzystać do modelowania innych partii ciała (np. powiększania piersi), a także leczenia różnorodnych schorzeń (np. urazów sportowych).

Na czym polega zabieg Body Jet WAL?

W metodzie Body Jet WAL wykorzystuje się specjalny roztwór, który wprowadza się do organizmu przy pomocy kaniuli. Jego zadaniem jest wypłukiwanie tkanki tłuszczowej w taki sposób, by nie zniszczyć naczyń krwionośnych oraz nerwów. Lekarz natomiast delikatnym ruchem uwalnia nadmiar komórek tłuszczowych.  Oczywiście cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, by zmniejszyć do minimum ból oraz dyskomfort odczuwany przez pacjenta. W tym przypadku bardzo ważne jest doświadczenie lekarza oraz łagodność jego ruchów. To pozwoli uniknąć mechanicznych uszkodzeń tkanki, krwiaków czy obrzęków na ciele pacjenta – tłumaczy dr Wiesław Bieńkowski z Centrum Medycznego Bieńkowski w Bydgoszczy.

Efekty liposukcji Body Jet WAL

Przeprowadzenie zabiegu liposukcji metodą Body Jet WAL nie oznacza wcale, że w kilkadziesiąt minut nasz wygląd zmieni się nie do poznania. Podczas zabiegu z organizmu usuwany jest jedynie nadmiar tłuszczu, by nie zaburzać funkcjonowania innych organów. Prawda jest jednak taka, że już po pierwszym zabiegu można zauważyć zmniejszenie objętości swojego ciała o jeden lub nawet dwa rozmiary, zaś efekt liposukcji dodatkowo pogłębi się w następnych 3-6 miesiącach, gdy organizm pozbędzie się kolejnych komórek tłuszczowych, które zostały uszkodzone w trakcie wykonywania zabiegu. Trzeba też zaznaczyć, że po zabiegu pacjent powinien nosić specjalną bieliznę uciskową oraz zdecydować się na regularne wykonywanie masażów ciała – to pozwoli odpowiednio ukształtować sylwetkę oraz przyspieszyć osiągnięcie pożądanych efektów liposukcji.

Body Jet WAL – piękna figura na zawsze?

Bardzo istotne jest to, że zniszczone podczas zabiegu komórki tłuszczowe nie będą już w stanie ponownie wypełnić się tłuszczem. Oznacza to tym samym, że efekt zabiegu jest trwały. “Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że tłuszcz może zacząć odkładać się w innych miejscach na ciele. Dlatego po wykonaniu liposukcji metodą Body Jet WAL sugerujemy naszym pacjentom prowadzenie zdrowego stylu życia oraz rozpoczęcie aktywności fizycznej” – zaznaczają specjaliści z Centrum Medycznego Bieńkowski. Przed przeprowadzeniem zabiegu wymagana jest również konsultacja lekarska, podczas której ekspert oceni ogólny stan zdrowia pacjenta oraz przedstawi ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
(http://www.chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna/modelowanie-sylwetki/body-jet-wal)

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>