Brak włosów nie musi być już Twoim problemem! Przeszczep Smart Graft – skuteczność najnowszej generacji

Rzadkie włosy, widoczne zakola, brak owłosienia w miejscach, które pokryte są bliznami – nie, to nie jest banalny problem! Są to zmiany mogące prowadzić do poważnych kompleksów i znacznego obniżenia poczucia własnej wartości. Istnieją jednak metody, które potrafią w skuteczny sposób pomóc na nowo cieszyć się gęstymi, równomiernie rosnącymi włosami. Poznaj zabieg Smart Graft – nowatorski przeszczep włosów, który przeprowadzają eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki. Na czym polega, w jakich problemach się sprawdza i jakie przynosi efekty?

Widoczny brak włosów – niewidoczne trudności

Dla wielu osób wydawać by się mogło, że chęć posiadania gęstszych włosów to istna fanaberia. Nic bardziej mylnego, może być to poważny kłopoty mający moc silnego oddziaływania na sferę psyche – co jeśli ubytek w owłosieniu stanowi efekt uboczny blizny pooperacyjnej, o której dany człowiek chciałby najchętniej zapomnieć? Co jeśli łysienie wynika z zaburzeń hormonalnych, z którymi dzień w dzień toczy się heroiczna walka w organizmie danego pacjenta lub pacjentki? Co jeśli jest skutkiem poważnego poparzenia? 

Braki w owłosieniu mogą w takich przypadkach skutecznie przypominać o niezwykle trudnych emocjonalnie problemach, a przecież zupełnie nie musi tak być – jeżeli niewielkim wysiłkiem można doprowadzić do efektownych zmian, a tym samym istotnie wpłynąć na lepsze samopoczucie, dlaczego by nie spróbować? Niewątpliwie pomocny może być w tej kwestii Smart Graft, który stwarza naturalny efekt – linia przeszczepionych włosów jest niemalże nie do rozpoznania! Zabieg jest przy tym także procedurą bezpieczną, szybką i wiążącą się z niską bolesnością.

W jakich problemach pomaga przeszczep włosów Smart Graft?

 • Bardzo rzadkie zagęszczenie włosów skóry głowy;
 • Zakola;
 • Łysienie androgenowe – dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet (np. w przebiegu PCOS – zespołu policystycznych jajników);
 • Łysienie pourazowe, po napromieniowaniu, po poparzeniach;
 • Łysienie, za którym stoi historia licznych stanów zapalnych skóry
 • Braki w owłosieniu na obszarze pokrytym bliznami (różnego rodzaju – np. bliznami pooperacyjnymi);
 • Ubytki w owłosieniu brwi, rzęs, brody, wąsów (w przypadku mężczyzn, zabieg Smart Grafi może pomóc w zbudowaniu gęstej, naturalnie wyglądającej linii zarostu).

Jak widać po powyższych przykładach, przeszczep opisywaną tu metodą może nieść wsparcie w niezwykle wielu problemach i co istotne, na różnych obszarach ciała – nie dotyczy tylko skóry głowy. Możliwe jest to dzięki rozbudowanemu systemowi narzędziowemu (szeroki zestaw specjalistycznych głowic), co daje szansę pracy na pojedynczych graftach, czyli niewielkich zespołach mieszków włosowych. Pobiera się je z miejsca, w którym owłosienie jest wystarczająco duże, a następnie przeszczepia w sferę poddaną terapii (w przypadku uzupełniania zakoli, często materiał pobiera się z tyłu głowy). Co ważne, ranki w miejscach dawczych i biorczych są mikroskopijne, a do ich zagojenia nie jest potrzebna aplikacja żadnych szwów, czy też opatrunków.

Biorąc zaś pod uwagę dużą skuteczność zabiegu (co nieodłącznie wiąże się z przeżywalnością pobranych włosów – wynosi ona w tym przypadku nawet 98 proc.), należy wspomnieć o bezpiecznym dla włosa środowisku, jakie tworzy system Smart Graft. Jak podkreślają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy na co dzień wykonują tego typu zabiegi, duża rolę odgrywa w tym m.in. stała temperatura przechowywania pobranego materiału – 6-8 °C (optymalna dla włosa) – oraz poziom nawilżenia roztworem soli fizjologicznej, który dzięki zastosowaniu opisywanego tu systemu, można odpowiednio regulować. Jeśli do tego dochodzi profesjonalne przygotowanie wykonujących zabieg lekarzy, Smart Graft staje się metodą znacznie przewyższającą swoją skutecznością technologie wcześniejszej generacji. 

Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu Smart Graft?

 • Jest najmniej bolesnym zabiegiem tego typu – wystarczy zastosowanie znieczulenia miejscowego.
 • Trwa około 4-6 godzin – po jego zakończeniu można od razu opuścić klinikę.
 • Przeciwwskazania to m.in. cukrzyca, choroby układu krążenia, łuszczyca, aktywne stany zapalne skóry w miejscach, które podlegać mają terapii etc. (przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem oraz dokładne omówienie wszelkich ewentualnych trudności zdrowotnych).
 • Wystarczy jednorazowe wykonanie zabiegu!
 • Pierwsze rezultaty widać już po 2-3 miesiącach, zaś pełen efekt po około roku – pamiętaj, zabieg Smart Graft opiera się na naturalnych procesach, które przebiegają w swoim własnym tempie. Potrzeba więc czasu, podobnie jak w przypadku porostu każdego innego owłosienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o przeszczepie włosów metodą Smart Graft? Najlepiej wyjaśnią to eksperci – wejdź na stronę warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/smart-graft/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>