Co zamiast transplantacji włosów? Mikropigmentacja skóry głowy jako skuteczny sposób maskowania łysienia

Masz niewiele na głowie? W sensie dosłownym? Rozwiązaniem może być mikropigmentacja skóry głowy, wykonywana m.in. w Centrum DER-MED w Katowicach. To taki rodzaj tatuażu na głowie (tatuaż medyczny), który do złudzenia przypomina krótko ostrzyżoną fryzurę. Jeśli nie jesteś fanem bujnej czupryny, to taki tatuaż skóry głowy będzie dla Ciebie nawet lepszy niż transplantacja włosów.

Problem łysienia

Łysienie to typowo męski problem, chociaż coraz częściej zdarza się, że również kobiety cierpią z tego powodu. Po 50. roku życia z łysieniem zmaga się co drugi mężczyzna. Specjalistyczne kosmetyki, leczenie farmakologiczne zazwyczaj nie przynoszą efektów, ponieważ wypadanie włosów u mężczyzn to najczęściej kwestia genów. Są też osoby, u których transplantacja owłosienia nie jest możliwa ze względów zdrowotnych. Głównie z myślą o nich powstała mikropigmentacja medyczna skóry głowy, która jest zabiegiem mniej kosztownym, a przynoszącym błyskawiczne efekty.

Zalety mikropigmentacji skóry głowy:

  • krótka lista przeciwwskazań (m.in. trwająca choroba nowotworowa, czynne infekcje skórne czy przyjmowanie niektórych leków) – jest ich naprawdę niewiele, dlatego prawie każdy mężczyzna może ją wykonać,
  • nieinwazyjna, bezpieczna procedura,
  • szybki proces gojenia,
  • natychmiastowe i długotrwałe efekty,
  • wizualna zmiana na lepsze, która wiąże się z poprawą samopoczucia i wzmocnieniem pewności siebie.

Mikropigmentacja medyczna, czyli tatuaż inaczej

Zabieg przypomina nieco tatuowanie, ale wykonywany jest w zupełnie innym otoczeniu niż tradycyjne tatuaże. Studio tatuażu zostaje zastąpione gabinetem linergistki, który bardziej przypomina gabinet lekarski niż pokój tatuatora. Linergistka to specjalistka od makijażu permanentnego, która dodatkowo posiada specjalizację z zakresu mikropigmentacji medycznej. Oprócz wiedzy technicznej wyróżnia się też zmysłem artystycznym, który pozwala jej stworzyć ,,rysunek” idealnie oddający rzeczywistość. Mikropigmentacja skóry głowy ma na celu wizualne odtworzenie włosów.

Tysiące kropek zamiast włosów

Mikropigmentacja skóry głowy polega na wprowadzeniu w naskórek odpowiednio dobranego pigmentu lub kilku odcieni kryjących pigmentów. Linergistka za pomocą cieniutkiej igły wykonuje tysiące maleńkich kropeczek albo kreseczek, w zależności od zamierzonego efektu. Czas trwania mikropigmentacji medycznej uzależniony jest od wielkości obszaru zabiegu. W przypadku, gdy pacjent jest całkowicie pozbawiony włosów, zabieg będzie trwał najdłużej. Ale bez obaw! Mikropigmentacja medyczna przeprowadzana jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, więc nie wiąże się z jakimkolwiek dyskomfortem podczas zabiegu. A co najważniejsze – jej rezultaty mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat. Zaleca się jednak, co jakiś czas powtarzanie zabiegu w celu utrwalenia i przedłużenia efektów.

Wrażenie krótko ostrzyżonych włosów

Na efekty nie trzeba długo czekać – widać je już bezpośrednio po pierwszym zabiegu, choć skóra jest jeszcze wtedy podrażniona przez wielokrotne ukłucia igłą. Kiedy pigmentacja w zupełności się zagoi, można podziwiać efekt do złudzenia przypominający krótko ostrzyżone włosy. To nie koniec możliwości tego zabiegu! Mikropigmentacja medyczna umożliwia również zamaskowanie takich problemów z wypadaniem włosów, jak: 

  • zakola na głowie,
  • łysienie plackowate,
  • przerzedzanie się długich włosów,
  • blizny na owłosionej skórze głowy,
  • odtworzenie brakujących brwi.

Chcesz poznać jeszcze więcej zastosowań mikropigmentacji medycznej? Odwiedź stronę: https://katowice.dermed.pl/pl/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>