Co daje bieganie – 5 powodów dla których warto biegać!

Zastanawiasz się co daje bieganie? Idąc ulicą mijasz ogrom osób biegnących gdzieś w niewiadomym celu? Dlaczego bieganie stało się tak popularne? Dlaczego warto biegać lub czy w ogóle warto biegać? Aktywność fizyczna potrzebna jest każdemu z nas. Poprawne bieganie może spokojnie zastąpić nam większość męczących ćwiczeń na odchudzanie. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta. Przeczytaj ten artykuł i poznaj 5 powodów dla których warto biegać! Przekonaj się, że bieganie może być nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością, dzięki której poprawisz jakość swojego życia!

Co daje bieganie – dobry nastrój!

Bieganie to idealny sposób na poprawę nastroju. Podczas biegania organizm zaczyna wytwarzać zwiększoną ilość endorfin, które odpowiadają za dobre samopoczucie, uczucie szczęścia, zadowolenia. Zamiast próbować ratować swój nastrój zjadając kolejną kostkę czekolady, po prostu wyjdź z domu i zacznij biegać. Bieganie, w przeciwieństwie do słodyczy, da Ci poczucie radości także po zakończeniu biegania. Będziesz miała poczucie, że zrobiłaś coś dobrego dla siebie i swojego ciała!

Co daje bieganie – kondycja!

Idąc szybciej na przystanek autobusowy czujesz, że Twój oddech robi się niespokojny? Wchodząc po schodach już na pierwszym piętrze zaczynasz łapać zadyszkę? Nie martw się, tak marną kondycją może pochwalić się większość ludzi, którzy nie uprawiają regularnie żadnego sportu. Możesz jednak zmienić to w bardzo szybki sposób. Biegając systematycznie już nawet po dwóch tygodniach możesz poczuć znaczny przypływ energii, a Twoja kondycja zdecydowanie się poprawi. Z każdym biegiem będziesz mogła biec dalej i szybciej.

Co daje bieganie – bieganie a odchudzanie

Walory odchudzające zostawiliśmy na później z premedytacją. Oczywiście, bieganie niesamowicie sprzyja spalaniu kalorii oraz tłuszczu. Warto jednak, aby odchudzanie było tylko efektem ubocznym. Postaraj się polubić bieganie i sprawić, by było dla Ciebie przyjemnością za którą tęsknisz i która daje Ci wolność i energię. Bieganie jedynie po to by schudnąć może bardzo szybko się znudzić. Bieganie jest idealnym rozwiązaniem na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Co daje bieganie – walka ze stresem!

Bieganie, tak jak zdecydowana większość ćwiczeń oraz aktywność fizyczna, jest świetnym sposobem na rozładowanie stresu. Miałaś męczący dzień w pracy? Szef czepiał się o byle bzdurę? Mąż znów zapomniał dotrzymać obietnicy? A może po prostu masz słabszy dzień i popadasz w apatię? Zmuś się do biegania, a już po pięciu minutach będziesz czuła przypływającą falę ulgi, szczęścia i rozluźnienia. Bieganie jest także świetnym czasem na szukanie rozwiązania problemów!

Co daje bieganie – zero kosztów!

Bieganie, cóż, nic nie kosztuje! Oczywiście, warto jest zaopatrzyć się w dobre, wygodne buty, przeznaczone do biegania. Jest to jednak koszt jednorazowy. Biegać możesz o każdej godzinie, w dowolnym miejscu, nie musisz przejmować się kosztem wejścia, posiadaniem karty wstępu czy godzin otwarcia siłowni. Po prostu decydujesz, że chcesz coś dla siebie zrobić, zakładasz buty i biegasz!

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>