Adivive – zamień swoją tkankę tłuszczową miejscami!

W snach wielu kobiet występuje taka sytuacja, w której patrzą na siebie w lustrze i widzą, że niechciana tkanka tłuszczowa gromadząca się np. w okolicy brzucha nagle znika, a w zamian za to pojawia się większy, pełniejszy biust. To cudowne marzenia senne, które już teraz dla wielu kobiet stają się rzeczywistością. Jak to jest w ogóle możliwe?

Odchudzanie – dlaczego dieta nie działa

Odchudzanie to horror a stosowana dieta nie działa? Tak organizm daje znak, że nie tędy droga… I wcale nie chodzi o to, że w Twoim przypadku odchudzanie jest bez sensu. Bezsensowna jest źle dobrana dieta. A co może być w niej nie tak? Wszystko!

Woda gazowana czy niegazowana. Zobacz plusy i minusy

shutterstock_111304484

 

Ludzki organizm składa się w 60% z wody, która jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wszystkich procesów metabolicznych zachodzących w ludzkim ciele. Jej niedobór skutkuje bólami głowy, problemami z usuwaniem ubocznych produktów przemiany materii, oraz transportem i prawidłowym wchłanianiem substancji odżywczych z pożywienia. Zapotrzebowania na wodę wzrasta w trakcie upałów, zwiększonej aktywności fizycznej oraz jest zależne od masy ciała. Przyjmuje się, że na 1 kg masy ciała powinno przypadać 30-40 ml wypijanej wody.

Woda gazowana

Pod tą nazwą kryje się zazwyczaj woda mineralna naturalnie gazowana lub celowo nasycana dwutlenkiem węgla. Niskonasycane CO2 to wody, w których stężenie dwutlenku węgla wynosi poniżej 1500 mg/l, średnionasycane-od 1500 do 4000 mg/l i wysokonasycane – zawierające stężenie powyżej wspomnianej granicy. Skład mineralny takich wód nie zmienia się w stosunku do ich niegazowanych odpowiedników.

Woda niegazowana

W tej kategorii znajdują się zarówno wody źródlane, jak i mineralne o zróżnicowanym stopniu zawartości składników mineralnych, co umożliwia ich zastosowanie nie tylko do picia, ale również, w przypadku wód źródlanych, do gotowania i przygotowywania pokarmów stałych dla niemowląt. W wyniku procesu wydobywania i butelkowania wody te zachowują swoją czystość bakteriologiczną i są pozbawione zanieczyszczeń. Podlegają również, podobnie jak woda gazowana, stałemu procesowi kontroli jakości i badań źródeł, z których są wydobywane.

Jaką wodę wybrać?

Wybór wody zależy od wielu czynników. Znaczny wpływ na wypijany rodzaj wody mają osobiste preferencje. Nie wszyscy lubią wodę gazowaną, z kolei dla zwolenników „bąbelków” zwykła woda wydaje się często bez smaku. Poznajmy jednak kilka faktów, dzięki którym będziemy mogli wybierać wodę mając na uwadze jej pozytywny i negatywny wpływ na nasz organizm.

Po pierwsze najzdrowsza jest woda naturalna, bez dodatków smakowych, aromatów i cukru, które upodabniają ja do kalorycznych napojów. Jeśli smak wody nam nie odpowiada możemy dodać do niej plasterek cytryny lub skorzystać ze specjalnych butelek z wkładem umożliwiającym dodanie owoców, które delikatnie poprawią smak naszej wody w naturalny sposób.

Woda gazowana czy niegazowana-która lepsza?

Nie zaleca się picia wody gazowanej osobom z problemem nadmiernego wydzielania kwasów żołądkowych, cierpiącym na ból gardła, problemy z przełykanie oraz chorującym na zespół jelita drażliwego i niewydolność krążenia oraz nadciśnienie tętnicze. W tych przypadkach woda gazowana może nasilać wspomniane dolegliwości. Wody gazowanej nie zaleca się również podawać dzieciom i kobietom w ciąży. Kto powinien zwrócić uwagę na wodę gazowaną? Przede wszystkim osoby z nadkwasotą żołądka oraz problemami dróg moczowych, którym zaleca się picie leczniczych wód gazowanych zawierających min. 1500 mg wodorowęglanów na litr. Można tutaj wymienić takie wody lecznicze jak Jan czy Zuber.

Wodę niegazowaną mogą pić wszyscy, ale warto pamiętać, że do gotowania oraz przygotowywania posiłków nie nadaje się woda mineralna, tylko źródlana. W porównaniu z wodą gazowaną, która wydaje się szybciej zaspokajać pragnienie dzięki swojemu orzeźwiającemu działaniu, woda niegazowana działa łagodniej, co umożliwia jej większe spożycie w ciągu doby. Wody niegazowane dostępne na rynku mają różny stopień mineralizacji, dlatego warto czytać ich skład znajdujący się na etykiecie. Woda wysokozmineralizowana, zarówno gazowana, jak i niegazowana nie powinna być spożywana w nadmiarze, bo zawarte w niej składniki mineralne można przedawkować.

Czy picie wody odchudza?

Rozprawmy się z mitem. Sama woda nie posiada kalorii ani właściwości odchudzających, ale szklanka wody z kilkoma plasterkami cytryny wypijana przed posiłkiem wzmaga wydzielanie enzymów trawiennych oraz przyspiesza wypłukiwanie toksyn. Zmniejsza również objętość zjadanego posiłku, a tym samym wpływa na dzienny bilans kaloryczny spożywanego jedzenia.

Co daje bieganie – 5 powodów dla których warto biegać!

Zastanawiasz się co daje bieganie? Idąc ulicą mijasz ogrom osób biegnących gdzieś w niewiadomym celu? Dlaczego bieganie stało się tak popularne? Dlaczego warto biegać lub czy w ogóle warto biegać? Aktywność fizyczna potrzebna jest każdemu z nas. Poprawne bieganie może spokojnie zastąpić nam większość męczących ćwiczeń na odchudzanie. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta. Przeczytaj ten artykuł i poznaj 5 powodów dla których warto biegać! Przekonaj się, że bieganie może być nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością, dzięki której poprawisz jakość swojego życia!

Co daje bieganie – dobry nastrój!

Bieganie to idealny sposób na poprawę nastroju. Podczas biegania organizm zaczyna wytwarzać zwiększoną ilość endorfin, które odpowiadają za dobre samopoczucie, uczucie szczęścia, zadowolenia. Zamiast próbować ratować swój nastrój zjadając kolejną kostkę czekolady, po prostu wyjdź z domu i zacznij biegać. Bieganie, w przeciwieństwie do słodyczy, da Ci poczucie radości także po zakończeniu biegania. Będziesz miała poczucie, że zrobiłaś coś dobrego dla siebie i swojego ciała!

Co daje bieganie – kondycja!

Idąc szybciej na przystanek autobusowy czujesz, że Twój oddech robi się niespokojny? Wchodząc po schodach już na pierwszym piętrze zaczynasz łapać zadyszkę? Nie martw się, tak marną kondycją może pochwalić się większość ludzi, którzy nie uprawiają regularnie żadnego sportu. Możesz jednak zmienić to w bardzo szybki sposób. Biegając systematycznie już nawet po dwóch tygodniach możesz poczuć znaczny przypływ energii, a Twoja kondycja zdecydowanie się poprawi. Z każdym biegiem będziesz mogła biec dalej i szybciej.

Co daje bieganie – bieganie a odchudzanie

Walory odchudzające zostawiliśmy na później z premedytacją. Oczywiście, bieganie niesamowicie sprzyja spalaniu kalorii oraz tłuszczu. Warto jednak, aby odchudzanie było tylko efektem ubocznym. Postaraj się polubić bieganie i sprawić, by było dla Ciebie przyjemnością za którą tęsknisz i która daje Ci wolność i energię. Bieganie jedynie po to by schudnąć może bardzo szybko się znudzić. Bieganie jest idealnym rozwiązaniem na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Co daje bieganie – walka ze stresem!

Bieganie, tak jak zdecydowana większość ćwiczeń oraz aktywność fizyczna, jest świetnym sposobem na rozładowanie stresu. Miałaś męczący dzień w pracy? Szef czepiał się o byle bzdurę? Mąż znów zapomniał dotrzymać obietnicy? A może po prostu masz słabszy dzień i popadasz w apatię? Zmuś się do biegania, a już po pięciu minutach będziesz czuła przypływającą falę ulgi, szczęścia i rozluźnienia. Bieganie jest także świetnym czasem na szukanie rozwiązania problemów!

Co daje bieganie – zero kosztów!

Bieganie, cóż, nic nie kosztuje! Oczywiście, warto jest zaopatrzyć się w dobre, wygodne buty, przeznaczone do biegania. Jest to jednak koszt jednorazowy. Biegać możesz o każdej godzinie, w dowolnym miejscu, nie musisz przejmować się kosztem wejścia, posiadaniem karty wstępu czy godzin otwarcia siłowni. Po prostu decydujesz, że chcesz coś dla siebie zrobić, zakładasz buty i biegasz!

Lipoliza iniekcyjna – alternatywa dla liposukcji

Chciałabyś pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale boisz się konsekwencji poważnego zabiegu chirurgicznego, jakim jest liposukcja? Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna sposoby na nieinwazyjne usuwanie tłuszczu. Lipoliza iniekcyjna to zabieg, dzięki któremu będziesz mogła cieszyć się piękną sylwetką bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka.