Dobry podkład do cery mieszanej – czym kierować się podczas wyboru?

Idealny podkład do twarzy to podstawa każdego makijażu. Nie tylko tego wyszukanego, wieczorowego lub na jakąś specjalną okazję, ale także codziennego, naturalnego. Jeżeli zostanie dopasowany do potrzeb skóry, jest w stanie zdziałać cuda i sprawić, że cera będzie wyglądała piękniej, a ponadto skutecznie zamaskuje niedoskonałości, które chcemy ukryć – a takie ma każda kobieta. W artykule skupiamy się na doborze dobrego podkładu do cery mieszanej. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego produktu kosmetycznego!

Najważniejsze informacje o mieszanej skórze twarzy

Cera mieszana łączy cechy skóry tłustej oraz suchej. Nie jest tak, że cała jej powierzchnia pokryta jest strukturami pochodzącymi od tych dwóch typów cer.

Strefa T – czyli obszar czoła, nosa i brody – posiada charakterystyczne elementy dla skóry tłustej. Błyszczy się, świeci, posiada skłonność do pojawiania się niedoskonałości, zaskórników, a często towarzyszy jej obecność trądziku.

Z kolei obszar policzków cechuje się suchością, a czasem szorstkością, czyli posiada cechy suchej skóry. Czasem dzieje się i tak, że powierzchnia policzków jest zbliżona swoją specyfiką do cery normalnej. Jednak jest to bardzo rzadki przypadek.

Ta różnorodność w budowie skóry mieszanej wymaga także złożonej pielęgnacji, która będzie łączyć w sobie także kwestię wykonywania makijażu. Nawet gdy do codziennej troski zastosujesz produkty przeznaczone do mieszanej skóry twarzy, nie uzyskasz zamierzonych efektów, gdy makijaż wykonasz nieodpowiednimi kosmetykami. Pamiętaj zatem, aby połączyć te dwie kwestie i kompleksowo zadbać o estetykę skóry mieszanej.

Cechy dobrego podkładu do cery mieszanej, czyli czym kierować się przy jego wyborze

  • Podstawowym warunkiem kupna podkładu do cery mieszanej jest zależność, by był on dedykowany właśnie do tego typu skóry twarzy. Nie jest to, co prawda, jedyny wyznacznik, ale równie ważny. Pamiętaj, że nie tylko napis na etykietce jest istotny, ale także skład i konsystencja kosmetyku.
  • Istnieje sporna kwestia odnośnie wyboru produktu – podkład, puder, a może krem BB? Wobec cery mieszanej najlepiej sprawdzi się podkład. Pudry, a szczególnie te w kamieniu, obok matowania skóry niestety zapychają pory i nie pozwalają skórze oddychać. Tlen natomiast jest jednym z niezbędnych składników do prawidłowego przebiegu wszelkich procesów, jakie zachodzą w skórze i regulują jej estetykę.Krem BB, z kolei, nie ma tak dużej mocy, jeżeli chodzi o zatuszowanie niedoskonałości i trwałość. Nie wpływa jednak negatywnie na stan skóry mieszanej. Stanowi dobrą alternatywę na lato w stosunku do podkładu.
  • Wybierając podkład do makijażu cery mieszanej, wybierz ten rozświetlający. Rozpromieni on cerę i nie obciąży jej. Sprawi, że będzie wyglądała na wypoczętą, świeżą, rześką.
  • Jeśli chodzi o konsystencję takiego kosmetyku, powinna być ona lekka, nietłusta, a jeżeli chodzi o gęstość – nie może być zbyt płynna ani też ciężka. Podkład powinien rozprowadzać się z łatwością na powierzchni skóry i jednocześnie pozostawiać naturalny koloryt bez efektu maski.
  • W składzie dobrego podkładu do cery mieszanej powinny znaleźć się cenne składniki aktywne, które – obok działania kosmetycznego – wpłyną jednocześnie na ogólną regenerację skóry.  To np. witamina C i E oraz składniki witalizujące.

Marka Vichy oferuje dobry podkład do cery mieszanej Teint Ideal. Jego skuteczność i dobroczynne działanie wynikają z technologi płynnego światła. Dzięki niej skóra jest naturalnie rozświetlona i jednocześnie pozbawiona niedoskonałości. Dodatkowo podkład cechuje się właściwościami korygującymi, które wpływają na ulepszenie jakości skóry. Zaletą fluidu od Vichy jest brak w jego składzie parabenów na rzecz obecności wody termalnej. Podkład jest trwały, nie obciąża skóry, idealnie wyrównuje koloryt i sprawia, że zwyczajny makijaż nabiera na efektywności.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>