Dyskretna ortodoncja – prostuj zęby w sposób niewidzialny dla oczu

Niewidoczne aparaty na zęby są coraz bardziej powszechne i chętniej wybierane przez pacjentów. Prostowanie zębów to zazwyczaj długotrwały proces – dzięki dyskretnym aparatom możemy przez ten czas czuć się komfortowo w każdych warunkach. Jaką ofertę proponują kliniki stomatologiczne? Na co warto się zdecydować?

Aparat Incognito

Stały aparat Incognito jest niewidocznym aparatem językowym – jest to najnowocześniejsza na rynku metoda prostowania zębów i leczenia wad zgryzu. Aparat stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego, widocznego aparatu ortodontycznego. Umiejscowienie po wewnętrznej stronie zębów pozwala pacjentowi na zachowanie dotychczasowej estetyki uśmiechu. Aparat Incognito jest idealnym rozwiązaniem dla osób wyróżniających się dużym poczuciem estetyki, dbających o szczegóły.

Aparaty wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta, tak by były idealnie dopasowane. Ponadto do wytworzenia aparatu wykorzystuje się specjalny stop złota charakteryzujący się dużą wytrzymałością – dzięki temu zwiększony jest komfort noszenia aparatu dzięki możliwości produkcji mniejszych zamków. Leczenie ortodontyczne przeprowadzone stałym aparatem Incognito zapewnia wysoki komfort i skuteczność, a także walory estetyczne. Zarówno ta metoda, jak i inne z zakresu dyskretnej ortodoncji dostępne są w ofercie kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic.

Leczenie nakładkami Invisalign

Aparaty nakładkowe to system indywidualnie wykonywanych nakładek o zaawansowanej technologii. Nakładki są przezroczyste, zaprojektowane komputerowo ściśle wg. planu ortodonty. Są one komfortowe w użytkowaniu i niewidoczne – idealne do leczenia niezbyt zaawansowanych problemów zgryzu, likwidują problem szybko i skutecznie. Invisalign to nakładki wymieniane co 2 tygodnie – na bieżąco dostosowywane są do zmian zachodzących w łuku zębów. Są łatwe do zdjęcia np. na czas jedzenia, czy na wyjątkowe uroczystości. Ponadto nakładki nie zawierają drutów i klamerek, dzięki czemu nie trzeba obawiać się podrażnienia dziąseł.

Nakładki mogą być stosowane zarówno u młodzieży, jak i dorosłych. Przy projektowaniu nakładek mamy możliwość (jeszcze przed rozpoczęciem terapii) zobaczenia jak będą wyglądać zęby po zakończeniu procesu. Nakładki to wygodny i nowoczesny sposób na piękny uśmiech i proste zęby.

Wskazania do korekcji wad zgryzu

U osoby dorosłej możemy zaobserwować kilka objawów, które kwalifikują do podjęcia leczenia ortodontycznego, a z pewnością do wizyty kontrolnej u specjalisty. Należą do nich: asymetria uśmiechu, zgrzytanie zębami, ścieranie się zębów, odsłanianie się szyjek zębów, stłaczanie się zębów, nadmierne odkładanie się kamienia, niezadowalająca estetyka zgryzu, szpary, obroty zębów, stłoczenia, nierówności.

W przypadku dzieci natomiast warto odwiedzić ortodontę podczas gdy zaobserwujemy: asymetrie w rysach twarzy, występowanie szkodliwych nawyków – obgryzanie paznokci, ołówków, długopisów, ssanie palca, oddychanie ustami – dysfunkcja języka, stale otwarta buzia, przedwczesne wypadanie zębów mlecznych, nadmiernie cofnięta lub wysunięta broda lub nieprawidłowe uszeregowanie zębów.

Szczegółów oferty kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic znajdziesz pod adresem: www.smiledesignclinic.pl

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>