Epilacja laserowa Vectus – ABC zabiegu. Co musisz wiedzieć?

Marzysz o doskonale gładkiej skórze przez cały rok – bez bólu i podrażnień? Masz już dość ciągłego powtarzania zabiegu depilacji, który jest nie tylko uciążliwy i czasochłonny, lecz często także wyjątkowo nieprzyjemny? Pomyśl na zabiegiem epilacji laserowej Vectus! O jego przebieg i efekty zapytaliśmy ekspertów kliniki BeautySkin.

Epilacja laserowa – co to za zabieg? Jak działa laser Vectus?

Na wstępie warto podkreślić, jaka jest różnica między epilacją a depilacją. Najczęściej wykonywanym zabiegiem usuwania owłosienia jest druga opcja. Możemy zaliczyć do niej między innymi golenie maszynką, a także stosowanie kremów, wosku czy plastrów z cukrem i używanie wyrywającego włoski depilatora. Po takich procedurach owłosienie odrasta po kilku dniach lub tygodniach, dlatego trzeba je powtarzać. To właśnie ta cecha odróżnia depilację od epilacji. Drugi typ zabiegu zwykle wykonywany jest z zastosowaniem światła IPL lub lasera.

Epilacja laserowa Vectus wykonywana m.in. w BeautySkin w Warszawie lub w Radomiu opiera się na kierowaniu precyzyjnej wiązki światła o długości fali 810 nm. Swoją wysoką skuteczność zawdzięcza dużemu powinowactwu do melaniny, czyli barwnika obecnego we włosie – wyjaśniają specjaliści kliniki BeautySkin. W trakcie procedury światło lasera absorbowane jest przez melaninę, co skutkuje zniszczeniem mieszka włosowego w procesie zwanym fototermolizą. Zabieg należy wykonywać w seriach ze względu na cykl wzrostu włosa. Dzięki zamontowanym w głowicy lustrom jest on niezwykle skuteczny – pomaga pozbyć się nawet trudniejszego do usunięcia jasnego owłosienia. Epilację laserową Vectus wykonuje się na niemal wszystkich częściach ciała oraz twarzy.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej Vectus?

Przed rozpoczęciem serii zabiegów pierwszym krokiem będzie konsultacja ze specjalistą, który wykluczy przeciwwskazania. Gdy już zostaniemy zakwalifikowani do wykonania epilacji, musimy odpowiednio przygotować się na wizytę, goląc dokładnie miejsce zabiegowe, jednak pozostawiając włosy na obszarze 2cm×2cm. Dzięki temu w dniu wykonywania procedury kosmetolog ustali parametry zabiegu za pomocą zaawansowanego czujnika Skintel, który bada poziom melaniny. Następnie rozpocznie się właściwa część procedury. W jej trakcie specjalista przesuwa odpowiedniej wielkości głowicę na obszarze zabiegowym, która wysyła impulsy światła do mieszków włosowych. Dzięki grubej warstwie szkła szafirowego o właściwościach chłodzących na głowicy, zabieg pozostaje komfortowy. W przypadku pacjentów o bardzo niskim progu bólu dodatkowo oferujemy Skin Cooling System, który przyjemnie chłodzi, łagodząc ewentualne nieprzyjemne odczucia – zaznaczają eksperci kliniki BeautySkin.

Sama procedura epilacji laserowej Vectus jest bardzo szybka, zazwyczaj nie trwa bowiem dłużej niż kilka minut. Urządzenie oddziałuje jednak wyłącznie na włosy będące w fazie anagenu, czyli wzrostu, dlatego zabieg należy powtórzyć około 4-6 razy. Odstępy między zabiegami zależeć będą głównie od części ciała oraz indywidualnych uwarunkowań pacjenta i określane są przez specjalistę. Od wybranego obszaru zależy również cena epilacji laserowej. Po wykonaniu procedury może wystąpić lekkie zaczerwienienie i opuchlizna lub uczucie lekkiego oparzenia słonecznego, które ustępują maksymalnie po 2-3 dobach. W okresie nawet do 30 dni po zabiegu można mieć wrażenie dalszego wzrostu owłosienia, jednak jest to wynik jego naturalnego usuwania ze skóry.

Postępowanie po zabiegu epilacji laserowej Vectus

Aby zadbać o jak najlepszy rezultat, a przy tym uchronić się przed niepożądanymi skutkami, po zabiegu epilacji laserowej Vectus należy przestrzegać kilku ważnych zasad:

 • unikać nakładania kosmetyków na obszar pozabiegowy;
 • opalania – jeśli musimy wyjść na słońce, stosujmy filtry SPF co najmniej 45;
 • zrezygnować z czynności podnoszących temperaturę ciała oraz zwiększających pocenie;
 • unikać pływania, szczególnie w sztucznych basenach, w których znajduje się chlor;
 • zrezygnować z gorących kąpieli czy wizyt w saunie lub jacuzzi.

Te zalecenia są szczególnie ważne, kiedy na skórze wciąż utrzymuje się pozabiegowe podrażnienie. Skóra może być wtedy szczególnie wrażliwa na wysokie temperatury.

Przeciwwskazania do zabiegu epilacji laserowej Vectus

Chociaż zabieg epilacji laserowej Vectus jest wyjątkowo bezpieczny, w niektórych przypadkach nie będzie on zalecany. Do przeciwwskazań należą:

 • okres ciąży i karmienie piersią;
 • uszkodzenia skóry oraz czynne stany zapalne;
 • cukrzyca;
 • świeża opalenizna, w tym zarówno naturalna, jak i pochodząca z samoopalacza;
 • epilepsja;
 • zażywanie leków lub ziół światłouczulających;
 • łuszczyca i bielactwo;
 • bliznowce lub skłonność do ich powstawania;
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi;
 • świeże zabiegi chirurgiczne;
 • wszczepiony rozrusznik serca.

Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek powinien być indywidualnie rozpatrzony przez specjalistę. Dlatego najlepiej zgłoś się do kliniki BeautySkin w Warszawie lub Radomiu, aby eksperci pomogli Ci spełnić marzenia o idealnie gładkiej skórze.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>