FEMILIFT – laserowe obkurczanie pochwy

Ginekologia estetyczna budzi ostatnio coraz większe zainteresowanie wśród kobiet, które pragną poprawić swoją jakość życia i odmłodzić sfery intymne zmienione pod wpływem porodu czy upływu lat. Jedynym sposobem na wyraźną poprawę napięcia i wyglądu skóry w okolicach intymnych jest chirurgiczna plastyka krocza lub laserowe obkurczanie pochwy, które stało się idealną alternatywą dla poważnych operacji ginekologicznych, stosowanych do niedawna jako jedyna metoda poprawiająca stan kobiecych części intymnych.

W jakich przypadkach obkurczanie pochwy przy użyciu lasera może okazać się zbawienną korektą dla kobiet i na czym polega ten zabieg, wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy jako jedni z pierwszych w Polsce wykonywali laserowe obkurczanie pochwy Femilift.

Wskazania do zabiegu Femilift – nadmiernie luźna pochwa po porodzie

Pochwa, nazywana również waginą, zbudowana jest z mięśni i błon. Ściany pochwy należą do jednych z najbardziej elastycznych części ciała i choć zwykle mają zaledwie 3 mm grubości, potrafią rozciągnąć się do imponujących rozmiarów, co umożliwia m.in. wydanie na świat dziecka. Niestety, przy każdym kolejnym porodzie stopień rozluźnienia pochwy znacznie się zwiększa. Rozciągnięciu ulegają mięśnie, więzadła i powięzi w pochwie. Jest to tzw. ,,zespół luźnej pochwy” – jeden z najczęstszych powodów, dla których Pacjentki decydują się na zabieg laserowego obkurczania pochwy Femilift.  

  • Pochwa po porodzie obkurcza się, powracając do rozmiarów zbliżonych do wcześniejszej normy, jednak zwykle już nigdy nie osiąga tak dużej jędrności jak przed porodem. Każdy kolejny poród niestety coraz bardziej przesila skórę w okolicach intymnych.
  • Nacięcie pochwy dodatkowo pozostawia nieestetyczne ślady – mogą pojawiać się rozstępy w okolicy zewnętrznej części pochwy.
  • Rozciągnięte tkanki stają się mniej ukrwione, przez co kobiety po porodzie mogą znacznie słabiej odczuwać satysfakcję ze zbliżeń intymnych.
  • Poród jest czymś zupełnie naturalnym, jednak poczucie własnej wartości często spada, gdy pochwa pozostaje zbyt luźna.

Kobieta potrafi wiele poświęcić dla swojego dziecka, na szczęście ginekologia estetyczna znalazła genialne rozwiązanie, które może cofnąć zmiany wywołane porodem – laserowe obkurczanie pochwy Femilift.  

Inne czynniki wywołujące ,,zespół luźnej pochwy”

Pochwa staje się luźna nie tylko pod wpływem porodu. Tkanki okolic intymnych tracą swoją gęstość również u kobiet starszych, zwłaszcza przechodzących menopauzę. Na stopień rozluźnienia pochwy istotny wpływ mają:

  • estrogeny – zaburzenia równowagi hormonalnej mają niekorzystny wpływ na napięcie i gęstość tkanek pochwy. Między innymi pod wpływem rozregulowanego stężenia estrogenów pochwa pozostaje luźna po porodzie, a częściowo powraca do normy kilka miesięcy po połogu. Wahania hormonów są charakterystyczne także dla okresu menopauzy, dlatego utrata gęstości pochwy następuje u starszych kobiet, nawet jeśli nigdy nie rodziły;
  • utrata kolagenu – produkcja naturalnego kolagenu maleje stopniowo z każdym rokiem, dlatego rozluźnienie tkanek pochwy jest jednym z objawów starzenia organizmu.

Luźne, osłabione i cienkie tkanki pochwy wywołują dyskomfort estetyczny, ale stanowią również przyczynę wielu innych dolegliwości i obniżenia komfortu życia w sferach intymnych, także pod względem pielęgnacji i podatności na choroby infekcyjne. Rozluźniona pochwa i wiotka błona są wyczuwalne nie tylko przez kobietę, lecz także jej partnera, co wielu kobietom odbiera poczucie atrakcyjności.

Jak wygląda laserowe obkurczanie pochwy Femilift?

Obkurczanie pochwy przeprowadzamy przy użyciu lasera Alma CO2 z głowicą Femilift – jak przebiega zabieg i na jakie efekty możemy liczyć wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie.

Najnowszy zabieg Femilift działa dzięki emisji fal o długości 1060 nm, które wywołują frakcyjne mikrouszkodzenia w wybranych miejscach. Pod wpływem zmian termicznych pochwa się obkurcza, zostaje pobudzona do regeneracji oraz na nowo zyskuje młodszy wygląd, elastyczność i nawilżenie.

Obkurczanie pochwy laserem Femilift to prosty i bezbolesny zabieg. Pacjentka odczuwa jedynie ciepło lasera, dlatego nie ma potrzeby wykonywania znieczulenia. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do aktywności, jednak zaleca się wstrzemięźliwość intymną na ok. tydzień po każdej sesji. Ilość powtórzeń zależy od stopnia rozluźnienia pochwy, jednak bardzo często wystarczający jest zaledwie jeden zabieg trwający 15-30 minut.  

Laserowa rewitalizacja pochwy pomaga na nowo cieszyć się jakością życia seksualnego. Doznania w czasie stosunku są intensywniejsze dla partnerów, poprawia się wygląd i napięcie pochwy. W Klinice Miracki w Warszawie laserowe obkurczanie pochwy stosuje się bardzo często także w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu.

Jeśli odnosisz wrażenie, że utraciłaś jędrność i szukasz sposobów na poprawę jakości życia intymnego, zapytaj o możliwości leczenia w Klinice Miracki w Warszawie.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>