Fenomen implantów – na czym polega?

Utrata zębów to dotkliwa przypadłość, która nie tylko utrudnia spożywanie posiłków, ale też znacząco ogranicza człowieka w kontaktach społecznych. Od wielu lat naukowcy i lekarze obszaru protetyki pracują nad udoskonaleniem metody rekonstrukcji uzębienia. Aktualnie jednym ze sposobów stałego i niezawodnego uzupełniania braków w obrębie jamy ustnej jest wszczepianie implantów. Fenomen implantów polega na połączeniu naturalnego procesu zrastania się tkanki kostnej z odpowiednio przygotowanym i trwałym materiałem, umieszczonym w szczęce pacjenta przez lekarzy.

Implant  – co to jest?

Implant stomatologiczny to wykonana z tytanu imitacja korzenia zęba.  Tytanowa śruba jest umieszczana w kości, w miejscu ubytku. Wszczepiony element zrasta się z kością szczęki pacjenta, co przekłada się na ogromną wytrzymałość i komfort. Po wrośnięciu w tkankę kostną, implant służy do umocowania na nim koron, mostów i protez. Leczenie implantologiczne jest nowoczesnym rozwiązaniem dla osób, które wskutek różnych okoliczności straciły swoje zęby. Implanty są wszczepiane przez lekarzy zarówno w przypadku pojedynczych braków, jak i utraty wielu zębów.

Na czym polega i jak długo trwa leczenie?

Leczenie implantologiczne składa się z dwóch części. Pierwszy etap polega na chirurgicznym wszczepieniu implantu do korzenia zęba pacjenta, a drugi na protetycznym umieszczeniu korony na implancie  mostu, korony lub protezy. Proces zrośnięcia się implantu z tkanką kostną, nazywany fachowo osteointegracją, trwa około 3-6 miesięcy. To dlatego, że leczenie implantologiczne polega na połączeniu nowoczesnej techniki z naturalnym procesem gojenia. Jak podkreślają specjaliści z kliniki Smile Design Clinic, wszczepianie implantów jest jednym z najbardziej trwałych i wygodnych dla pacjentów rozwiązań, ponieważ jest oparte na połączeniu naukowego wynalazku z fizjologiczną zdolnością adaptacji człowieka.

Sekret trwałości implantów

Tajemnica solidności protetycznej konstrukcji z wykorzystaniem implantów tkwi w specjalnie stworzonej formule tytanowej śruby. Ponadto równie istotnym czynnikiem, dodającym mocy efektywności leczenia implantologicznego jest fakt, że organizm ludzki znakomicie integruje się z tym systemem. Dzięki temu nie występują reakcje obronne przed ciałem obcym, a pacjent może spokojnie oczekiwać stałych oraz poprawnie funkcjonujących mechanizmów działania. Na sukces trwałości implantów składa się także wieloletnia praktyka lekarzy stomatologów, chirurgów i protetyków, którzy wciąż poszerzają swoją wiedzę oraz doskonalą metody pracy z pacjentami.

Wszystko dla pacjentów

Lekarze starają się minimalizować wszelkie niedogodności, związane z procesem leczenia implantologicznego. Zabieg wszczepienia implantów wykonuje się w znieczuleniu, tak więc pacjenci nie muszą obawiać się o niepotrzebny stres związany z bólem. Każda osoba, która poddaje się procedurom stomatologiczno-protetycznym jest szczegółowo instruowana w kwestiach zagadnień związanych z rekonwalescencją.

Wygoda i bezpieczeństwo

Implanty są obecnie jedną z najpopularniejszych i najbardziej komfortowych technik trwałego oraz bezpiecznego uzupełnienia braków w uzębieniu. Pacjenci, którzy decydują się na leczenie implantologiczne, chwalą sobie wygodę i zarazem jego bezpieczeństwo. Sprawdzona metoda ma bowiem zastosowanie od wielu lat i wciąż cieszy się zainteresowaniem oraz zmianą na lepsze jakości życia osób, poddających się temu zabiegowi.

Więcej na temat przebiegu oraz sposobie leczenia implantologicznego znajdziesz na stronie: http://www.smiledesignclinic.pl/uslugi/chirurgia-stomatologiczna/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>