Garnier mroźny kasztan: dla kogo kasztanowe włosy?

Garnier mroźny kasztan to zdecydowanie taki kolor włosów, który nie będzie pasował każdemu. Powinny go unikać przede wszystkim naturalne blondynki, a także kobiety, na twarzach których znajdują się widoczne niedoskonałości. Będzie to natomiast doskonały kolor dla naturalnych szatynek lub brunetek, które chciałyby wprowadzić zmiany w swoim wyglądzie. Dlaczego mroźny kasztan jest farbą tylko dla wybranych osób? I z której gamy farb do włosów Garnier mroźny kasztan najlepiej wybrać? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Farba mroźny kasztan – nie dla blondynek?

Farba mroźny kasztan zdecydowanie nie będzie kolorem odpowiednim dla naturalnych blondynek, których cera jest porcelanowa, zaś naturalny kolor brwi i rzęs bardzo jasny.  Kasztanowe włosy w tym przypadku będą powodowały zbyt duży kontrast na twarzy, a ponadto po upływie kilku tygodni od koloryzacji widoczne będą jasne odrosty na głowie – wyglądem przypominające siwe włosy! Naturalne blondynki, chcąc nieco przyciemnić swoje włosy, powinny raczej sięgać po farby w jasnych odcieniach brązu.

Farba do włosów kasztan – nie dla skóry z niedoskonałościami?

Kasztanowa farba do włosów, która charakteryzuje się czerwonymi refleksami, nie będzie też odpowiednia dla pań, na skórze których znajdują się wyraźne niedoskonałości. Mowa tu przede wszystkim o zaczerwienieniach, zmianach trądzikowych czy popękanych naczynkach krwionośnych, które przy takim kolorze włosów będą tylko dodatkowo podkreślone. Jeśli jednak zależy nam na tym, by na naszej głowie znalazł się właśnie Garnier mroźny kasztan, pamiętajmy o wykonywaniu kryjącego makijażu.

Mroźny kasztan Garnier – opinie przydatne dla szatynek, brunetek i rudych

Mroźny kasztan to jednak doskonały kolor włosów dla naturalnych szatynek, brunetek czy pań o rudych włosach. Mroźny kasztan idealnie podkreśli brązowy i piwny kolor oczu, brązowe lub czarne brwi, a także ciemną oprawę oczu. Delikatne, czerwone refleksy w farbie do włosów dodadzą zaś twarzy charakteru. Mroźny kasztan będzie też dobrym rozwiązaniem dla pań o rudych włosach, szczególnie w ciepłym odcieniu – idealnie współgra z brązowymi lub zielonymi oczami, a nawet piegami na twarzy. W tym przypadku nadal jednak musimy zadbać o to, by ukryć na naszej twarzy wszelkie niedoskonałości.

Garnier mroźny kasztan – jaki odcień farby wybrać?

W ofercie farb do włosów Garnier znajdziemy dwa różne odcienie mroźnego kasztana – Garnier Olia mroźny kasztan 5.25 oraz Garnier Color Sensation mroźny kasztan 4.15. Na farbę Garnier Olia szczególną uwagę powinny zwrócić panie o ciepłej urodzie, to znaczy ze skórą w kolorze morelowym, brzoskwiniowym, oliwkowym, podczas gdy farba z drugiej gamy będzie odpowiedniejsza dla posiadaczek zimnej karnacji – porcelanowej, bladej, o wyraźnie różowym lub niebieskim odcieniu. Decydując się na samodzielną i domową koloryzację włosów, pamiętajmy o tym, by stopniowo przyciemniać lub rozjaśniać włosy – maksymalnie o 1-2 tony podczas jednej sesji. W ten sposób unikniemy niechcianych kolorowych refleksów i uzyskamy równomierny kolor na całej powierzchni włosów.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>