Garnier – szampon Olejek Arganowy. Dodaj witalności swoim koloryzowanym włosom!

Pielęgnacja włosów, szczególnie koloryzowanych, kojarzy się przede wszystkim z nakładaniem odżywek i masek po to, by dostarczyć pasmom składników odżywczych. Prawda jest jednak taka, że bez odpowiedniego oczyszczania włosów produktem dobranym do ich potrzeb, nawet najlepszy balsam nie sprawi, że kosmyki będą wyglądać doskonale. Co powinien zawierać w sobie dobry szampon do włosów po koloryzacji? Składniki myjące oraz pielęgnujące, by już podczas mycia kosmyki były odżywiane, a także chroniące kolor przed wypłukiwaniem – tak, jak w produkcie od Garnier. Szampon, olejek arganowy oraz żurawina w jednym kosmetyku to mieszanka idealna dla włosów farbowanych.

Propozycja od Garnier. Szampon Olejek arganowy dla ochrony koloru i pielęgnacji koloryzowanych włosów

Dobroczynne właściwości olejku arganowego znane są nie od dziś. Ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych oraz witaminy E olej arganowy stanowi doskonałą odżywkę do włosów. Nawilża je, a także chroni przed uszkodzeniami, zapobiega również rozdwajaniu końcówek. Z tego względu doskonale nadaje się do pielęgnacji włosów po farbowaniu, które potrzebują jednocześnie delikatnego traktowania, nawilżania i ochrony. Dodatek tego olejku w szamponie od Garnier pozwala na delikatne oczyszczenie połączone z odżywianiem kosmyków.

Żurawina ma działanie ochronne, a także przeciwutleniające. Dzięki temu wpływa korzystnie na stan włosów oraz zapewnia ochronę przed wysuszeniem, które mogą powodować substancje myjące. To jednak nie wszystko. Owoc ten ma także właściwości podkreślające kolor, sprawdza się zatem idealnie w produktach do włosów po zabiegach koloryzacji. Nie tylko będzie je pielęgnować, lecz także pogłębi kolor i ochroni go przed wypłukiwaniem.

Nic więc dziwnego, że te dwa składniki połączono z substancjami oczyszczającymi włosy. Dzięki temu otrzymano produkt, który z jednej strony dokładnie myje i usuwa zanieczyszczenia, a z drugiej pielęgnuje pasma, nawilża, a także chroni kolor. Tak działa kosmetyk od Garnier: szampon Olejek arganowy i żurawina.

Pielęgnacja włosów po zabiegu koloryzacji

Pielęgnacja pasm koloryzowanych powinna obejmować po pierwsze: nawilżenie i odżywienie pasm, ponieważ każde farbowanie w jakiś sposób narusza strukturę włosa, a po drugie: ochronę koloru.

  • Do oczyszczania włosów najlepsze będą produkty delikatne, a jednocześnie skuteczne. Garnier szampon Olejek arganowy i żurawina, ze względu na zawartość oleju w składzie, stanowi połączenie zarówno delikatnego oczyszczania, jak i odżywiania oraz ochrony. Czyli dokładnie tego, czego potrzebują koloryzowane włosy.
  • Odżywianie koloryzowanych kosmyków. W roli odżywek warto wykorzystywać oleje, a szczególnie olejek arganowy. Mocno nawilża i wygładza, a tego potrzebują włosy po farbowaniu. Warto również stosować odżywki z zawartością olejków.
  • Należy pamiętać o nakładaniu na kosmyki maski przynajmniej raz w tygodniu. To pozwoli jeszcze bardziej odżywić włosy i dostarczyć im tych składników, których tak bardzo potrzebują.
  • Ostatnim etapem pielęgnacji powinien być produkt nakładany na końcówki, który ochroni je przed rozdwajaniem. Może być to odżywka albo olejek. Warto także na całe włosy nałożyć produkt bez spłukiwania, który nada blasku i dodatkowo zapobiegnie uszkodzeniom.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>