Ile kosztuje plastyka nosa kwasem hialuronowym?

Kształtny nos, duże usta czy wydatne kości policzkowe to cechy kobiecego wyglądu, które współcześnie są uznawane za najbardziej atrakcyjne. Co jednak, jeżeli nie zauważamy ich u siebie? Jeżeli bardzo chcemy poprawić swoją aparycję, z pomocą przychodzą nam bezpieczne i mało inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Plastyka nosa kwasem hialuronowym jest jedną z takich procedur. Zadowolone pacjentki coraz częściej polecają ją sobie nawzajem. Dlaczego? Przeczytaj poniżej!

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która występuje w organizmie każdego człowieka pod postacią soli sodowej. Ma postać przezroczystego żelu, a jego rolą jest m.in. właściwe nawilżenie tkanek, wspomaganie pracy stawów oraz udział w budowaniu wszystkich poszczególnych komórek naszego ciała. Kwas hialuronowy jest również obecny w ciele szklistym oka.

Najważniejszą cechą kwasu hialuronowego jest jego zdolność do wiązania wody. To właśnie dzięki tej właściwości substancja ta bierze udział w uelastycznianiu i ujędrnianiu naszej skóry. W zabiegach anti aging stosuje się kwas usieciowiony, częściowo usieciowiony i nieusieciowiony. Często pełni funkcję wypełniacza, m.in. przy modelowaniu nosa, ust czy kości policzkowych. W zabiegach ukrywających efekty starzenia się skóry jest również stosowany jako neutralny dla organizmu i bezpieczny zamiennik dla botoksu.

Wszystkie substancje na bazie kwasu hialuronowego, które są używane w medycynie estetycznej i kosmetyce, są całkowicie bezpieczne dla pacjentów. Ze względu na swoje naturalne pochodzenie, nie uczulają i nie wywołują innych niepożądanych reakcji. 

Kiedy warto wykonać modelowanie nosa kwasem hialuronowym?

Wskazaniem do wykonania plastyki nosa kwasem hialuronowym może być asymetria tej części ciała bądź ogólne niezadowolenie pacjenta z jej wyglądu. Największe znaczenie mają tu zazwyczaj względy estetyczne. Przykładowo, umiejętna korekta kształtu nosa może złagodzić rysy twarzy u osób, u których narząd ten jest bardzo wydatny czy zakrzywiony. Innymi wskazaniami do wykonania zabiegu są:

  • obniżony kąt czołowo-nosowy i grzbiet,
  • ostry kąt nosowo-wargowy,
  • cofnięta kolumienka nosa,
  • niezadowolenie z kształtu nosa,
  • niezadowolenie z rozmiaru nosa,
  • rozdzielona chrząstka na czubku nosa.

Wiele zależy tu od indywidualnych preferencji pacjenta.

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym jest doskonałą alternatywą dla inwazyjnych operacji plastycznych. Zabieg jest bezpieczny, nie wymaga rekonwalescencji, a jedynym możliwym (choć rzadko występującym) efektem ubocznym jest niewielki obrzęk skóry, który utrzymuje się do kilku dni. Plastyka kwasem hialuronowym nie zmienia kształtu nosa pacjenta do końca życia – w przypadku niezadowolenia z rezultatu można nie zdecydować się na powtórzenie procedury. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 6 miesięcy.

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – przebieg procedury i zalecenia po zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz medycyny estetycznej wprowadza preparat pod skórę przy pomocy strzykawki z bardzo cienką igłą. W ten sposób nadaje tej części ciała nowy kształt. Całość procedury trwa około 30 minut. Pierwsze efekty modelowania nosa kwasem hialuronowym są widoczne od razu, stabilizują się natomiast do dwóch tygodni po zabiegu. 

Zalecenia dotyczące pierwszych dni po zabiegu są przekazywane pacjentowi przez lekarza medycyny estetycznej. Zwykle należą do nich:

  • unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego,
  • unikanie sauny i gorących kąpieli,
  • unikanie niektórych zabiegów kosmetycznych (np. peelingów),
  • wykonywać masażu nosa wg instrukcji lekarza.

Co najmniej 2 tygodnie po zabiegu należy odbyć konsultację końcową. Następuje wówczas ocena efektów i ewentualne zaplanowanie kolejnych zabiegów.
Cena plastyki nosa kwasem hialuronowym w Klinice Medycyny Estetycznej i Przeszczepu włosów Novoderm w Łodzi wynosi 800 zł.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>