Implanty, korony, mosty – zęby marzeń w trzech prostych krokach

Fenomenalnie wyglądający uśmiech nie zawsze jest naturalny. W większości przypadków, zwłaszcza u osób dojrzałych, po prostu jest wynikiem doskonałych uzupełnień protetycznych. Jeśli więc masz braki w uzębieniu i martwisz się, że Twoje zęby nie prezentują się okazale – poznaj nowoczesne sposoby, które posiada obecnie protetyka, prowadzące do uzyskania efektu cudownego i naturalnie wyglądającego uśmiechu! Śliczne zęby nie muszą wiązać się z długotrwałym leczeniem i stresem. Aktualnie tego rodzaju zabiegi są wykonywane błyskawicznie i bezboleśnie!

Implanty – solidne korzenie dla nowych zębów

Protetyka ma szereg skutecznych i naprawdę solidnych rozwiązań, które pozwalają na uzupełnienie braków w uzębieniu i zarazem odzyskanie pewności siebie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niedoskonałości zębów wpływają na samopoczucie i relacje z innymi ludźmi. Nikt nie czuje się przecież komfortowo, jeśli wstydzi się czegoś w sobie i ma kompleksy, a to przekłada się z kolei na jakość kontaktów z otoczeniem. Jednym ze sposobów na uporanie się z problemami związanymi z niekompletnym uzębieniem są implanty. Pełnią funkcję korzenia zęba, doskonale łączą się z kośćmi i są znakomicie przyswajane przez organizm. Jak informują eksperci z ORTOFAN Clinic w Warszawie, dzięki implantom można przywrócić stan pierwotny uzębienia. Ponadto, pomagają zapobiegać zmianom zwyrodnieniowym kości, stawów i zębów.

Korony – sposób na perfekcyjne uzębienie

Zdarza się, że niekompletny uśmiech jest powodem do obniżenia nastroju, a nawet depresji. W takich przypadkach protetyka jest pomocą w odbudowaniu poczucia własnej wartości. Uzyskanie pięknego uśmiechu może więc być środkiem na wyjście z kryzysu psychicznego, zwłaszcza, jeśli nieleczenie niedoskonałości uzębienia przeciągało się w czasie. Wspaniałym rozwiązaniem tego problemu są korony zębowe, które ze względu na materiał z jakiego są wykonane, można podzielić na porcelanowe, pełnoceramiczne, kompozytowe i akrylowe. Ich zadaniem jest odtworzenie znacznego ubytku korony zęba, na przykład po leczeniu kanałowym. Korony pozwalają na uzyskanie rewelacyjnie prezentującego się uśmiechu w krótkim czasie.

Mosty – patent na młodo wyglądający uśmiech

W przypadku braku kilku zębów, warto rozważyć fenomenalne rozwiązanie protetyki, jakim jest most. Pozwala na uzupełnienie luki w łuku zębowym. Mosty protetyczne są wykonywane ze stopów metali, kompozytu lub ceramiki. Co istotne, korony zębowe mogą być również częścią mostu, jednak zastosowanie tego rodzaju konstrukcji, możliwe jest tylko w przypadku posiadania własnych zębów po lewej i prawej stronie luki zębowej.

Jakie jeszcze możliwości ma obecnie protetyka?

Współcześnie protetyka ma również możliwość wykonywania uzupełnień typu inlay/onlay i overlay, dedykowanych szczególnie osobom po leczeniu kanałowym. Ponadto, rewelacyjnym środkiem na wspaniale prezentujące się uzębienie są licówki, stosowane najczęściej na zębach przednich. To cienkie płatki, przyklejane do naturalnego uzębienia, które stosuje się w celu zamaskowania niedoskonałości, takich jak szpary między zębami, ukruszone lub popękane zęby czy nierówny kształt oraz długość. Protetyka to także ratunek dla tych, którzy z różnych przyczyn całkowicie lub znacząco utracili swoje uzębienie. W takim wypadku lekarz wykonuje protezę zębową, która może być osadzona na implantach.

Więcej o nowoczesnych metodach leczenia protetycznego znajdziesz na stronie: http://klinikaortofan.pl/uslugi/

 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>