Jak się przygotować do przeprowadzki? Porady dla zmieniających lokum

Chyba każdy, kto choć raz zmieniał miejsce zamieszkania, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakim przedsięwzięciem logistycznym jest przeprowadzka. Może ona być jednak znacznie łatwiejsza, jeżeli tylko odpowiednio ją zaplanujemy. Nie wiesz, jak to zrobić? Poznaj nasze porady na temat przeprowadzki!

Porada przeprowadzkowa nr 1: Zacznij się pakować jak najwcześniej

To właśnie zmiana miejsca zamieszkania i przymus spakowania wszystkich rzeczy doskonale pokazuje Ci, jak wiele ich masz. Jeśli to Twoja pierwsza przeprowadzka, istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że źle oszacujesz ilość posiadanych przedmiotów i zapełniwszy wszystkie kartony do przeprowadzki zorientujesz się, że zostało Ci jeszcze mnóstwo przedmiotów, które pragniesz zabrać ze sobą. Tworzy to nie tylko problem z brakiem czasu na pakowanie, lecz także brak odpowiedniej ilości pudeł.

Porada przeprowadzkowa nr 2: Wybierz odpowiednie opakowania transportowe

Wiele osób wybiera pudełka do przeprowadzki na chybił trafił, nie zastanawiając się nad tym, co właściwie ma się w nich znaleźć. Takie podejście jedynie dokłada nam pracy i utrudnia sensowne rozłożenie przedmiotów. Dlatego dobrym wyjściem będzie przeanalizowanie naszego dobytku i zamówienie odpowiednich kartonów do przeprowadzki. Wybierz odpowiednie wymiary i grubość, aby pudła nie tylko pomieściły Twoje rzeczy, lecz także wytrzymały ich ciężar. Rozmaite typy i wymiary pudeł transportowych zamówisz na pakobud.com.pl. Jeśli mimo starań nie uda Ci się właściwie określić liczby posiadanych rzeczy, możesz domówić kartony lub, jeśli nie potrzebujesz już więcej pudeł o konkretnych wymiarach albo grubości, spróbować pozyskać je w inny sposób, na przykład udać się do sklepu i poprosić o pozostawienie dla Ciebie nienaruszonych pudeł po dostawach. Wszystko to wymaga jednak czasu, co tylko podkreśla, jak ważne jest wcześniejsze rozpoczęcie pakowania.

Porada przeprowadzkowa nr 3: Dobrze rozplanuj pakowanie

Nie chodzi tu tylko o rozsądne zarządzanie czasem. Bardzo ważne jest również to, jak rozłożysz przedmioty w pudłach. Logiczne wydaje Ci się pakowanie wszystkich książek do jednego, ubrań do drugiego, a kosmetyków do jeszcze innego pudła? W rzeczywistości może nie być to dobrym pomysłem. Przykładowo, książki są ciężkie, dlatego lepiej rozłożyć je na kilka pudeł do przeprowadzki. Ubrania możesz z kolei wykorzystać do zabezpieczania delikatnych przedmiotów, na przykład szklanych naczyń. Zwróć też uwagę, jak zestawiasz ze sobą swoje rzeczy. Jeśli żel pod prysznic lub, co gorsza, podkład do twarzy rozleje się na sztućce, nie będzie to większym problemem, jednak jeżeli pobrudzi książki, z dużym prawdopodobieństwem nie uda się ich uratować. Pamiętaj, że nawet szczelne zapakowanie każdego produktu może czasem zawieść, dlatego ważne jest, aby być przygotowanym na różne ewentualności. Warto również podpisać pudła, aby potem szybko dotrzeć do tego, co jest nam najbardziej potrzebne.

Porada przeprowadzkowa nr 4: Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów

Przeprowadzka to doskonały moment, aby przyjrzeć się posiadanym przez siebie przedmiotom i pozbyć się tych niepotrzebnych, które tylko zajmują miejsce. Istnieje wiele metod, które pomagają w tym procesie. Jedną z nich jest technika trzech pudeł. Zgromadź rzeczy, które chcesz posortować, w jednym miejscu i ustaw naprzeciwko trzy duże pudła. Po jednej stronie ustaw to, do którego będziesz wrzucać rzeczy, których chcesz się pozbyć, a po przeciwnej to na przedmioty, które chcesz zatrzymać. Na środku ustaw karton, do którego będziesz wkładać rzeczy, co do których nie masz pewności. Na koniec tej pierwszej części sortowania przystąp do kolejnej, wyjmując przedmioty z pudełka „do przemyślenia” i ponownie rozdzielając je na różne kartony. Proces możesz uznać za skończony, gdy środkowe pudło będzie puste. Bardzo istotna jest tu jedna zasada – przedmioty możesz wyjmować wyłącznie za środkowego pudła. Te, które trafią do kartonu „do zatrzymania”, a szczególnie te z pojemnika „do wyrzucenia”, powinny tam pozostać.

Porada przeprowadzkowa nr 5: Zbierz najważniejsze rzeczy w jednym miejscu

Przeprowadzka to niezwykle męczące doświadczenie, dlatego najprawdopodobniej po przewiezieniu i wniesieniu wszystkich pudeł lepiej nie planować ich rozpakowywania i szukania najpotrzebniejszych rzeczy. Dlatego zapakuj je w oddzielny karton lub walizkę, by mieć je od razu pod ręką. Powinny się tam znaleźć przede wszystkim ubrania, podstawowe kosmetyki, ładowarka oraz sztućce, kubki i talerze na przetrwanie pierwszego wieczoru i poranka.
Powyższe porady co do przeprowadzki powinny pomóc Ci w miarę bezstresowo przejść przez ten trudny i męczący proces. Pamiętaj, że Twoim kluczem do sukcesu jest właściwe i wczesne planowanie!

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>