Jak usunąć zaskórniki bez użycia peelingów do twarzy

Uroda

Zaskórniki są najbardziej irytującą rzeczą, która zrujnuje twoją piękną skórę. Pojawiają się na twarzy, czole, nosie i policzkach. Są one bardzo trudne do pozbycia się i jeśli musisz z nimi walczyć, to stracisz swoje piękno i twoja pewność siebie również pójdzie w dół.

Te zaskórniki są spowodowane przez nagromadzenie brudu, martwych komórek i bakterii w porach i to jest powód, dlaczego trudno jest się ich pozbyć. Istnieje tak wiele sposobów na pozbycie się zaskórników, ale nie wszystkie z nich będą działać dla Ciebie.

Zaskórniki są spowodowane przez brud i martwe komórki. Dlatego możesz użyć peelingów do twarzy, aby oczyścić swoją twarz. Te peelingi pomogą Ci pozbyć się brudu i bakterii oraz zapobiegną powstawaniu zaskórników. Możesz również oczyścić swoją twarz za pomocą ściereczki do mycia.

Oto proste i skuteczne sposoby na pozbycie się zaskórników bez użycia peelingów do twarzy.

1. Sok z cytryny

Sok z cytryny jest jednym z najlepszych domowych środków na zaskórniki. Będziesz potrzebować soku z cytryny i kilku wacików. Wymieszaj sok z 2 cytryn z wacikami. Nałóż go na twarz i pozostaw na 15 do 20 minut.

2. Miód

Miód jest kolejnym skutecznym domowym środkiem do usuwania zaskórników. Miód jest naturalnym środkiem oczyszczającym i pomoże Ci pozbyć się martwych komórek i bakterii. Wymieszaj równą ilość miodu i wody i nałóż na twarz i szyję. Pozostaw na 20 minut, a następnie zmyj letnią wodą.

3. Jogurt

Jogurt jest również jednym z najlepszych domowych środków na pozbycie się zaskórników. Weź pół kubka zwykłego jogurtu i wymieszaj go ze szczyptą soli. Zastosuj go na twarzy przez 20 minut, a następnie zmyć letnią wodą.

4. Ocet jabłkowy (cydr)

Ocet jabłkowy z cydru jest dobrym rozwiązaniem na pozbycie się zaskórników. Wymieszaj dwie łyżeczki octu jabłkowego z łyżką stołową ciepłej wody. Nałóż go na twarz i pozostaw na 20 minut.

Wnioski:

Istnieje kilka domowych sposobów na usunięcie zaskórników. Są to skuteczne i tanie środki domowe, które są dostępne w każdym gospodarstwie domowym. Wszystko, co musisz zrobić, to zastosować te domowe środki na twarz i poczekać 20-30 minut. Po tym czasie możesz zmyć je wodą.