Jak wybrać pędzle do podkładu?

Efekt końcowy makijażu zależy od techniki wykonania, doboru kosmetyków oraz jakości narzędzi, jakimi się posługujemy. Wciąż niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, jak ważny jest wybór profesjonalnych pędzli do makijażu. Słabej jakości pędzel może zepsuć nawet najbardziej staranny makijaż. Podstawowym pędzlem używanym zarówno przez zawodowych makijażystów, jak i amatorów jest pędzel do nakładania podkładu. Umożliwia on dokładne i higieniczne rozprowadzenie kosmetyku na skórze. To właśnie jego używamy najczęściej i dlatego musimy szczególnie zadbać o jego jakość.

Pędzle do podkładu – na co zwrócić uwagę?

Większość dostępnych na rynku pędzli do makijażu ma kilka podstawowych wad: sklejają się, są trudne w czyszczeniu, wypada im włosie oraz rozpraszają kosmetyk, zamiast go równomiernie rozprowadzać. Wynika to ze złego wyprofilowania, a także słabej jakości włosia. Dobry pędzel do podkładu powinien spełniać kilka warunków:

 • mocny trzonek
 • półokrągła główka (zapobiega smugom)
 • wyprofilowanie dostosowane do kształtu twarzy
 • wysoka jakość włosia
 • łatwe utrzymywanie w czystości
 • mała waga

Pędzle Hakuro do nakładania podkładu

Wśród wszystkich dostępnych rodzajów pędzli do makijażu, największym zaufaniem profesjonalnych i amatorskich makijażystów cieszą się pędzli Hakuro. Wynika to z wysokiej jakości pędzli, które umożliwiają równomierne i dokładne rozprowadzenie kosmetyku.  Hakuro oferuje kilka rodzajów pędzli do podkładu:

 • H18 – idealny do rozprowadzania podkładu o płynnej i kremowej konsystencji. Sprawdza się do nakładania podkładu, a także bazy pod makijaż lub korektora. Wykonany jest z naturalnego drewna i syntetycznego włosia.
 • H50 – jeden z najpopularniejszych pędzli Hakuro. Służy do nakładania płynnego podkładu i kosmetyków mineralnych. Jest bardzo trwały, nie gubi włosia i zapobiega powstawaniu smug na twarzy.
 • H50S – stworzony do równomiernego rozprowadzania pudru i podkładu w płynie oraz kosmetyków mineralnych. Posiada grube, gęste włosie, co gwarantuje dokładne rozmieszczenie kosmetyku. Warto używać go w parze z H50 jako pędzla do wykończenia makijażu.
 • H51- jest wyjątkowo miękki i przyjemny w dotyku. Gęste włosie umożliwia rozprowadzenie płynnego podkładu lub kosmetyku mineralnego w równomierny sposób, bez cienia smug.
 • H53 – należy do pędzli typu “kulka”. Jest gęsty i idealnie wyprofilowany. Można nim nakładać nie tylko podkład i kosmetyki mineralne, ale także róż i bronzer.
 • H54 – kolejny pędzel”kulka”, choć jest nieco dłuższy od
 • H53. Służy do nakładania podkładu, różu i kosmetyków brązujących. Jest miękki i odpowiednio zbity, dlatego nie pozostawia śladów podkładu na skórze.

Pędzle Hakuro są dostępne także w zestawie.Ich posiadacze mogą bez problemu wykonać profesjonalny makijaż w zaciszu domowym.  Zestaw Hakuro zawiera 4 typy pędzli: H14( do różu i kosmetyków brązujących), H24(do modelowania twarzy), H50(do podkładu), H55 (do pudru).

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Nie jest tajemnicą, że profesjonalne pędzle do makijażu znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Mimo to, nadal ulegają zabrudzeniom i należy je regularnie odświeżać. Najlepszym sposobem na mycie zabrudzonych pędzli jest spryskanie ich  specjalnym preparatem przeznaczonym do czyszczenia pędzli do makijażu. Nie jest to jednak konieczne. Pędzle można także zanurzyć w ciepłej wodzie z dodatkiem szamponu lub mydła, a następnie wypłukać i pozostawić do wyschnięcia. Dzięki temu pędzle będą nam służyć przez bardzo długo.

Zastanawiasz się gdzie kupić pędzle Hakuro w okazyjnej cenie? Odwiedź stronę ekobieca.pl!

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>