Jaki wpływ na efekty depilacji laserowej ma kolor włosów?

Celem depilacji laserowej jest trwałe usunięcie włosów. Tradycyjne metody pozbywania się owłosienia nie są aż tak skuteczne, a co najważniejsze – są krótkotrwałe. Epilacja to popularna w ostatnim czasie metoda, cieszącą się naprawdę satysfakcjonującymi rezultatami. Efektywność zabiegu jest jednak uzależniona od kilku czynników, w tym m.in. karnacji oraz koloru włosów. 

Spis treści:

  • Epilacja laserowa – jaki wpływ ma kolor włosów na efekty zabiegu?
  • Jakie włosy najlepiej poddawać depilacji laserowej?
  • Jak ocenić, czy kwalifikuje się do depilacji laserem?

Epilacja laserowa – jaki wpływ ma kolor włosów na efekty zabiegu?

Epilacja laserowa cieszy się dużą skutecznością oraz bezinwazyjnością. Coraz więcej kobiet decyduje się na ten zabieg, aby cieszyć się gładką i przyjemną w dotyku skórą, a także by zaoszczędzić cenny czas czy uniknąć wszelkich podrażnień, które powstają w wyniku depilacji maszynką do golenia.

Laser wykorzystywany w epilacji laserowej emituje światło o konkretnej długości fali. Fala ta ukierunkowana jest na melaninę oraz zostaje przez nią pochłonięta. Następnie fala świetlna przekształca się w ciepło, co nazywa się zjawiskiem fototermolizy selektywnej – dzięki niemu właśnie możliwe jest usunięcie włosa. Melanina decyduje o kolorze skóry człowieka oraz barwie włosów. 

Ze względu na zbyt duże nagromadzenie melaniny w skórze, epilacja laserowa nie może zostać przeprowadzona u osób czarnoskórych. Melanina skóry konkuruje wówczas z melaniną owłosienia i taka depilacja laserem byłaby zwyczajnie niebezpieczna. Mogłaby doprowadzić do oparzenia skóry. Melanina w procesie depilacji skóry jest więc tak naprawdę kluczowa.

Jakie włosy najlepiej poddawać depilacji laserowej?

Epilacja laserowa daje najlepsze efekty w przypadku ciemnych i grubych włosów. Im większy jest kontrast między kolorem włosów a barwą skóry, tym lepszych rezultatów możemy się spodziewać. Należy jednak zaznaczyć, że zabieg nie może zostać przeprowadzony u osób z opaloną skórą, ponieważ niesie to ryzyko podrażnień, a nawet i oparzeń. 

Nieco gorsze efekty daje depilacja laserowa jasnych włosów, jednak nie oznacza to, że nie daje żadnych efektów. Zazwyczaj wymagana jest większa liczba zabiegów, jednak wszystko zależy tak naprawdę od konkretnego przypadku. Należy więc wybrać się do specjalisty oraz umówić na konsultację, która obejmuje kwalifikację do zabiegu.

Efekty zabiegu będą uzależnione od wielu czynników, nie tylko barwy włosów czy koloru skóry, ale także grubości włosa, głębokości umieszczenia mieszka włosowego, a także rodzaju i jakości wykorzystywanego urządzenia. Osoby, które posiadają jasne włosy nie powinny więc się zniechęcać, ponieważ po samej barwie włosów nie da się przewidzieć efektów. 

Jak ocenić, czy kwalifikuje się do depilacji laserem?

Kwalifikację do epilacji laserowej przeprowadza specjalista na wizycie konsultacyjnej. Ocenia zarówno barwę włosów, kolor skóry, jak i grubość włosa czy głębokość umieszczenia mieszka włosowego. Znaczenie ma także dopasowanie odpowiedniego lasera do konkretnej osoby. Jeśli więc chcesz wykonać zabieg depilacji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa. Przedstawią Ci szczegóły związane z zabiegiem oraz zapiszą na wizytę konsultacyjną, która pozwoli zakwalifikować Cię do epilacji laserowej.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>