Karboksyterapia – z dwutlenkiem węgla po piękny wygląd

Każdy, kto chce zadbać o swój wygląd, odmłodzić skórę i przestać martwić się cellulitem lub rozstępami, powinien odwiedzić klinikę medycyny estetycznej. Liczba oferowanych zabiegów jest dzisiaj tak ogromna, że każdy znajdzie coś, co idealnie sprosta jego oczekiwaniom i potrzebom. Wśród zabiegów, które w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność, znajduje się karboksyterapia. Wykorzystując dwutlenek węgla, sprawdza się doskonale w przypadku walki z takimi defektami urody jak: cellulit, rozstępy oraz zmarszczki.

Kilka słów o karboksyterapii

Specjaliści medycyny estetycznej uważają, że karkoksyterapia jest prawdziwym przełomem. Pozwala ona bez inwazyjnych zabiegów wymodelować ciało, pozbyć się cellulitu, zmniejszyć widoczność rozstępów i poprawić jędrność skóry. Jednocześnie okazuje się być naprawdę skuteczna w przypadku takich chorób jak: niewydolność żylna, łuszczyca, zaburzenia krążenia.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Zabiegi z użyciem dwutlenku węgla stają się coraz bardziej dostępne również w naszym kraju. W Polsce zabieg karboksyterapii wykonuje warszawska Klinika Skin Clinic. Podczas zabiegu pod skórę wprowadza się dobrane z ogromną precyzją dawki dwutlenku węgla. Następnie przedostaje się on do tkanek, które otaczają ostrzykiwane miejsce. W konsekwencji naczynia krwionośne rozszerzają się oraz tworzy się sieć nowych połączeń. Zwiększa się przepływ krwi, a wszelkie substancje odżywcze oraz tlen transportowane są o wiele bardziej efektywnie.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Karboksyterapia to jeden z tych zabiegów medycyny estetycznej, który ma naprawdę szerokie zastosowanie. Okazuje się skuteczny w przypadku osób borykających się z problemem cieni oraz worków pod oczami. Zaaplikowanie dwutlenku węgla to pewność, że poprawie ulegnie kontur oczu, a brzydkie zabarwienie skóry, która je otacza, przestanie być problemem. Karboksyterapia skutecznie upora się także ze zmarszczkami, które na skórze wokół oczu pojawiają się wyjątkowo szybko. Poduszki tłuszczowe, które sprawiają, że skóra wydaje się być zmęczona, także znikają na skutek zabiegu karboksyterapii.

Bardzo wiele kobiet w różnym wieku boryka się z problemem cellulitu. Najczęściej atakuje on skórę na udach. W tym przypadku karboksyterapia także okazuje się być pomocna. Zabieg wspomaga walkę ze zbędną tkanką tłuszczową, która odkłada się często na pośladkach, udach, brzuchu oraz ramionach.

Kolejnym defektem estetycznym, z którym świetnie radzi sobie zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla, są rozstępy. Najczęściej atakują one takie miejsca na ciele jak: pośladki, brzuch, uda oraz piersi. Ich całkowitego usunięcia nie zapewnia żaden zabieg medycyny estetycznej, ale karboksyterapia sprawi, że staną się one dużo mniej widoczne.

Czy jest to zabieg dla wszystkich?

Karboksyterapia jest zabiegiem, który przeprowadza się szybko i w sposób całkowicie bezbolesny. Ma szerokie spektrum zastosowań, ale jednocześnie nie może być stosowany u wszystkich zainteresowanych. Do przeciwwskazań zalicza się:

  • czynną infekcję wirusową lub bakteryjną,
  • wszelkie stany zapalne obejmujące skórę,
  • nowotwory.

Karboksyterapia  nie może być wykonywana także u kobiet, które właśnie są w ciąży lub karmią dziecko piersią. Zaleca się odłożenie zabiegu w czasie osobom, które są przeziębione lub przechodzą kurację antybiotykową.

Karboksyterapia to zabieg bezpieczny i dający naprawdę dobre efekty. Szeroki zakres zastosowań sprawia, że jest to obecnie jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: skinclinic.pl/ zabiegi-na-cialo/c36-cellulit/karboksyterapia

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>