Korektor kryjący i korektor rozświetlający – kiedy je stosować?

Cienie pod oczami, zaczerwienienia, przebarwienia, trądzik czy oznaki starzenia się skóry to niedoskonałości, z którymi w większym lub mniejszym stopniu ma do czynienia każda z nas. Oczywiście zwalczać należy je przede wszystkim przy pomocy odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy, jednak wybrane mankamenty urody na co dzień warto starać się maskować również pod makijażem. A w przy tym zadaniu niezbędne mogą okazać się kosmetyki o właściwościach kryjących i rozświetlających. Podpowiadamy zatem jak wykorzystać korektor rozświetlający i korektor kryjący w codziennym makijażu, by skutecznie ukryć wszelkie niedoskonałości!

Korektor kryjący – co wypada ukryć pod makijażem?

Korektor o właściwościach kryjących to niezbędny kosmetyk dla tych pań, które mają do czynienia z widocznymi zmianami trądzikowymi na twarzy, przebarwieniami w kolorze brązowym, zaczerwienieniami czy sińcami pod oczami. Ich intensywny kolor bardzo często powoduje, że jedna warstwa podkładu okazuje się być niewystarczająca, aby skutecznie pokryć wszystkie niedoskonałości. Trzeba też zaznaczyć, że przy maskowaniu nieestetycznych cieni pod oczami korektor jest wręcz niezbędny – podkład w tym przypadku może okazać się zbyt ciężkim kosmetykiem dla delikatnej skóry wokół oczu.

Korektor rozświetlający i kryjący – to nie to samo?

Korektory o działaniu rozświetlającym oraz kryjącym bardzo często stosowane są przez panie wymiennie do maskowania różnych niedoskonałości na twarzy. Tymczasem okazuje się, że korektor rozświetlający zupełnie nie sprawdza się do tuszowania jakichkolwiek mankamentów urody o intensywnej barwie – może delikatnie rozjaśnić wybrane partie twarzy, ale przez właściwości odbijające światło spowoduje jedynie, że zmiany na naszej skórze będą jeszcze bardziej widoczne. Dlatego korektor rozświetlający można aplikować tylko i wyłącznie w miejsca, które uprzednio zostały pokryte podkładem lub korektorem kryjącym.

Po co zatem stosować korektor rozświetlający?

Korektor rozświetlający, choć nie radzi sobie z maskowaniem widocznych niedoskonałości, posiada doskonałe właściwości odmładzające i odświeżające spojrzenie. Stosuje się go przede wszystkim wtedy, gdy na naszej twarzy widoczne jest zmęczenie lub pierwsze oznaki starzenia się skóry w postaci zmarszczek czy utraty właściwego kolorytu cery. Korektor rozświetlający nakłada się zazwyczaj na twarz w niewielkich ilościach, ale pozwala on uzyskać nieprawdopodobny efekt rozświetlenia skóry – po jego użyciu cera staje się wyraźnie wypoczęta, promienna oraz odmłodzona.

Jak wykonać makijaż przy pomocy dwóch korektorów do twarzy?

  • Przed wykonaniem jakiegokolwiek makijażu musimy przeprowadzić dokładny zabieg oczyszczania twarzy, a także nałożyć na twarz wybrany krem nawilżający, który będzie dostosowany do potrzeb naszej cery. Dzięki temu skóra będzie odpowiednio przygotowana na przyjęcie kosmetyków do makijażu.
  • Na początku na naszej twarzy powinien znaleźć się właściwy podkład lub krem BB – najlepiej o właściwościach kryjących. Dopiero po ich nałożeniu możemy zastosować korektor do twarzy.
  • Jeżeli przez warstwę podkładu przebijają jakieś przebarwienia i niedoskonałości, wtedy przykrywamy je cienką warstwą korektora kryjącego – należy punktowo wklepać go w skórę. Pamiętajmy jednak, by te dwa kosmetyki były odpowiednio dopasowane do siebie kolorystycznie.
  • Sińce lub cienie przykrywamy specjalnym korektorem pod oczy – musi on posiadać łagodny skład oraz lekką konsystencję, by nie zbierał się w załamaniach powieki. Korektor pod oczy zawsze nakładamy po podkładzie – nigdy odwrotnie. Tylko w ten sposób idealnie stopi się ze skórą.
  • Na koniec stosujemy korektor rozświetlający, np. L’Oreal Lumi Magique. Nakładamy go na środek czoła i nosa, łuk kupidyna i brodę, a także w wewnętrznych kącikach oczu oraz pod łukiem brwiowym.
  • Po nałożeniu wszystkich kosmetyków utrwalamy makijaż transparentnym pudrem do twarzy.

 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>