Laserowe leczenie nietrzymania moczu – zobacz, jakie posiada zalety!

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to jedna z najnowocześniejszych, a przy tym bardzo skutecznych metod walki z tym wstydliwym schorzeniem. Zabieg przy użyciu rewolucyjnego urządzenia, jakim jest laser MonaLlisa Touch, pozwala pozbyć się uporczywej dolegliwości w nieoperacyjny, szybki i praktycznie bezbolesny sposób. Przedstawiamy wszystkie zalety laserowego nietrzymania moczu!

Nietrzymanie moczu – kogo może dotknąć?

Nietrzymanie moczu to problem, z którym zmaga się duża ilość kobiet na całym świecie. Statystyki mówią, że dotyka on mniej więcej 24% kobiet między 20 a 45 rokiem życia, a także około 40% pań po 50-tym roku życia. Nietrzymanie moczu to jedna z częstszych dolegliwości, z którą mają do czynienia osoby w podeszłym wieku. Choć może ona przydarzyć się również mężczyznom, to prawda jest taka, że dużo częściej spotyka się ją u kobiet. Ta skłonność wynika przede wszystkim z delikatnej struktury miejsc intymnych, których wytrzymałość zostaje wystawiona na próbę podczas porodów, infekcji układu moczowo-płciowego, ciężkiej pracy fizycznej, ciąży, zaburzeń hormonalnych czy po prostu procesu starzenia się. Ważne jednak, by jak najwcześniej podjąć walkę z nietrzymaniem moczu – to nie tylko wyeliminuje wstydliwy problem, ale też znacznie poprawi jakość życia i samopoczucie.

W jaki sposób objawia się nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu to mimowolne popuszczanie moczu, które objawia się przede wszystkim podczas wykonywania większego lub mniejszego wysiłku np. podnoszenia ciężarów, a nawet intensywnego śmiechu czy kaszlu – takie czynności powodują bowiem wzrost ciśnienia w jamie brzusznej i nacisk na pęcherz. Na początku problem nietrzymania moczu może pojawić się jedynie przy znaczącym wysiłku, jednak niepodjęcie leczenia w odpowiednim momencie może spowodować, że mimowolne popuszczanie moczu pojawi się również przy zwykłym chodzeniu czy nawet w stanie spoczynku.

Leczenie nietrzymania moczu – operacja nie jest jednym wyjściem!

Nietrzymanie moczu to nie tylko bardzo wstydliwa dolegliwość, ale przede wszystkim poważne schorzenie, które w sposób wyraźny ogranicza normalne funkcjonowanie. Niestety wiele kobiet pozostawia ten problem samemu sobie, obawiając się konieczności przeprowadzenia bolesnej operacji. Prawda jest jednak taka, że nie każdy kwalifikuje się do leczenia operacyjnego, a ponadto istnieją alternatywne i dużo bardziej komfortowe metody leczenia. Chcąc pozbyć się tej uporczywej dolegliwości warto zastanowić się nad wykonaniem zabiegu przy pomocy rewolucyjnego urządzenia MonaLisa Touch – polecają specjaliści z Kliniki Grabczak Profmed w Krasnymstawie – lasera stworzonego specjalnie z myślą o zdrowiu pacjentek, zmagających się z różnymi schorzeniami miejsc intymnych.

Monalisa Touch – jakie ma zalety?

  • Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest metodą całkowicie nieinwazyjną – oznacza to, że nie wymaga interwencji chirurgicznej i może być wykonywany w warunkach gabinetu ginekologicznego.
  • Zabieg nie wymaga też hospitalizacji ani długiego okresu rekonwalescencji – pacjentka może wrócić do codziennych zajęć praktycznie zaraz po wykonaniu zabiegu.
  • Terapia z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch jest bezbolesna – w większości przypadków nie jest potrzebne nawet znieczulenie.
  • Laserowe leczenie nietrzymania moczu posiada minimalne ryzyko powikłań (w odróżnieniu od tradycyjnej metody operacyjnej).
  • Zabieg jest bardzo krótki (trwa około 30min) – działanie lasera prowadzi do wzmocnienia ścian pochwy i obkurczenia tkanek, co pozwala zmienić kąt nachylenia cewki moczowej i zredukować problem nietrzymania moczu.
  • Do pełnego wyleczenia wystarczą zazwyczaj 1-2 zabiegi, ale wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjentki.
  • Efekt nie jest natychmiastowy, jednak już po upływie 1 miesiąca można odczuć wyraźną różnicę.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>