Laserowe zabiegi ,,odmładzające” i liftingujące pochwy

Laserowy zabieg rewitalizacji i liftingu pochwy, a także korektę budowy anatomicznej przeprowadza się w celach poprawienia życia seksualnego danej pacjentki, a także poprawienia wyglądu i atrakcyjności zewnętrznych narządów płciowych. Zabieg ten wykonuje się także w celu poprawienia jakości życia płciowego i zlikwidowania zespołu rozluźnienia pochwy, a także w celu wyleczenia atrofii narządów płciowych u kobiet przechodzących okres menopauzy. Jest to bardzo dobry sposób na poprawienie samopoczucia danej kobiety i zwiększenia jej komfortu podczas stosunków płciowych, które z różnych przyczyn mogą być np. bolesne, szczególnie podczas przekwitania i niekiedy związanego z nim problemu suchości pochwy.

Laserowy zabieg rewitalizacji pochwy – jak to wygląda?

Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny – znieczulenie nie jest koniecznie, a pacjentka może powrócić do aktywności seksualnej już po 3 dniach od zabiegu.

Sam zabieg polega na oddziaływaniu na ścianki pochwy i wargi sromowe wiązką światła laserowego, czego skutkiem jest fototermiczne nieablacyjne napięcie, a co za tym idzie – obkurczenie pochwy. Oprócz tego, pobudzony zostaje kolagen, znajdujący się w błonie śluzowej, jednocześnie napinając tkanki i sprawiając, że błona staje się elastyczna, a dzięki temu poprawia się komfort życia seksualnego i zwiększają doznania podczas stosunków. Dodatkowym atutem tego zabiegu jest zapobieganie problemowi nietrzymania moczu.

W przypadku kobiet będących w trakcie menopauzy, zabieg ten ma na celu wyeliminowanie suchości pochwy, częstych podrażnień oraz bólu, niekiedy pojawiającego się podczas stosunków, będących symptomami atrofii narządów płciowych, która pojawia się z powodu spadku poziomu estrogenu w organizmie kobiety w trakcie menopauzy. Wszelkie problemy intymne, których doświadcza mnóstwo kobiet podczas przekwitania, są niezwykle problematyczne i często krępujące. Bardzo dużo kobiet całkowicie rezygnuje z życia seksualnego w tym okresie z powodów takich, jak np. brak poczucia atrakcyjności, nietrzymanie moczu, czy właśnie ból podczas stosunków. Z pomocą jednak nadchodzi ginekologia estetyczna – żadna kobieta nie musi czuć się inaczej w trakcie menopauzy, niż czuła się przed nią. Bezbolesny i niewymagający okresu rekonwalescencji zabieg rewitalizacji pochwy jest idealnym sposobem na zniwelowanie wszelkich problemów kobiet, które doświadczają nieprzyjemności związanych z narządami płciowymi.

Laserowy zabieg leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest problemem niezwykle wstydliwym i wciąż jest tematem unikanym, mimo że szacunkowo doświadcza go co czwarta kobieta na całym świecie. Przerażającym faktem jest, że aż 40% kobiet decyduje się na wizytę u lekarza dopiero po 5 latach od rozpoczęcia się problemu. Choroba ta nie jest zależna od wieku, może pojawić się np. przy okazji menopauzy, ciąży lub po porodzie, ponieważ wtedy zachodzą największe zmiany hormonalne w organizmie kobiety. Istnieją trzy rodzaje nietrzymania moczu:

  • naglące, które powstaje w skutek wzmożonej aktywności mięśnia wypieracza pęcherza moczowego albo małej podatności ścianki pęcherza na rozciąganie – w efekcie pojawia się niepohamowana konieczność oddania moczu;
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu – pojawia się, gdy aparat zamykający cewkę moczową staje się niewydolny lub podczas zbyt dużej ruchomości szyi pęcherza moczowego (wówczas oddaje się mocz podczas np. kichania, czy kaszlenia);
  • mieszane, które wynika z połączenia obu powyższych typów.

Zabieg, za pomocą którego eliminuje się ten problem, wykonywany jest przy użyciu lasera MonaLisa Touch i ma całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny przebieg. Problem, którym jest nietrzymanie moczu, może prowadzić do poważnych komplikacji w psychice kobiety, może stać się ona zamknięta w sobie i ciągle spięta, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy jej się popuścić mocz. Zabieg ten pomaga odzyskać pewność siebie i satysfakcję z życia, nie tylko seksualnego.

Po więcej informacji zapraszamy na holistic-med.pl.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>