Liposukcja – co powinieneś wiedzieć o zabiegu?

Wielu z nas z różnych powodów trudno jest pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Zwłaszcza, gdy mamy tendencję do tycia czy cierpimy na różnego rodzaju choroby. Treningi i zdrowa dieta nie zawsze przynoszą rezultaty, na jakie liczymy. Wówczas możemy zdecydować się na zabieg liposukcji, czyli tzw. odsysanie tłuszczu. Zabieg ten pozwala pozbyć się miejscowej otyłości w bardzo prosty i szybki sposób. Dowiedz się, jak wygląda oraz jak prawidłowo się do niego przygotować. 

Spis treści:

 • Jak wygląda zabieg liposukcji?
 • Rekonwalescencja i przygotowanie do odsysania tłuszczu
 • Czy warto zdecydować się na odsysanie tłuszczu?

Jak wygląda zabieg liposukcji?

Liposukcja to zabieg, który poprzedza zaznaczenie obszaru zabiegowego przez lekarza. Sama operacja nie trwa zbyt długo, bo od 90 minut do 120 minut. W zależności od konkretnego przypadku, zabieg ten może zostać wykonany zarówno w znieczuleniu miejscowym . Liposukcja rozpoczyna się od nacięcia skóry w okolicy tłuszczu. Wówczas lekarz wprowadza specjalną, tępą igłę, która połączona jest z narzędziem odsysającym, która jak sama nazwa wskazuje – odsysa tłuszcz. Czynność powtarza się we wszystkim miejscach, które zostały zaznaczone. 

Na odsysanie tłuszczu może się zdecydować każda osoba, która chce szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej. Zabieg, mimo iż jest inwazyjny, jest naprawdę skuteczny i bezpieczny. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób się na niego decyduje. Jeśli chodzi o cenę liposukcji, zależy ona przede wszystkim od konkretnej kliniki, a także wielkości powierzchni ciała która zostanie poddana zabiegowi. Przykładowe ceny liposukcji w przypadku podbródka to około 2500 złotych, pleców – 4000 złotych, a brzuchu, uda, biodra i kolana – nawet 10000 złotych.

Rekonwalescencja i przygotowanie do odsysania tłuszczu

Przygotowanie do odsysania tłuszczu nie jest jakoś specjalnie wymagające. Zabieg poprzedza oczywiście wizyta z lekarzem, na której to ocenia on możliwości, a także wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Ustalane są wówczas wszelkie szczegóły dotyczące zabiegu oraz celu, jaki pacjent chce osiągnąć.

Przed wykonaniem liposukcji lekarz zleca wykonanie szczepienia przeciwko WZW B, a także podstawowych badań, tj.:

 • morfologia, 
 • grupa krwi, 
 • wskaźnik krzepnięcia krwi,
 • OB, 
 • poziom glukozy, 
 • poziom kreatyniny, 
 • poziom elektrolitów, 
 • badanie moczu.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak to naturalny objaw, który powinien ustąpić w ciągu kilku dni. Przez cały miesiąc od dnia wykonania zabiegu pacjent powinien również nosić przylegający do skóry kombinezon przez całą dobę. 

Czy warto zdecydować się na odsysanie tłuszczu?

Zdecydowanie warto zdecydować się na zabieg liposukcji. Jest przede wszystkim niezwykle skuteczna – gwarantuje pacjentowi szybkie efekty, które będą utrzymywały się przez długi czas. Zabieg jest również uniwersalny i możemy wykonać go w dowolnym, wybranym przez nas miejscu na ciele. 

Liposukcja cieszy się sporym zainteresowaniem i decyduje się na nią coraz to więcej osób. Zabieg daje naprawdę zadowalające rezultaty, które utrzymują się przez długi czas. Raz usunięta tkanka tłuszczowa zazwyczaj nie gromadzi się tak szybko w tych samych miejscach. 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>