L’Oréal na porost włosów – powstrzymaj nadmierne wypadanie włosów!

Nadmierne wypadanie włosów i łysienie to problem, który dotyczy głównie mężczyzn. Stosowanie różnego rodzaju preparatów, obiecujących spektakularne rezultaty niestety rzadko pomaga. Właśnie dlatego marka L’Oréal opracowała produkt, który jest naprawdę skuteczny w walce z wypadaniem włosów u mężczyzn. Preparat na porost włosów L’Oréal  Renaxil to rozwiązanie dla każdego faceta, który boryka się z problemem wypadania włosów.

Wypadanie włosów – przyczyny

Najbardziej popularną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, czyli typu męskiego. Ponad połowa panów, po przekroczeniu 50 roku życia, boryka się z utratą włosów. U niektórych jednak skłonność ta może pojawić się już w bardzo młodym, a nawet nastoletnim wieku. Zazwyczaj jest to wówczas związane z predyspozycjami genetycznymi i dziedziczeniem tzw. genu łysienia. Naturalne jest to, że włosy wpadają, jednak za ich nadmierną utratę odpowiedzialny jest męski hormon – testosteron. Tłumaczy to, dlaczego niektórzy starsi mężczyźni wciąż cieszą się bujną czupryną, a inni młodzi chłopcy mocno łysieją.

Wypadanie włosów – leczenie

Preparat na wypadanie włosów Renaxil to produkt, który jest przeznaczony dla panów z łagodną odmianą problemu. Formuła preparatu została oparta na takich składnikach aktywnych jak Aminexil i Madecassoside. Substancje te działają na porost, powodując zwiększenie ukrwienia skóry głowy. Dzięki tym składnikom wydłuża się faza wzrostu włosa, a skraca się faza jego wypadania. Ponadto Renaxil zawiera magnez i poliform, co ma niezwykle dobry wpływ na kondycję włosa. Polimer zagęszczający, zawarty w produkcie, sprawia, że włosy nabierają objętości. Lekka i nietłusta formuła zapewnia komfort stosowania. Efekty widać już po 6 tygodniach, a więc jest to czas stosunkowo krótki. L’Oréal na porost włosów jest także łatwy w użyciu. Produkt aplikuje się bezpośrednio na skórę głowy, dzieląc włosy na kilka partii. Ważne, aby wmasować kosmetyk dokładnie, starannie i równomiernie. Produkt stymulujący wzrost włosów marki L’Oréal nie tylko poprawia objętość czupryny, lecz także pielęgnuje.

Profilaktyka wypadania włosów – co warto wiedzieć?

Niewiele osób wie, że nawet nieumiejętne mycie włosów może przyczynić się do ich wypadania. Ważna jest więc również domowa pielęgnacja. Panowie, którzy borykają się z utratą włosów, powinni zaopatrzyć się w specjalne produkty do codziennego stosowania. Najlepiej sprawdzą się całe serie kosmetyków wzmacniających, hamujących wypadanie i stymulujących wzrost. Kompleksowa pielęgnacja sprawi, że włosy zaczną się szybciej zagęszczać i przestaną wypadać. Podstawę stanowi szampon, odżywka i kuracja przeciwko wypadaniu. Tylko połączenie wszystkich kroków da nam realne szanse na pozbycie się problemu nadmiernego wypadania włosów. Jeśli jednak, mimo wszelkich starań, włosy nadal wypadają, to najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja ze specjalistą. Lekarzem, który zajmuje się problemami związanymi z włosami i skórą głowy jest trycholog.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>