Makijaż permanentny na święta

Każda kobieta na święta chce wyglądać wyjątkowo. Aby tak było, już kilka tygodni przed świętami wpisują do swoich kalendarzy wizyty u fryzjera, manikiurzystki czy makijażystki. Jednak osiągnięte w trakcie tych zabiegów efekty, choć niewątpliwie piękne, są nietrwałe. Świąteczny makijaż trzeba zmyć przy wieczornym demakijażu i kolejnego dnia po raz kolejny upiększać się przed lustrem. Na szczęście kosmetyka znalazła na to sposób. Jest nim makijaż permanentny. Idealnie sprawdzi się w okresie około świątecznym, kiedy to atrakcyjnie chce się wyglądać nie tylko w Wigilie czy w Pierwszy Dzień świąt, ale i w Sylwestra oraz przez cały karnawał. Na czym polega makijaż permanentny?

Kiedy warto wybrać się na makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to sposób na zatuszowanie niedoskonałości twarzy, a także podkreślenie naturalnej urody. Contour make-up nie maluje twarzy, ale podkreśla w naturalny sposób jej kontury. Z jego pomocą można skorygować kształt ust np. powiększyć je, wyrównać brak asymetrii, wzmocnić czerwień wargową. Makijaż permanentny w nowosądeckiej Akademii Zdrowia i Urody Natura Med wykonuje się też w obszarze oczu. Specjaliści podkreślają kontur oczu m.in. wykonując kreseczki na powiekach i u nasady rzęs czy przeprowadzając korekcję brwi – tych niesymetrycznych, opadających zbyt cienkich czy przerzedzonych. 

Trwały makijaż może wykonać każda kobieta, u której nie stwierdzono przeciwwskazań. Ten zabieg kosmetyczny rekomenduje się jednak przede wszystkim paniom cierpiącym na brak czasu, uprawiających sporty wodne, planujących długi pobyt w szpitalu. Contour make-up to także ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii.

Na czym polega nakładanie makijażu permanentnego?

Zabieg conture make-up przeprowadza się etapami. Do jego wykonania stosuje się aparaty igłowe i pigmenty pochodzenia naturalnego. W profesjonalnej klinice zostaną one dobrane tak, aby nie różniły się do naturalnego kolorytu skóry i nie wywoływały uczuleń. Cały zabieg jest bezbolesny, jednak u szczególnie wrażliwych pań może pojawić się delikatny dyskomfort. W takich wypadkach zawsze można podać miejscowe znieczulenie, które w kilka minut przynosi ulgę. Panie nie powinny się również martwić bolesnym okresem rekonwalescencji. Prawidłowy wykonany makijaż permanentny nie wymaga długiej regeneracji skóry czy nie powoduje bólu pozabiegowego. Krótkotrwałymi efektami ubocznymi jest zaczerwienienie, podrażnienie skóry, swędzenie, miejscowa opuchlizna, uczucie napięcia skóry czy opryszczka na ustach.

Makijaż permanentny przeprowadzony może być kilkoma metodami. W przypadku conture make-up brwi, zastosować można microblading, metodę hybrydową, włoskową, ombre. Przy makijażu permanentnym rzęs linergistka może wykonać zagęszczenie górnej lub dolnej linii rzęs lub kreskę typu eyeliner. Panie decydujące się na trwały makijaż ust mogą natomiast wybierać pomiędzy konturem a ustami 3 D.

Jakie są efekty conture make-up?

Najlepsze efekty makijażu permanentnego można osiągnąć oddając się w ręce specjalistów. Konieczne jest też przeprowadzenie zabiegu – korekty po 2 tygodniach od pierwszego nałożenia barwników. Pozwoli to na uzupełnienie niedoskonałości. Aby intensywność kolorów utrzymywała się przez znaczny czas, warto też raz na rok przeprowadzać zabieg uzupełniający. Gwarantuje to, że conture make-up będzie widoczny nawet do 5 lat. Z efektami osobnymi w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med można zapoznać się na https://www.naturamed.pl/.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

Chcąc zabłysnąć na Święta czy Sylwestra należy pamiętać, że makijaż permanentny nie może być wykonany u każdej kobiety. Wśród przeciwwskazań wymienia się hemofilię, zaawansowaną cukrzycę, leczenie onkologiczne, ciąże, HIV, wirusowe zapalenie wątroby, nadciśnienie, przyjmowanie sterydów, stan podgorączkowy, przewlekłe zapalenie spojówek, opryszczkę ust.

Panie, które z powodu chorób i schorzeń nie mogą skorzystać z makijażu trwałego Akademia Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu zaprasza na tradycyjny makijaż, który może utrzymać się nawet do 24 godzin. Klientki skorzystać mogą z make-up dziennego, wieczorowego, finezyjnego/tematycznego, a także do sesji fotograficznej czy ślubnego.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>