Laserowe odmładzanie pochwy – MonaLisa Touch

Każda kobieta niezależnie od wieku chciałaby pięknie wyglądać i dobrze się czuć. Komfort naszego życia zależy od wielu czynników. Kobieta, która urodziła dziecko może mieć mieszane odczucia związane ze zmianą swojego wyglądu. Pojawiają się problemy z nietrzymaniem moczu, rozluźnieniem pochwy i co się z tym wiąże, również zmniejszeniem satysfakcji ze współżycia seksualnego.

Zapomnij o suchości pochwy, dzięki nawilżeniu okolic intymnych przy pomocy kwasu hialuronowego

Suchość pochwy to problem nie tylko dojrzałych kobiet w okresie menopauzy, ale także młodszych pań, który powstaje np. w wyniku przyjmowania niektórych leków lub uwarunkowań genetycznych. Częściowy lub całkowity zanik warg sromowych większych i towarzyszące temu uczucie suchości pochwy, to dolegliwości powodujące ogromny dyskomfort w codziennym życiu. Z pomocą przychodzi jednak ginekologia estetyczna, która proponuje nowoczesny zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Przyczyny suchości pochwy

Za nawilżenie okolic intymnych odpowiedzialne są gruczoły znajdujące się w szyjce macicy. Wraz z wiekiem lub z różnych przyczyn zdrowotnych ich praca zostaje zaburzona. Wówczas mamy do czynienia z suchością pochwy. Jej objawem jest uczucie swędzenia, pieczenia, częste infekcje, ból podczas stosunku oraz podatność na uszkodzenia i podrażnienia miejsc intymnych. Suchość pochwy może pojawić się u kobiet w okresie menopauzalnym, jako reakcja na spadek estrogenów, u młodych mam, a także u pań po operacjach ginekologicznych i tych, które muszą przyjmować różne leki związane ze swoimi chorobami (np. cukrzyca).

Intymne nawilżenie przy pomocy kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest doskonałym preparatem, który posiada właściwości nawilżające. Z powodzeniem wykorzystuje się go w ginekologii estetycznej jako sposób na naturalne odmłodzenie i wypełnienie okolic intymnych. Specjaliści z Kliniki Sthetic dr Jagielskiej zaznaczają, że przy jego pomocy wykonują zabieg rewitalizacji oraz wypełnienia warg sromowych.

Zabieg polega na wstrzyknięciu w tkankę podskórną warg sromowych preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Jego efektem jest przywrócenie prawidłowego poziomu nawilżenia oraz objętości okolicom intymnym.

Przed zabiegiem pacjentka powinna wydepilować miejsca intymne. Wstrzykiwanie preparatu nie jest bezbolesne, ponieważ wcześniej aplikuje się specjalną maść znieczulającą. Okolice poddane zabiegowi przez około 2 dni mogą być delikatnie obolałe, należy pamiętać również, aby przez 2 tygodnie nie poddawać ich mocnemu uciskowi, związanemu np. z uprawianiem  sportu.

Zalety zabiegu

 • szybka korekcja miejsc intymnych
 • wypełnienie warg sromowych
 • przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia i elastyczności okolicom intymnym
 • odmłodzenie miejsc intymnych, poprzez odzyskanie jędrności
 • efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się nawet do kilku lat
 • możliwość prowadzenia aktywnego trybu życia przez kobiety
 • wzrost satysfakcji seksualnej

Wskazania do wykonania zabiegu

 • suchość pochwy
 • częste podrażnienia i świąd okolic intymnych
 • zanik warg sromowych
 • wiotkość skóry miejsc intymnych i utrata ich naturalnej objętości

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 • zmiany skórne sromu
 • stany zapalne sromu
 • objawy przeziębienia
 • opryszczka
 • ciąża

Rewitalizacja miejsc intymnych przy pomocy kwasu hialuronowego pozwala na długotrwałe złagodzenie suchości pochwy. Podanie preparatu to gwarancja przywrócenia intymnego komfortu.

Wybielanie okolic intymnych – to już możliwe! Poznaj zabieg laserem Fotona INTIMA

Nawet jeśli nie wystawiamy na słońce tak delikatnych części ciała, jakimi są wargi sromowe, to zdarza się, że powstają na nich przebarwienia. Ciemniejszy kolor skóry w okolicach intymnych jest cechą dziedziczną i może mieć związek z nadmiernym nagromadzeniem melaniny – pigmentu naturalnie występującego w skórze, który powoduje jej ciemnienie. Wynika także z podatności wrażliwych okolic na powstawanie przebarwień.

Zwykle pacjentki uważają ciemne wargi sromowe za nieestetyczny defekt wywołujący kompleksy. Nierzadko jest on też powodem powstawania zahamowań seksualnych, a tym samym obniżenia komfortu życia. Niektóre kobiety próbują wybielać miejsca intymne za pomocą specjalnych kremów, czy maści dostępnych w internecie. Kosmetyki tego typu stosuje się systematycznie do czasu uzyskania zadowalających efektów. Nierzadko jednak proste, domowe sposoby nie wystarczą. W związku z tym, drugą metodą zyskującą na rozgłosie i popularności jest zabieg laserowego wybielania warg sromowych. Dzięki niemu każda kobieta będzie mogła na powrót poczuć się dobrze w swojej skórze.

Na czym polega zabieg wybielania okolic intymnych?

Uwaga! Przed poddaniem się terapii należy posiadać aktualne badania cytologiczne z okresu ostatnich 6 miesięcy.

Kuracja mająca na celu rozświetlić okolice intymne odbywa się przy użyciu najnowszej generacji lasera Fotona INTIMA, który służy nie tylko do wybielania, lecz także odmładzania warg sromowych i uelastyczniania skóry w tak delikatnym obszarze.

Procedura kuracyjna polega na bezpośrednim naświetlaniu warg sromowych wiązką lasera. Aby zapewnić pacjentkom jak największy komfort, przed zabiegiem stosuje się miejscowe znieczulenie pod postacią kremu oraz nawiewu mroźnego powietrza. Zabieg jest bardzo bezpieczny i mało inwazyjny. Bezpośrednio po terapii pacjentka może odczuwać dyskomfort objawiający się zaczerwienieniem oraz powstaniem podrażnień, stąd potrzeba nawilżania obszaru zabiegowego.

Efekty kuracji

Zabieg sprawia, że skóra warg sromowych staje się jaśniejsza. Dodatkową zaletą jest uzyskanie efektu ujędrnienia i odmłodzenia skóry obszaru zabiegowego. Aby osiągnąć zadowalające rezultaty zwykle potrzebna jest pojedyncza kuracja, jednak w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjentki, konieczne może być także poddanie się dwóm lub trzem zabiegom.

Zalecenia po zabiegu

Okres rekonwalescencji po terapii nie jest konieczny. Bezpośrednio po kuracji trzeba jedynie intensywnie nawilżać obszar zabiegowy przez okres kilku dni. Konieczne jest także wstrzymanie kontaktów seksualnych do czasu wygojenia ran.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • okres laktacji
 • aktywne infekcje okolic intymnych
 • choroby nowotworowe
 • uszkodzenia naskórka w obszarze zabiegowym

Jeśli masz problem ze zbyt ciemnymi wargami sromowymi i z tego powodu odczuwasz dyskomfort – nie zwlekaj i zgłoś się na konsultacje do kliniki oferującej zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Kuracja laserem na zawsze pomoże Ci pozbyć się kompleksów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Anvita Centrum laseroterapii i dermatologii estetycznej.

Laserowe obkurczanie pochwy – pozbądź się problemów z laserem MonaLisa Touch!

Dla wielu kobiet problemy intymne są nie tylko uciążliwe, ale także bardzo wstydliwe. Boimy się rozmawiać na ten temat, co często poza dyskomfortem fizycznym powoduje też utratę nastroju i pewności siebie. Tradycyjne zabiegi są jednak bolesne i wymagają długiej rekonwalescencji. Przełomem w tej dziedzinie jest technologia MonaLisa Touch. O laserowym obkurczaniu pochwy opowiedzieli nam specjaliści z kliniki Sthetic w Warszawie.

Czym jest laserowe obkurczanie pochwy?

Obkurczanie pochwy to zabieg polecany kobietom w każdym wieku, które zmagają się z różnymi problemami natury intymnej. Polega on na zwężeniu ścian pochwy, nawilżeniu i odbudowie błony śluzowej. Technologia MonaLisa Touch wykorzystuje wiązkę światła o różnej częstotliwości, która delikatnie oddziałuje na włókna kolagenowe pochwy. Wysoka temperatura zwęża je i pobudza do produkcji nowych, przez co tkanki są naturalnie regenerowane. Odbudowa prowadzi zaś do ogólnej rewitalizacji pochwy i powrotu do dawnego komfortu.

Ogromnym atutem lasera MonaLisa jest jego nieinwazyjny charakter. Zabieg jest w pełni bezpieczny, nie tworzy ran, a powrót do codziennych aktywności jest błyskawiczny. Specjaliści z kliniki medycyny Sthetic w Warszawie znają przypadki, w których rekonwalescencja w ogóle nie była potrzebna. Efekty są więc niemal natychmiastowe i utrzymują się latami. Laserowe obkurczanie pochwy jest zupełnie bezbolesne, co czyni go znakomitą alternatywą dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych.

Ciąża a menopauza

Ginekologia estetyczna rozróżnia wiele problemów, z którymi zmagają się kobiety. Czynnikami diagnostycznymi są głównie wiek, stan zdrowia i przebyte ciąże. Do klinik medycyny estetycznej zgłaszają się kobiety po ciąży, które po porodzie zaczęły cierpieć z powodu rozluźnienia tkanek pochwy. Problem nasila się z wraz z większą ilością przebytych ciąż. Pochwa po porodzie traci elastyczność, powiększa się, a satysfakcja z seksu staje się mniejsza. Poważne rozluźnienie pochwy może doprowadzić do zespołu rozluźnienia pochwy i problemów z utrzymaniem moczu. Laser MonaLisa Touch pozwala ją skurczyć i uelastycznić.

Z innymi dolegliwościami zmagają się dojrzałe kobiety, wchodzące w okres przekwitania. Objawami menopauzy są często podrażnienia pochwy, które wiążą się z jej nadmierną suchością, uczucie dyskomfortu (a nawet bólu) podczas stosunku i nietrzymanie moczu. Wynika to ze zmian hormonalnych i gwałtownego spadku poziomu estrogenu. Jak podkreślają ginekolodzy z Sthetic, MonaLisa Touch pozwala delikatnie, ale skutecznie odmłodzić kobiecą pochwę – bez stosowania skalpela czy hormonów.

Wysiłkowe NTM i przerost warg sromowych

Szczególnym rodzajem problemów z pęcherzem jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zależnie od genezy problemu rozróżnia się dwa rodzaje wysiłkowego NTM. Pierwszy z nich wiąże się ze starzeniem i często jest objawem menopauzy. Nazywa się go typem zwieraczowym, ponieważ wynika z osłabienia mięśnia zwieracza cewki. Drugi ma podłoże stricte anatomiczne i jest efektem nadmiernej ruchomości pęcherza i cewki moczowej. W obu przypadkach przyczyną jest jednak zmiana kąta nachylenia cewki moczowej, która jest ściśle związana z kształtem pochwy. Dlatego laserowe obkurczenie pochwy pozwala zlikwidować problem wysiłkowego NTM.

Oprócz rewitalizacji pochwy laser MonaLisa Touch pozwala również dokonać korekcji warg sromowych. Ich przerost lub niesymetryczność to częste powody dyskomfortu nie tylko w sypialni, ale także podczas codziennych aktywności. Jest to szczególnie kłopotliwe w przypadku kobiet uprawiających sport. Dzięki laserowi można trwale wymodelować wargi sromowe i zapomnieć o nieprzyjemnym problemie.

Laser MonaLisa Touch znajdziesz w klinice Sthetic w Warszawie. Cena laserowego obkurczania pochwy wynosi tam 1400 zł. 

Hymenoplastyka – co skłania kobiety do tego zabiegu?

Hymenoplastyka jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, o którym głośno mówi się dopiero od niedawna. To również przedmiot wielu kontrowersji natury etycznej. Kobiety, które decydują się na odtworzenie błony dziewiczej, często tłumaczą swój wybór względami psychologicznymi lub religijnymi. Na czym polega ten zabieg i czy jego zła sława jest rzeczywiście uzasadniona?

Znaczenie błony dziewiczej

Hymenoplastyka jest operacją rekonstrukcji błony dziewiczej. Hymen, czyli cienki fałd u wejścia do pochwy, zwykle zostaje przerwany przy pierwszym stosunku płciowym. Moment ten powszechnie określamy “utratą dziewictwa”.

Uszkodzenie błony dziewiczej nie musi jednak nastąpić wyłącznie za sprawą wprowadzenia do pochwy penisa. Zdarza się to także podczas masturbacji, urazu cielesnego, a nawet w trakcie ćwiczeń czy poprzez niewłaściwą aplikację tamponu.

Błona dziewicza, zwłaszcza w niektórych kulturach i religiach, uchodzi za symbol czystości i niewinności. Jej naruszenie przed zawarciem związku małżeńskiego uznawane jest za dowód grzechu i skalania ciała. Znaczenie, jakie przypisuje się błonie dziewiczej, ma zatem nie tyle charakter medyczny, co psychologiczny. To właśnie względy osobiste kierują kobietami poddającymi się hymenoplastyce.

Co skłania do przeprowadzenia hymenoplastyki?

 • Czynniki kulturowe – w niektórych społecznościach dziewictwo stanowi warunek zamążpójścia. Kobiety nie będące dziewicami mają mniejsze szanse na znalezienie partnera, a niedotrzymanie czystości do momentu ślubu jest często karane (np. zerwaniem małżeństwa lub przemocą fizyczną).
 • Własne normy etyczne – odzyskanie błony dziewiczej, symbolu dziewictwa i czystości, bywa próbą rozpoczęcia “nowego życia” i zerwania z “grzeszną przeszłością”.
 • Przypadkowe przerwanie błony dziewiczej – defloracja błony pod wpływem innych niż stosunek płciowy czynników (np. w konsekwencji wypadku) może być poważnym obciążeniem psychicznym dla kobiet, które pragnęły przeżyć to doświadczenie razem z partnerem.
 • Utrata dziewictwa w trakcie gwałtu – kobiety, których błona dziewicza została przerwana podczas gwałtu dokonują jej rekonstrukcji z wielu powodów. Niektóre z nich to: wstyd przed przyszłym partnerem seksualnym, obawa przed posądzeniem o niewierność lub chęć naprawienia krzywd wyrządzonych przez drugą osobę. Odzyskanie błony dziewiczej pozwala pozbyć się fizycznych śladów, jakie pozostawił na ciele akt gwałtu i przyjmuje tym samym walor terapeutyczny.
 • Rekonstrukcja narządów płciowych – odnowienie błony dziewiczej to jeden z końcowych etapów operacji, które mają przywrócić właściwy wygląd nieprawidłowo ukształtowanym okolicom intymnym.

Hymenoplastyka – źródło kontrowersji

Hymenoplastyka jest źródłem dylematów etycznych oraz uprzedzeń. Kobietom, które pragną odtworzyć błonę dziewiczą, zarzuca się między innymi chęć oszukania partnera czy ukrycia przed nim niewierności. Warto pamiętać, że motywy takiej decyzji są o wiele bardziej zróżnicowane. Tego rodzaju osądy bywają również krzywdzące wobec wielu osób dotkniętych osobistym dramatem. Rekonstrukcja błony dziewiczej może mieć dla nich nieocenione znaczenie psychologiczne, a nawet terapeutyczne, które będzie prowadzić do znacznej poprawy satysfakcji życiowej.

Jak wygląda zabieg hymenoplastyki?

Specjaliści z Kliniki dr Jagielskiej Sthetic w Warszawie wyjaśniają, że operacja hymenoplastyki polega na sfałdowaniu i naciągnięciu śluzówki oraz zszyciu pozostałości błony śluzowej. To zabieg przeprowadzany przy miejscowym znieczuleniu, który trwa od 30 do 60 minut. Nie wymaga on hospitalizacji, a typowe objawy uboczne – takie jak pieczenie okolic intymnych – mijają w przeciągu kilku dni.

Choć nie ma specjalnych przeciwwskazań do wykonania hymenoplastyki, przed operacją konieczna jest konsultacja lekarska oraz wykonanie podstawowych badań moczu i krwi.

Klinika Sthetic to miejsce oferujące swoim klientkom hymenoplastykę oraz inne zabiegi z dziedziny ginekologii estetycznej. 

Laserowe zabiegi ,,odmładzające” i liftingujące pochwy

Laserowy zabieg rewitalizacji i liftingu pochwy, a także korektę budowy anatomicznej przeprowadza się w celach poprawienia życia seksualnego danej pacjentki, a także poprawienia wyglądu i atrakcyjności zewnętrznych narządów płciowych. Zabieg ten wykonuje się także w celu poprawienia jakości życia płciowego i zlikwidowania zespołu rozluźnienia pochwy, a także w celu wyleczenia atrofii narządów płciowych u kobiet przechodzących okres menopauzy. Jest to bardzo dobry sposób na poprawienie samopoczucia danej kobiety i zwiększenia jej komfortu podczas stosunków płciowych, które z różnych przyczyn mogą być np. bolesne, szczególnie podczas przekwitania i niekiedy związanego z nim problemu suchości pochwy.

Laserowy zabieg rewitalizacji pochwy – jak to wygląda?

Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny – znieczulenie nie jest koniecznie, a pacjentka może powrócić do aktywności seksualnej już po 3 dniach od zabiegu.

Sam zabieg polega na oddziaływaniu na ścianki pochwy i wargi sromowe wiązką światła laserowego, czego skutkiem jest fototermiczne nieablacyjne napięcie, a co za tym idzie – obkurczenie pochwy. Oprócz tego, pobudzony zostaje kolagen, znajdujący się w błonie śluzowej, jednocześnie napinając tkanki i sprawiając, że błona staje się elastyczna, a dzięki temu poprawia się komfort życia seksualnego i zwiększają doznania podczas stosunków. Dodatkowym atutem tego zabiegu jest zapobieganie problemowi nietrzymania moczu.

W przypadku kobiet będących w trakcie menopauzy, zabieg ten ma na celu wyeliminowanie suchości pochwy, częstych podrażnień oraz bólu, niekiedy pojawiającego się podczas stosunków, będących symptomami atrofii narządów płciowych, która pojawia się z powodu spadku poziomu estrogenu w organizmie kobiety w trakcie menopauzy. Wszelkie problemy intymne, których doświadcza mnóstwo kobiet podczas przekwitania, są niezwykle problematyczne i często krępujące. Bardzo dużo kobiet całkowicie rezygnuje z życia seksualnego w tym okresie z powodów takich, jak np. brak poczucia atrakcyjności, nietrzymanie moczu, czy właśnie ból podczas stosunków. Z pomocą jednak nadchodzi ginekologia estetyczna – żadna kobieta nie musi czuć się inaczej w trakcie menopauzy, niż czuła się przed nią. Bezbolesny i niewymagający okresu rekonwalescencji zabieg rewitalizacji pochwy jest idealnym sposobem na zniwelowanie wszelkich problemów kobiet, które doświadczają nieprzyjemności związanych z narządami płciowymi.

Laserowy zabieg leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest problemem niezwykle wstydliwym i wciąż jest tematem unikanym, mimo że szacunkowo doświadcza go co czwarta kobieta na całym świecie. Przerażającym faktem jest, że aż 40% kobiet decyduje się na wizytę u lekarza dopiero po 5 latach od rozpoczęcia się problemu. Choroba ta nie jest zależna od wieku, może pojawić się np. przy okazji menopauzy, ciąży lub po porodzie, ponieważ wtedy zachodzą największe zmiany hormonalne w organizmie kobiety. Istnieją trzy rodzaje nietrzymania moczu:

 • naglące, które powstaje w skutek wzmożonej aktywności mięśnia wypieracza pęcherza moczowego albo małej podatności ścianki pęcherza na rozciąganie – w efekcie pojawia się niepohamowana konieczność oddania moczu;
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu – pojawia się, gdy aparat zamykający cewkę moczową staje się niewydolny lub podczas zbyt dużej ruchomości szyi pęcherza moczowego (wówczas oddaje się mocz podczas np. kichania, czy kaszlenia);
 • mieszane, które wynika z połączenia obu powyższych typów.

Zabieg, za pomocą którego eliminuje się ten problem, wykonywany jest przy użyciu lasera MonaLisa Touch i ma całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny przebieg. Problem, którym jest nietrzymanie moczu, może prowadzić do poważnych komplikacji w psychice kobiety, może stać się ona zamknięta w sobie i ciągle spięta, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy jej się popuścić mocz. Zabieg ten pomaga odzyskać pewność siebie i satysfakcję z życia, nie tylko seksualnego.

Po więcej informacji zapraszamy na holistic-med.pl.

Atrofia pochwy – jak sobie z nią skutecznie poradzić?

Zmiany zanikowe pochwy oraz towarzyszące im stany zapalne (atrofia pochwy) to naturalna konsekwencja procesów biologicznych i jedna z najczęstszych dolegliwości, jakich doświadczają kobiety w okresie menopauzy. U młodszych kobiet, atroficzne zapalenie pochwy może być następstwem patologicznych zmian spowodowanych zmianami poziomu hormonów. Jakie są przyczyny dolegliwości i w jaki sposób możemy je leczyć?

Estetyka sfer intymnych – zabiegi upiększające

W dobie XXI wieku piękno króluje na salonach w postaci perfekcji. Pragniemy mieć przede wszystkim idealne ciała, płaskie brzuchy, zgrabne nogi, małe nosy, zarysowane mocno usta i jędrne piersi. Przemijająca młodość rokrocznie zabiera po troszku z każdego naszego fragmentu ciała, wprowadzając nas nieuchronnie w świat starości. I choć zegara nie zatrzymamy, tysiące kosmetyków, zabiegów, operacji czy zdrowy tryb życia przekonują,  że to wystarczająco dobra broń, aby przemiany opóźnić i pozostać piękną jak najdłużej. Także w miejscach intymnych estetyka staje się cenną wartością, w którą coraz częściej inwestujemy. 

Rehabilitacja po porodzie. Jak poradzić sobie z problemami natury intymnej?

Bardzo często słyszy się, że największy problem dla kobiet po urodzeniu dziecka stanowi powrót do sylwetki sprzed porodu. Tymczasem okazuje się, że są dużo poważniejsze problemy doskwierające kobietom po porodzie, o których mówi się bardzo mało. Należy do nich m. in. rozluźnienie tkanek pochwy, nietrzymanie moczu czy blizny i zrosty, które stanowią nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim mogą wywoływać spory dyskomfort podczas odbywania stosunku seksualnego. Prawda jest jednak taka, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu ginekologii estetycznej, możemy im zapobiec w szybki i bezbolesny sposób.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – zobacz, jakie posiada zalety!

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to jedna z najnowocześniejszych, a przy tym bardzo skutecznych metod walki z tym wstydliwym schorzeniem. Zabieg przy użyciu rewolucyjnego urządzenia, jakim jest laser MonaLlisa Touch, pozwala pozbyć się uporczywej dolegliwości w nieoperacyjny, szybki i praktycznie bezbolesny sposób. Przedstawiamy wszystkie zalety laserowego nietrzymania moczu!