Implanty, korony, mosty – zęby marzeń w trzech prostych krokach

Fenomenalnie wyglądający uśmiech nie zawsze jest naturalny. W większości przypadków, zwłaszcza u osób dojrzałych, po prostu jest wynikiem doskonałych uzupełnień protetycznych. Jeśli więc masz braki w uzębieniu i martwisz się, że Twoje zęby nie prezentują się okazale – poznaj nowoczesne sposoby, które posiada obecnie protetyka, prowadzące do uzyskania efektu cudownego i naturalnie wyglądającego uśmiechu! Śliczne zęby nie muszą wiązać się z długotrwałym leczeniem i stresem. Aktualnie tego rodzaju zabiegi są wykonywane błyskawicznie i bezboleśnie!

Implanty – solidne korzenie dla nowych zębów

Protetyka ma szereg skutecznych i naprawdę solidnych rozwiązań, które pozwalają na uzupełnienie braków w uzębieniu i zarazem odzyskanie pewności siebie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niedoskonałości zębów wpływają na samopoczucie i relacje z innymi ludźmi. Nikt nie czuje się przecież komfortowo, jeśli wstydzi się czegoś w sobie i ma kompleksy, a to przekłada się z kolei na jakość kontaktów z otoczeniem. Jednym ze sposobów na uporanie się z problemami związanymi z niekompletnym uzębieniem są implanty. Pełnią funkcję korzenia zęba, doskonale łączą się z kośćmi i są znakomicie przyswajane przez organizm. Jak informują eksperci z ORTOFAN Clinic w Warszawie, dzięki implantom można przywrócić stan pierwotny uzębienia. Ponadto, pomagają zapobiegać zmianom zwyrodnieniowym kości, stawów i zębów.

Korony – sposób na perfekcyjne uzębienie

Zdarza się, że niekompletny uśmiech jest powodem do obniżenia nastroju, a nawet depresji. W takich przypadkach protetyka jest pomocą w odbudowaniu poczucia własnej wartości. Uzyskanie pięknego uśmiechu może więc być środkiem na wyjście z kryzysu psychicznego, zwłaszcza, jeśli nieleczenie niedoskonałości uzębienia przeciągało się w czasie. Wspaniałym rozwiązaniem tego problemu są korony zębowe, które ze względu na materiał z jakiego są wykonane, można podzielić na porcelanowe, pełnoceramiczne, kompozytowe i akrylowe. Ich zadaniem jest odtworzenie znacznego ubytku korony zęba, na przykład po leczeniu kanałowym. Korony pozwalają na uzyskanie rewelacyjnie prezentującego się uśmiechu w krótkim czasie.

Mosty – patent na młodo wyglądający uśmiech

W przypadku braku kilku zębów, warto rozważyć fenomenalne rozwiązanie protetyki, jakim jest most. Pozwala na uzupełnienie luki w łuku zębowym. Mosty protetyczne są wykonywane ze stopów metali, kompozytu lub ceramiki. Co istotne, korony zębowe mogą być również częścią mostu, jednak zastosowanie tego rodzaju konstrukcji, możliwe jest tylko w przypadku posiadania własnych zębów po lewej i prawej stronie luki zębowej.

Jakie jeszcze możliwości ma obecnie protetyka?

Współcześnie protetyka ma również możliwość wykonywania uzupełnień typu inlay/onlay i overlay, dedykowanych szczególnie osobom po leczeniu kanałowym. Ponadto, rewelacyjnym środkiem na wspaniale prezentujące się uzębienie są licówki, stosowane najczęściej na zębach przednich. To cienkie płatki, przyklejane do naturalnego uzębienia, które stosuje się w celu zamaskowania niedoskonałości, takich jak szpary między zębami, ukruszone lub popękane zęby czy nierówny kształt oraz długość. Protetyka to także ratunek dla tych, którzy z różnych przyczyn całkowicie lub znacząco utracili swoje uzębienie. W takim wypadku lekarz wykonuje protezę zębową, która może być osadzona na implantach.

Więcej o nowoczesnych metodach leczenia protetycznego znajdziesz na stronie: http://klinikaortofan.pl/uslugi/

 

Stały aparat ortodontyczny – zdecyduj się, a nie będziesz żałować!

Założenie stałego aparatu ortodontycznego wymaga przede wszystkim naszej decyzji. Wokół tej metody korekty urody narosło wiele mitów, jednak to naprawdę skuteczne i trwałe rozwiązanie. Specjaliści ze Smile Design Clinic w Warszawie podkreślają, że obecnie stały aparat ortodontyczny jest najbardziej polecanym rozwiązaniem dla osób dorosłych, które z różnych powodów chcą skorygować zęby stałe. Warto wiedzieć, że ból, który niekiedy pojawia się po założeniu aparatu lub wizycie kontrolnej, da się łagodzić i nie warto rezygnować z założenia aparatu z obawy przed nim.

Ból w chorobach przyzębia – nigdy go nie lekceważ!

Choroby dziąseł i przyzębia mogą być przyczyną utraty zębów, ponieważ prowadzącą do ich ekstrakcji, czyli usunięcia. Dlatego nigdy nie wolno lekceważyć bólu w obrębie dziąseł i przestrzeni jamy ustnej – za każdym razem należy poddać go obserwacji oraz konsultacji stomatologicznej. Lekarze stomatolodzy ze Smile Design Clinic przypominają, że nie tylko same choroby zębów są przyczyną ich utraty, lecz także zmiany w kondycji przyzębia mogą stać się początkiem poważnych problemów z kondycją całej jamy ustnej.

Fenomen implantów – na czym polega?

Utrata zębów to dotkliwa przypadłość, która nie tylko utrudnia spożywanie posiłków, ale też znacząco ogranicza człowieka w kontaktach społecznych. Od wielu lat naukowcy i lekarze obszaru protetyki pracują nad udoskonaleniem metody rekonstrukcji uzębienia. Aktualnie jednym ze sposobów stałego i niezawodnego uzupełniania braków w obrębie jamy ustnej jest wszczepianie implantów. Fenomen implantów polega na połączeniu naturalnego procesu zrastania się tkanki kostnej z odpowiednio przygotowanym i trwałym materiałem, umieszczonym w szczęce pacjenta przez lekarzy.

Co zrobić, by dziecko nigdy nie nosiło aparatu? Wypróbuj Infant Trainer!

Problemy z nauką mówienia albo z przełykaniem posiłku to pierwsze sygnały dla rodzica, że należy lepiej zatroszczyć się o rozwój zębów i twarzy swojej pociechy. Im wcześniej dziecko rozpocznie ćwiczenia używania mięśni szczęki i twarzy, tym większa szansa, że uniknie noszenia aparatu ortopedycznego w przyszłości. Logopedzi i ortodonci nie mają wątpliwości, że najbardziej skuteczne ćwiczenia u małych dzieci umożliwia aparat Infant Trainer. Urządzenie pomoże Twojemu dziecko oduczyć się szkodliwych nawyków,np. ssania kciuka i wykształci w nim prawidłowe wzorce ruchowe mięśni szczęki i twarzy. Ponadto, trenażer ust skutecznie zapobiega leczeniu wad zgryzu u dzieci!

Dlaczego warto używać trenażera ust?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, smoczki i butelki były używane niezwykle rzadko. Żucie twardych pokarmów pomagało dzieciom ćwiczyć mięśnie szczęki i trenowało aparat ruchu jamy ustnej. Dzisiaj, dieta i nawyki dzieci nie sprzyjają prawidłowemu rozwojowi mięśni szczękowych. Negatywne zjawiska potęgują dodatkowo dieta oparta wyłącznie na miękkich pokarmach, ssanie kciuka, karmienie butelką. Jeśli zauważyłeś, że Twoje dziecko nie potrafi oddychać przez nos i ma trudności z połykaniem pokarmów – warto zabrać je do ortodonty. Wielu rodziców ignoruje te sygnały, twierdząc, że skoro maluch jest zbyt mały na założenie aparatu dla dzieci, to nie ma sensu odwiedzać ortodonty. To ogromny błąd! Im wcześniej rozpoczniemy pracę z dzieckiem, tym większa szansa, że w przyszłości nie pojawią się wady zgryzu, stłoczenia zębów i deformacje mięśni twarzy. Nasi specjaliści ocenią, w jaki sposób przebiega rozwój mięśni szczęki i twarzy oraz jakie jest ustawienie zębów twojego malucha. Jeśli wykryją jakieś nieprawidłowości, mogą zaproponować założenia infant trainera. Jego używanie nie sprawia żadnych problemów, a dla dzieci stanowi źródło rozrywki!

Czym jest infant trainer?

Infant trainer należy do tzw. wibratorów logopedycznych, a więc urządzeń, które służą do ćwiczeń prawidłowego żucia i poprawnej czynności mięśni szczękowych. Jest on zalecany dla dzieci w wieku od 2 do 5 roku życia, a więc kluczowego etapu dla rozwoju zębów, szczęki i twarzy. Inne modele trenażerów ust mogą być też stosowane u starszych dzieci, posiadających zarówno zęby stałe, jak i mieszane. Według badań, regularne ćwiczenia jamy ustnej sprawiają, że dziecko szybciej uczy się mówić, nie ma problemów z przełykaniem, a jego ząbki rosną równo i nie wymagają późniejszego leczenia. W klinice ORTOFAN, nasi lekarze wytłumaczą Ci dokładnie jak należy używać trenażera i jak zachęcić malucha do ćwiczeń.

Jak działa trenażer ust?

Używanie infant trainera pomoże Twojemu dziecku w ćwiczeniach, mających na celu:

 • kształtowanie mięśni twarzy i szczęki
 • naukę poprawnego przełykania i żucia
 • naukę ustawienia języka
 • poprawę wymowy
 • oduczenie nawyku ssania kciuka
 • zapobieganie stłoczeniom zębów
 • zapobieganie wtłaczaniu języka w przestrzenie międzyzębowe
 • oddalanie ryzyko dysfunkcji stawów żuchwowo-skroniowych
 • naukę oddychania przez nos
 • zmniejszenie ryzyka późniejszego leczenia ortodontycznego i ekstrakcji zębów

Jak używa się lip trainera?

Trenażer ust jest idealnie dopasowany do kształtu uzębienia maluchów. Mimo,że noszenie aparatu jest wygodne, z pewnością na początku Twój maluch będzie go co chwilę wypluwał. Z czasem jednak, powinien przyzwyczaić się do trenażera, tak jak do smoczka. Infant trainer jest wyposażony w wygodny pasek, który umożliwia przypięcie go do ubrania. Sprężynki po bokach łagodnie oddziałują na mięśnie żuchwy i twarzy, a element językowy uczy dziecko prawidłowego przełykania i ustawiania języka. Aby osiągnąć pożądane efekty treningu ust, należy używać trenażera przez około 10-20 minut 3 razy w ciągu dnia. Gdy Twoje dziecko przyzwyczai się do urządzenia, będzie można go używać również nocą. Efekty ćwiczeń pojawią się szybciej niż myślisz!

Nasi specjaliści mają doświadczenie w leczeniu nawet najmłodszych dzieci. Przyjdź ze swoją pociechą do kliniki ORTOFAN!

Nie daj się próchnicy zębów

Próchnica, czyli popularne psujące się zęby, to problem, który dotyczy ogromnej części społeczeństwa na całym świecie. Nieleczona może prowadzić do ogromnego bólu, wyrwania zęba lub innych, groźnych dla zdrowia powikłań. Skąd bierze się ten palący problem? Jak go uniknąć? W jaki sposób leczyć zęby? Znajdź odpowiedź na nurtujące cię pytania.

Próchnica zębów – przyczyny

Nie bez powodu powtarza się dzieciakom, że od słodyczy psują się zęby. W tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. To właśnie cukier negatywnie wpływa na stan naszego uzębienia. Próchnica bowiem to nic innego jak postępujące niszczenie zęba wskutek odkładania się w jamie ustnej produktów, zawierających węglowodany. To jednak nie same cząsteczki pokarmów stanowią problem, lecz rozwijające się tam drobnoustroje. Oprócz węglowodanów występują także inne przyczyny powstawania próchnicy zębów:

 • ilość i skład śliny,
 • niedostateczna higiena jamy ustnej,
 • unikanie jedzenia pokarmów twardych, oczyszczających zęby.

Próchnica zębów – chroń siebie i bliskich

Znając przyczyny powstawania próchnicy zębów, warto zastanowić się nad profilaktyką tego zjawiska. Nie zawsze jesteśmy w stanie jednak uniknąć psucia się zębów. Czasem to nasze genetyczne skłonności odpowiadają za problemy z uzębieniem. Mimo wszystko jednak warto wiedzieć, jak chronić zęby przed próchnicą, by wizyty u dentysty nie stały się częstą koniecznością.

 1. Unikaj spożywania słodyczy, zwłaszcza tych, pozostających w ustach przez długi czas, jak toffi.
 2. Jedz pokarmy twarde, włókniste, oczyszczające zęby.
 3. Dokładnie nitkuj przestrzenie międzyzębowe po każdym myciu.
 4. Używaj pasty do zębów z fluorem.
 5. Spożywaj pokarmy mleczne i warzywa.
 6. Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie.
 7. Uzupełnij dietę o algi morskie, doskonale wpływające na zęby.

Warto wiedzieć, że o zdrowe uzębienie naszych dzieci należy zadbać już w okresie ciąży. To właśnie wtedy przyszła mama powinna zwrócić szczególną uwagę na swoją dietę. Ma ona bowiem ogromny wpływ na stan zębów potomstwa. Jeśli więc spodziewasz się maluszka, uzupełnij dietę o produkty, zawierające witaminy A, B, C i D, a także składniki mineralne.

Rozpoznaj próchnicę zębów

Wydawać by się mogło, że każdy z nas wie, jak wygląda próchnica zębów – przecież to tylko czarna plamka na zębie. Tymczasem jednak problem z uzębieniem można wychwycić jeszcze przed pojawieniem się przebarwień. Pierwszym objawem próchnicy jest kredowobiała plamka o chropowatej powierzchni. Dopiero z czasem pokarm i zawarte w nim barwniki zmieniają kolor plamki próchnicowej na ciemny. Ten objaw znamy już wszyscy. Postępującemu psuciu się zębów często towarzyszy także ból.

Leczenie próchnicy zębów

W przypadku próchnicy zębów interwencja lekarza jest niezbędna. Nie można samodzielnie pozbyć się problemu. Wszelkie domowe sposoby mogą jedynie pogorszyć sytuację i spotęgować ból. Warto zatem jak najwcześniej udać się do dentysty i uporać z problemem. Specjalista oczyści chore miejsce, a następnie uzupełni ubytki.

Nieleczona próchnica zębów może doprowadzić do wielu powikłań, a nawet groźnych chorób, jak na przykład:

 • zapalenia ucha wewnętrznego,
 • choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy,
 • zapalenia nerwu wzrokowego i gałki ocznej,
 • chorób skóry,
 • zapalenia stawów i nerek,
 • choroby mózgu,
 • zapalenia gruczołu krokowego, jąder i jajników.

Aby uniknąć wyżej wymienionych problemów, należy niezwłocznie poddać się leczeniu dentystycznemu i stosować profilaktykę przeciwpróchniczą. Zaleca się także kontrolne wizytu u dentysty raz na 6 miesięcy, mające na celu sprawdzenie stanu uzębienia.

Dowiedz się więcej na: http://www.smiledesignclinic.pl/

Dyskretna ortodoncja – prostuj zęby w sposób niewidzialny dla oczu

Niewidoczne aparaty na zęby są coraz bardziej powszechne i chętniej wybierane przez pacjentów. Prostowanie zębów to zazwyczaj długotrwały proces – dzięki dyskretnym aparatom możemy przez ten czas czuć się komfortowo w każdych warunkach. Jaką ofertę proponują kliniki stomatologiczne? Na co warto się zdecydować?

Aparat Incognito

Stały aparat Incognito jest niewidocznym aparatem językowym – jest to najnowocześniejsza na rynku metoda prostowania zębów i leczenia wad zgryzu. Aparat stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego, widocznego aparatu ortodontycznego. Umiejscowienie po wewnętrznej stronie zębów pozwala pacjentowi na zachowanie dotychczasowej estetyki uśmiechu. Aparat Incognito jest idealnym rozwiązaniem dla osób wyróżniających się dużym poczuciem estetyki, dbających o szczegóły.

Aparaty wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta, tak by były idealnie dopasowane. Ponadto do wytworzenia aparatu wykorzystuje się specjalny stop złota charakteryzujący się dużą wytrzymałością – dzięki temu zwiększony jest komfort noszenia aparatu dzięki możliwości produkcji mniejszych zamków. Leczenie ortodontyczne przeprowadzone stałym aparatem Incognito zapewnia wysoki komfort i skuteczność, a także walory estetyczne. Zarówno ta metoda, jak i inne z zakresu dyskretnej ortodoncji dostępne są w ofercie kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic.

Leczenie nakładkami Invisalign

Aparaty nakładkowe to system indywidualnie wykonywanych nakładek o zaawansowanej technologii. Nakładki są przezroczyste, zaprojektowane komputerowo ściśle wg. planu ortodonty. Są one komfortowe w użytkowaniu i niewidoczne – idealne do leczenia niezbyt zaawansowanych problemów zgryzu, likwidują problem szybko i skutecznie. Invisalign to nakładki wymieniane co 2 tygodnie – na bieżąco dostosowywane są do zmian zachodzących w łuku zębów. Są łatwe do zdjęcia np. na czas jedzenia, czy na wyjątkowe uroczystości. Ponadto nakładki nie zawierają drutów i klamerek, dzięki czemu nie trzeba obawiać się podrażnienia dziąseł.

Nakładki mogą być stosowane zarówno u młodzieży, jak i dorosłych. Przy projektowaniu nakładek mamy możliwość (jeszcze przed rozpoczęciem terapii) zobaczenia jak będą wyglądać zęby po zakończeniu procesu. Nakładki to wygodny i nowoczesny sposób na piękny uśmiech i proste zęby.

Wskazania do korekcji wad zgryzu

U osoby dorosłej możemy zaobserwować kilka objawów, które kwalifikują do podjęcia leczenia ortodontycznego, a z pewnością do wizyty kontrolnej u specjalisty. Należą do nich: asymetria uśmiechu, zgrzytanie zębami, ścieranie się zębów, odsłanianie się szyjek zębów, stłaczanie się zębów, nadmierne odkładanie się kamienia, niezadowalająca estetyka zgryzu, szpary, obroty zębów, stłoczenia, nierówności.

W przypadku dzieci natomiast warto odwiedzić ortodontę podczas gdy zaobserwujemy: asymetrie w rysach twarzy, występowanie szkodliwych nawyków – obgryzanie paznokci, ołówków, długopisów, ssanie palca, oddychanie ustami – dysfunkcja języka, stale otwarta buzia, przedwczesne wypadanie zębów mlecznych, nadmiernie cofnięta lub wysunięta broda lub nieprawidłowe uszeregowanie zębów.

Szczegółów oferty kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic znajdziesz pod adresem: www.smiledesignclinic.pl

Tradycyjne leczenie tyłozgryzu

Tyłozgryz to specyficzna wada zgryzu, która polega na dotylnym przesunięciu dolnego łuku zębowego względem górnego. Tyłożuchwie również zalicza się do tego rodzaju problemu stomatologicznego. Cechami charakterystycznymi tego schorzenia są: ułożenie pierwszych trzonowców w odwrotnej triadzie, brak kontaktu zębów siecznych, czy nawet brak triad.

Tyłozgryz może mieć wiele powodów. Zazwyczaj powstaje przez predyspozycje dziedziczne, krzywicę, parafunkcje oraz nieprawidłowe leczenie ortodontyczne w dzieciństwie. Tyłożuchwie czynnościowe leczy się chirurgicznie, różnymi aparatami lub wyciągami. Aparatem o potwierdzonej skuteczności działania okazuje się w tym przypadku aparat Herbsta.

Czym jest aparat Herbsta?

Zawias Herbsta jest wykorzystywany w stomatologii już ponad stu lat. Odznacza się on niezwykle wysokim wskaźnikiem sukcesu klinicznego. Jego fenomen polega na wytwarzaniu stałej siły, wysuwającej żuchwę do jej właściwej pozycji. To wszystko sprawia, że aparat jest mało bolesny i bardziej komfortowy dla pacjenta.

Zawias Herbsta jest najlepiej i najszybciej działającym aparatem w leczeniu wad dotylnych, co zgodnie potwierdzają specjaliści z warszawskiej kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic. Zakłada się go zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dzięki niemu można całkowicie wyeliminować konieczność ekstrakcji zębów stałych oraz znacznie poprawić wygląd rysów twarzy i samej jamy ustnej.

Odpowiednio dobrany zawias wysuwa żuchwę, używając do tego metalowych tulei, które przymocowane są do konstrukcji aparatu przy górnych zębach pierwszych trzonowych za pomocą śrub. Aparat koryguje nieprawidłowe położenie żuchwy, jednocześnie poprawiając rysy twarzy. Specjalny mechanizm ślizgowy zapobiega przesuwaniu się żuchwy do tyłu. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że zawias nie przeszkadza w otwieraniu i zamykaniu jamy ustnej. Nie jest także uciążliwy w trakcie jedzenia. Jedynym dyskomfortem jest częściowe ograniczenie ruchów w bok.

Budowa aparatu Herbsta

Zawias Herbsta to stały aparat dwuszczękowy. Jego elementy są całkowicie ukryte w jamie ustnej; nie widać ich przy uśmiechu. Składa się z pierścieni umieszczonych na różnych zębach (najczęściej pierwszych zębach przedtrzonowych, trzonowych, czterech zębach żuchwy oraz kłach). Pierścienie górne i dolne połączone są ze sobą drutem, który przebiega po podniebieniu od wewnętrznej strony zębów żuchwy. Reszta elementów aparatu połączona jest tulejami. Całość utrzymuje w jamie ustnej specjalny cement.

Urządzenie za każdym razem budowane jest precyzyjnie dla indywidualnego klienta, wedle potrzeb jego zgryzu i zależnie od stopnia zaawansowania wady. Aparat Herbsta nosi się przeważnie od 3 do 12 miesięcy. Dolegliwości i niewygody, związane z obecnością nowego ciała obcego, zazwyczaj mijają po kilku dniach, gdy ciało przyzwyczaja się do konstrukcji.

Wad zgryzu nigdy nie należy lekceważyć. Trzeba je jak najszybciej leczyć, aby stan naszego uzębienia regularnie się nie pogarszał. Genialny aparat Herbsta skutecznie wyleczy tyłozgryz i przywróci Ci piękny, zdrowy uśmiech. Dzięki niemu, wszystkie Twoje zęby znowu będą na swoim miejscu!

Zyskaj piękny uśmiech już dziś z CEREC

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu i prostych białych zębach bez ubytków. Już dziś można to osiągnąć bez problemu w ekspresowym tempie dzięki innowacyjnemu systemowi CEREC, od niedawna dostępnemu także w Polsce w klinice Smile Design Clinic w Warszawie! Pozbądź się na zawsze ubytków w uzębieniu podczas tylko jednej wizyty w gabinecie! Warto jest zrobić coś dla siebie i odzyskać dawny piękny uśmiech.

Czym jest system CEREC?

System CEREC na świecie nie jest wcale nowością – wynaleziony został w Zurychu ponad 30 lat temu, bo w 1985 roku. Został on doceniony przez ponad 50 krajów całego świata. Ten niezwykle skuteczny system pozwala na tworzenie i cementowanie odbudów ceramicznych, a jego trwałość jest w zasadzie tak wysoka jak odbudów wykonywanych ze złota. System ten ma wiele plusów, a między innymi:

 • odbudowy cementowane są natychmiast, dlatego zabieg ogranicza się do jednej wizyty;
 • uzupełnienia tymczasowe nie są potrzebne;
 • lekarz rejestruje obraz zęba 3D specjalną kamerą i natychmiastowo tworzy projekt na monitorze, a następnie za pomocą urządzenia frezującego powstaje odbudowa ceramiczna – ostatni etap to cementowanie odbudowy – to wszystko podczas tylko jednej wizyty;
 • odbudowy ceramiczne są barwy praktycznie identycznej z kolorem zębów pacjenta, dlatego nie sposób jest później odróżnić naturalne zęby od odbudowanych;
 • system eliminuje konieczność wykonywania wycisków z silikonu, które mogą być dla pacjenta bardzo nieprzyjemne;
 • materiał, z którego zrobiona jest odbudowa nie zawiera metali.

Jak widać więc, ciężko się nie zgodzić z faktem, że system CEREC w rzeczywistości stanowi przełom w stomatologii estetycznej. Ceny zabiegów z wykorzystaniem tego systemu w warszawskim gabinecie stomatologii Smile Design Clinic zaczynają się już od 1000 złotych, zależnie od tego, co dokładnie lekarz będzie robił. Warto jest jednak udać się wcześniej na konsultację stomatologiczną, żeby lekarz sam zobaczył i ocenił stan uzębienia pacjenta i pomógł w podjęciu decyzji co do wyboru najodpowiedniejszego rozwiązania.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z wykorzystaniem systemu CEREC?

Zabiegi te przeznaczone są dla absolutnie każdego, kto boryka się z problemem braków w uzębieniu i chce pozbyć się tego niekiedy wręcz wstydliwego problemu. Jest to świetne także dla osób wyjątkowo wrażliwych na wszelkie działania stomatologa w jamie ustnej, a także dla osób, które mają bardzo mało czasu ze względu np. na długie godziny pracy  – cała odbudowa wykonywana jest podczas tylko jednej wizyty w gabinecie, co stanowi dużą oszczędność czasu. Nie jest także konieczne wykonywanie wycisków silikonowych. Całość zabiegu trwa krócej i jest mniej nieprzyjemna niż tradycyjne odbudowywanie części uzębienia.

Gdzie poddać się zabiegowi odbudowy protetycznej?

Jednym z pierwszych miejsc na mapie nowoczesnych klinik stomatologicznych Polski, jest Smile Design Clinic, który od jakiegoś czasu oferuje swoim pacjentom uzupełnienia protetyczne wykonywane za pomocą systemu CEREC. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie smiledesignclinic.pl. Poddanie się leczeniu uzębienia w klinice jest gwarancją bezpieczeństwa oraz satysfkacji z bardzo wysokiego poziomu profesjonalizmu zatrudnionych tam lekarzy stomatologów. Oprócz systemu CEREC, klinika oferuje także wiele innych innowacyjnych rozwiązań w leczeniu zębów.

Artykuł we współpracy z: http://www.smiledesignclinic.pl/.

Pielęgnacja jamy ustnej

MARZYSZ O PIĘKNYM UŚMIECHU? DOWIEDZ SIĘ, JAK GO UZYSKAĆ!

Zadbany uśmiech to nasza wizytówka. Dlatego gdy zęby nie są zdrowe i białe, to wstydzimy się uśmiechać. Chowamy usta za dłońmi i mocno zaciskamy wargi. Niepotrzebnie. Droga do pięknego uśmiechu jest prosta, wymaga tylko cierpliwości i systematyczności. Zastanawiasz się więc, jak dbać o zęby? Wyjaśnimy Ci to krok po kroku!

Odpowiednia pielęgnacja

Najważniejszym warunkiem pięknego uśmiechu jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Tylko zdrowe zęby zapewnią Ci komfort podczas uśmiechu. Dlatego pierwszym krokiem jest wybór dobrej pasty do zębów. Przede wszystkim wybieraj pastę z naturalnym fluorem, ponieważ będzie najdelikatniejsza dla Twojego szkliwa. To właśnie uszkodzone szkliwo powoduje próchnicę i stany zapalne. Dobrze, gdy pasta do zębów ma działanie ochronne, a więc tworzy specjalną barierę ochronną przed szkodliwym działaniem kwasów i cukrów. Coraz więcej osób ma problemy z delikatnymi dziąsłami, które łatwo ulegają podrażnieniom. Niezbędna wówczas jest miękka szczoteczka i pasta do zębów wrażliwych. Dobrym wyborem będzie Himalaya Sensi Relief – Ziołowa pasta do zębów wrażliwych. Oparta na naturalnych składnikach wzmacnia dziąsła, hamuje krwawienie podczas szczotkowania i ma działanie ściągające. Znajdziesz ją w sklepie internetowym eKobieca.pl.

Zęby należy myć przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Ale nawet gdy szczotkujesz je kilka razy dziennie, to możesz nie uniknąć próchnicy. Sama pasta do zębów nie wystarczy bowiem, by zapewnić Ci zdrowe zęby. Niezbędne jest również zwalczanie bakterii w jamie ustnej, które odpowiadają za wszelkie uszkodzenia. Ogromna większość z nich odkłada się na policzkach, języku i dziąsłach, dlatego trzeba zadbać również o nie. Szczoteczka powinna być wyposażona w końcówkę do mycia języka i policzków. Szczotkowanie wesprzyj jednak płynem do płukania jamy ustnej. Zwalcza on niemalże wszystkie bakterie, które odpowiadają za psucie się zębów i do tego zapewnia świeży oddech. Usta płukaj po każdym myciu zębów.

Ostatnim krokiem jest usuwanie zanieczyszczeń między zębami. Wielu z nas ma bardzo ścisłe zęby, dlatego szczoteczka nie jest w stanie usunąć bakterii i kamienia między nimi. Niezbędna w Twojej łazience będzie nić dentystyczna. Nici dentystyczne są nasączone preparatami czyszczącymi zęby, dlatego nie tylko pozwalają wybrać brud, ale także wspomagają efekty pasty. Osoby o delikatnych dziąsłach powinny jednak pamiętać, aby delikatnie korzystać z nici, ponieważ zbyt intensywne tarcie może powodować krwawienie.

Delikatne wybielanie

Dużym problemem większości z nas są przebarwienia na zębach i zbyt ciemny kościec. Nawet przy regularnym myciu zębów i dokładnej pielęgnacji nie możemy uzyskać białego uśmiechu. Warto jednak pamiętać, że zwykle o kolorze zębów decyduje właśnie struktura kości, która u każdego jest inna. Na problem wpływ ma jednak także odżywianie. Nasze zęby odbarwiają kawa, herbata, ciemne owoce, czerwone mięso czy słodycze. Większości z tych produktów nie można uniknąć, dlatego warto pomyśleć o wybielaniu zębów.

Jak wybielić zęby? Najlepiej udać się w tej kwestii do dentysty, który poradzi, jaką pastę wybrać oraz jak często ją stosować. Należy bowiem pamiętać, że pasta wybielająca zęby jest bardzo silna i może powodować uszkodzenie szkliwa. Wybielanie zębów w domu powinno być więc bardzo ostrożne. Nie stosuj pasty wybielającej częściej niż raz w tygodniu. Jeśli możesz, to wybieraj produkty o dodatkowym działaniu ochronnym, gdyż będą łagodniejsze dla Twojej płytki nazębnej. Szeroki wybór past wybielających oferuje sklep eKobieca.pl. Wybierzesz tam wszystkie produkty, które pomogą Ci osiągnąć piękny uśmiech.

Artykuł napisany we współpracy z http://www.ekobieca.pl/.