Nici liftingujące ciało. Zadbaj o odmłodzenie skóry swojego ciała!

Wiotkie i pozbawione sprężystości ciało na brzuchu, ramionach, piersiach, udach czy pośladkach, to naturalny efekt starzenia się skóry, który staje się widoczny u osób już po 35-tym roku życia. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że wraz z wiekiem nasz organizm produkuje coraz mniejszą ilość kolagenu, który odpowiada za utrzymywanie elastyczności i jędrności na skórze. Choć nie zatrzymamy w całości procesu starzenia się skóry, to możemy w dużym stopniu złagodzić skutki działania czasu. Jedną z metod, która przynosi bardzo dobre efekty w zakresie odmładzania twarzy i ciała, jest zabieg przy użyciu nici liftingujących. Podpowiadamy, na czym polega ten nieinwazyjny lifting ciała!

Czym są nici liftingujące ciało?

Nici liftingujące to syntetyczne włókna zbudowane z jednej wiązki o gładkiej powierzchni, dzięki którym można napiąć skórę na ramionach, pośladkach, udach czy brzuchu. Zapewniają one ciału naturalną rewitalizację, ograniczając tym samym proces starzenia się skóry. Ogromną zaletą zabiegu z wykorzystaniem nici jest to, że przechodzą bardzo płynnie przez tkanki, nie uszkadzając ich struktur podczas zabiegu – zaznaczają specjaliści z kliniki medycyny estetycznej Melitus w Warszawie. Do zabiegu można wykorzystać nici wchłanialne bądź niewchłanialne, jednak decyzję o zastosowaniu wybranego rodzaju nici najlepiej pozostawić doświadczonemu specjaliście.

Na czym polega zabieg?

Zabieg przy użyciu nici liftingujących polega na bezinwazyjnym wszczepianiu ich pod skórę, pozwalając im stopniowo wnikać w skórę i stymulować produkcję kolagenu oraz fibroblastów. Nici liftingujące wchłaniają się w skórę ciała przez następne kilka miesięcy, przynosząc stopniowy efekt gładkiego, świetlistego i jędrnego ciała. Dzięki liftingującym oraz rewitalizującym właściwościom nici, skóra staje bardziej elastyczna oraz wyraźnie odmłodzona nawet na 2 lata.

Kiedy widoczne będą pierwsze efekty zabiegu?

To, że całkowity czas wchłaniania się nici liftingujących w skórę wynosi kilka miesięcy, nie oznacza, że pierwsze efekty odmłodzenia ciała zauważymy dopiero po upływie tego czasu. Poprawa kondycji skóry będzie widoczna już po 2-3 tygodniach od zabiegu, zaś prawdziwy efekt ujędrnienia i uelastycznienia ciała pojawi się już po około 2 miesiącach, gdy do produkcji zostanie pobudzony nowy kolagen.

Dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg?

  • Nieodzowną zaletą zabiegu przy użyciu nici liftingujących jest to, że możemy osiągnąć wiele różnych korzyści – efekt ujędrnienia i lekkiego modelowania piersi, przeprowadzić lifting szyi i dekoltu, a także usunąć zwiotczałe tkanki w wybranych partiach ciała bez interwencji chirurgicznej.
  • Ponadto jest to jeden z bezpieczniejszych i komfortowych zabiegów dla pacjenta – nie wymaga przejścia skomplikowanego przygotowania, hospitalizacji ani długiego okresu rekonwalescencji.
  • Zabieg pozbawiony jest konieczności nacięć skóry, a tym samym zakładania szwów czy utrzymywania się przez długi czas nieestetycznych blizn, tak jak w przypadku tradycyjnego liftingu.
  • Odmładzanie ciała przy pomocy nici liftingujących jest też praktycznie bezbolesne – oczywiście podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewne ukłucia, jednak nie powodują one dużego dyskomfortu ani też efektów ubocznych w postaci obrzęków czy krwawienia.

Przed zabiegiem warto jednak udać się na konsultację lekarską, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a także dowiedzieć się, czy wybrana przez nas metoda pozwoli osiągnąć satysfakcjonujące efekty.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>