Odchudzanie – dlaczego dieta nie działa

Odchudzanie to horror a stosowana dieta nie działa? Tak organizm daje znak, że nie tędy droga… I wcale nie chodzi o to, że w Twoim przypadku odchudzanie jest bez sensu. Bezsensowna jest źle dobrana dieta. A co może być w niej nie tak? Wszystko!

Każdy ma swoją dietę cud

Wyobraź sobie, że spotykasz koleżankę. Odchudzoną o jakieś dziesięć kilo. Pytasz, jak się jej to udało i okazuje się, że stosowała dietę cud. Natychmiast zaczynasz odchudzanie według jej zasad. Mija tydzień, drugi, a dieta cud – nie działa! Dlaczego?  Ponieważ każdy jest inny. Różnimy się nie tylko doświadczeniami i rysami twarzy. Mamy też zupełnie inne:

  • geny,
  • skłonności do tycia,
  • przyzwyczajenia,
  • potrzeby,
  • problemy zdrowotne, które czasem wymagają regularnego przyjmowania różnych leków.

I to nie jest lista powodów, które oznaczają, że nigdy nie schudniesz. Gdyby tak było, na świecie nie byłoby szczupłych ludzi.

Dieta nie działa, bo jesz za dużo albo… za mało

Wiele osób uważa, że to proste: żeby schudnąć, trzeba jeść mniej. Owszem, ale co to znaczy „mniej”? Mniej posiłków, mniejsze porcje, mniej kalorii? Czyli ile? To zależy…
Liczbę kalorii należy ograniczać, biorąc pod uwagę cały szereg czynników. Począwszy od wagi ciała, poprzez tryb życia aż po stan zdrowia… Być może wystarczy wyeliminować słodycze i niezdrowe tłuszcze? Dobrze jest uczciwie zapisywać każdy „grzech” w postaci zjedzonych chipsów, batonów i innych przekąsek. Żeby wiedzieć, czy zrezygnowaliśmy z nich naprawdę czy tylko… oficjalnie.

– Ja właściwie nic nie jem i nie chudnę! – tłumaczą się często zarówno kobiety, jak i mężczyźni, młodsi i starsi, noszący rozmiary ubrań od XXL do XXXXL. – Dlaczego?

To z kolei może być skutek spożywania za małej liczby kalorii. Takie odchudzanie prowadzi do spowolnienia przemiany materii.
Kiedy dieta odchudzająca nie działa – motywacja spada na łeb na szyję. Osłabienie i zniechęcenie prowadzi do rezygnacji z marzeń o idealnej sylwetce. A wystarczyłaby zbilansowana dieta, dostarczająca 1500 lub nawet 1800 kcal. W dobraniu odpowiedniej diety i rozwiązaniu kwestii: dlaczego dieta nie działa? pomóc mogą specjaliści z dietapremium.pl.

Życie na diecie może smakować fantastycznie!

Niedoczynność tarczycy lub „huśtawka” poziomu glukozy we krwi – oto co jeszcze może utrudniać odchudzanie. Kiedy dieta nie działa, to znak, że warto zrobić badania. Tylko tak można wykluczyć lub potwierdzić konieczność leczenia i zmiany codziennych nawyków żywieniowych. Na odpowiedniej diecie wreszcie poczujesz apetyt na życie i jego nowe smaki.

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie schudnąć? Po prostu skontaktuj się z  dietetykami z dietapremium.pl i wybierz dietę, dostosowaną do Twojego zapotrzebowania kalorycznego.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>