Ognisko w ogrodzie – super pomysł!

Ogrodowe ogniska stają się coraz popularniejsze. Głównie przez to, że przypominają czasy dzieciństwa, ale także zdobią ogród. Dobrze spisują się przy wieczornym, rodzinnym przesiadywaniu, ale także mogą pełnić funkcje grilla. Poza urokami, ognisko ogrodowe powinno spełniać jeszcze jedną funkcję- być bezpieczne. Przepisy surowo określają, jak i gdzie można palić ogniska, aby nikomu nie stała się krzywda. Propozycje eleganckich i bezpiecznych palenisk znaleźć można na stronie gotowanienapowietrzu.pl. Odpowiednie przygotowanie ogniska sprawi, że każda chwila w ogrodzie będzie przyjemna, a sam ogród nabierze zupełnie nowego wyglądu. Jeśli nie chcemy przebudowy ogrodu pod stałe ognisko dobry rozwiązaniem będzie niewielkie palenisko, które można z łatwością przenieść lub w razie konieczności schować.

Niewielkie ogniska

Stanowią doskonała ozdobę, ale również nadają się na miejsce spotkań. Przygotowane z surowej stali oraz zespawanych elementów. Jakość i bezpieczeństwo idą w parze z eleganckim wyglądem. Niewielkie ogniska nie ozdabiaj, ale są praktyczne. Ich rozmiar pozwala na dowolne przenoszenie ich po ogrodzie i stawianie w dogodnym miejscu. Wszystkie produkty zaprojektowane są tak, aby spełniały wszystkie normy bezpieczeństwa. Misy są na tyle głębokie, że drewno i popiół nie będą się rozprzestrzeniać. Solidne, stalowe nogi zapobiegają kiwaniu się całego paleniska. Poza funkcjami estetycznymi, takie rozwiązanie w ogrodzie może stanowić inny sposób na grillowanie. Przy niewielkim ognisku możesz z rodziną lub przyjaciółmi piec kiełbaski, a także się ogrzać.

Jak znaleźć miejsce w ogrodzie na ognisko?

Jeśli nie planujemy rozbudowy ogrodu lub nie chcemy dużych, osadzonych w ziemi palenisk doskonale sprawdzą się niewielkie, przenośne ogniska. Jak tłumaczą specjaliści gotowanienapowietrzu.pl – jest to o tyle dogodne, że w każdej chwili można zmienić ich miejsce lub schować. Dowolność zaaranżowania przestrzeni ułatwia decyzję o zakupie takiej ozdoby. Małe ognisko można postawić na werandzie lub w altance. Dobrze, aby nie zaburzało przestrzeni istniejących już elementów, a raczej było dopełnieniem całości. W przypadku braku altanki ognisko można postawić w środku ogrodu- pod warunkiem, że zostanie ono odpowiednio zabezpieczone, a po całej zabawie zostanie schowane. W innym wypadku może wyglądać nieestetycznie. Szukając odpowiednie miejsca, jeśli mamy czas i możliwości można zmieniać ustawienie elementów ogrodowych. Większość przenośnych ognisk ma niewielkie rozmiary, dlatego szybko można znaleźć dla nich nowe, stałe miejsce. Dobrze zagospodarowana przestrzeń sprawi, że ognisko stanie się nie tylko dodatkową ozdobą, ale będzie mogło oświetlać ogród i stanowić dodatkowy lampion. Takie rozwiązanie nada całość niepowtarzalnego charakteru.

Przepisy regulujące ogrodowe ogniska

Decydując się na ogrodowe ognisko trzeba pamiętać o przepisach w polskim prawie.

  1. Ognisko można rozpalić przy pomocy drewna z drzew liściastych lub podpałki. Zabronione jest palenie liści i śmieci.
  2. Dym nie może być uciążliwy dla innych mieszkańców.
  3. Trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od zabudowań (4 metry), pól (10 metrów), lasów (100 metrów).
  4. Przy ognisku musi być jedna osoba trzeźwa, aby w razie konieczności szybko zareagować.
  5. Zawsze należy mieć przy sobie wodę lub piasek.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>