Opadające powieki? Poznaj zabieg PLEXR!

Z czasem cała skóra naszego ciała ulega zwiotczeniu i to samo dzieje się ze skórą powiek, z tym, że efekt ten jest bardziej widoczny. To nie przypadek, że tak wiele jest powiedzeń i przysłów o oczach, bowiem to właśnie nasze spojrzenie w znaczącym stopniu wpływa na nasz wizerunek i postrzeganie naszej postaci. Siłą oczu może wiele zdziałać – jeżeli nasze spojrzenie będzie “świeże” i młode – cała nasza twarz będzie się taka wydawała i na odwrót. Opadające powieki, jak wiadomo, nie ujmują lat – przez nie wydajemy starsi, a oblicze przybiera smutnego wyrazu.

Plazma jako remedium na opadające powieki

Plazma jest zjonizowanym gazem, który ma mniej więcej tyle samo ładunków dodatnich, co ujemnych. Nazywana bywa czwartym stanem skupienia (obok cieczy, gazu i ciała stałego) ze względu na swoje nietuzinkowe właściwości.

PLEXR natomiast jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną, cienką wiązkę plazmy, poprzez jonizację gazów w powietrzu. W procesie działania plazmy na skórę następuje tzw. sublimacja, czyli odparowanie zewnętrznych warstw naskórka, a dzięki temu skóra wokół oczu staje się bardziej napięta i obkurczona, a zmarszczki zredukowane.

Zabieg PLEXR – jak pozbyć się opadających powiek?

Plazma używana w zabiegu PLEXR nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek (w przeciwieństwie do innych technik), ponieważ jej działanie ogranicza się do warstwy podstawnej. Sama procedura ogranicza się do wykonania za pomocą plazmy malutkich punkcików na powierzchni skóry , które ściągają ją, napinają i eliminują zmarszczki. Nakłuć tych dokonuje się w odległości 0,5 mm od siebie, jedno koło drugiego. Co ważne, dzięki takiej technice zabieg jest przeprowadzany pod stałą kontrolą kosmetologa, który może na bieżąco ocenić efekt (jest to więc zabieg “dynamiczny”). Żaden z wykonanych punkcików nie powoduje uszkodzenia skóry właściwej, krwawienia ani obumarcia komórek.

Typowy zabieg trwa ok. 20 minut, ślady (o średnicy 1 mm) utrzymują się od 5 do 7 dni i bardzo łatwo można je ukryć makijażem. Przez czas gojenia się “ranek” warto smarować skórę kremem, który przyspieszy jej regenerację.

PLEXR – czy tylko na opadające powieki?

Otóż nie. Zabieg zazwyczaj jest zalecany do liftingu okolic oczu, jednak równie dobrze działa w dolnej części twarzy. Można go stosować na głębokie zmarszczki w okolicy oczu i ust (tzw. zmarszczki palacza), jak i w leczeniu przebarwień czy innych zmian skórnych, takich jak: brodawki płaskie, angioma, włókniaki, kurzajki. Łatwo także zredukować nim blizny i rozstępy.

Zalety redukcji opadających powiek metoda PLEXR

Do licznych zalet tego zabiegu należą między innymi:

  • zachowanie pełnej kontroli nad efektem w ciągu całego zabiegu
  • 70 % rezultatów widocznych jest od razu po zabiegu
  • nie wymaga nakładek gałkowych w trakcie terapii
  • w czasie trwania zabiegu (jak i po nim) powieki są w pełni ruchome
  • nie wywołuje obumierania i zapalenia otaczających komórek
  • tuż po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności

Zabieg PLEXR należy do chirurgii nieablacyjnej, a to oznacza, że nie wykorzystywany jest do niego skalpel ani laser. Nadmiar skóry usuwany jest w sposób całkowicie bezpieczny, nie powodujący komplikacji. Ta innowacyjna metoda doskonale sprawdza się w redukcji zmarszczek delikatnej skóry wokół oczu, pomoże również pozbyć się kurzajek czy innych zmian skórnych. Więcej o niej dowiesz się na: Dr Kępa.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>