Osocze bogatopłytkowe – na czym polega jego fenomen?

Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe na stałe wpisały się w oferty klinik medycyny estetycznej. Dlaczego lekarze tak chętnie sięgają po tę substancję? Aby zrozumieć na czym polega jej popularność, należy najpierw poznać jej właściwości. Osocze bogatopłytkowe to preparat, który pochodzi od Pacjenta, który jest poddawany danej terapii. Oznacza to, że w procesie leczenie nie biorą udziału żadne inne substancje chemiczne czy leki. Przed właściwym zabiegiem lekarz pobiera potrzebną ilość krwi, która następnie jest poddawana specjalnej obróbce. Proces ten ma na celu uzyskanie odpowiedniego stężenia (powyżej 1 miliona płytek krwi na milimetr sześcienny). Po podaniu tak przygotowanego preparatu, w tkankach zachodzą procesy naprawcze – komórki macierzyste zostają pobudzone do regeneracji. Efekty podania osocza bogatopłytkowego są uzależnione od rodzaju terapii, a preparat jest wykorzystywany w wielu zabiegach: w ortopedii, medycynie estetycznej i w terapii leczenia łysienia. 

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Ortopedia bardzo szybko doceniła właściwości osocza bogatopłytkowego, a w szczególności czynniki wzrostu, które zawiera w swoim składzie. Uszkodzenia mięśni, ścięgien, więzadeł, kontuzje stawów, złamania, powolny zrost kości, stany zapalne czy schorzenia sportowców, do niedawna były narażone na bardzo długą rekonwalescencję i, niestety, bolesną. Leczenie na długo wyłączało Pacjentów z codziennej aktywności, a dawne urazy często przypominały o sobie w przyszłości. Terapie osoczem bogatopłytkowym to przede wszystkim szybkie leczenie. Sam zabieg podania osocza jest dużo krótszy niż operacja. Rekonwalescencja również przebiega szybciej niż tradycyjna rehabilitacja. 

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna nie mogła obojętnie przejść obok właściwości osocza bogatopłytkowego, musiała wykorzystać jego możliwości naprawcze. Skoro osocze pobudza komórki macierzyste to zwiększonej produkcji kolagenu, to wydaje się, że znaleziono idealny sposób na walkę ze zmarszczkami i wszelkimi skutkami starzenia się skóry. Po wstrzyknięciu osocza w tkanki, można osiągnąć spektakularne efekty: zmarszczki zostają wygładzone, poprawia się napięcie i gęstość skóry, wygładza się czoło, poprawia się kształt owalu twarzy, znikają cienie pod oczami i kurze łapki. Co więcej, na takie efekty nie trzeba długo czekać, ponieważ pojawiają się już po kilkunastu dniach. Zabiegi odmładzające z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowe cieszą się ogromną popularnością. Specjaliści z kliniki Lasermed w Nowym Targu potwierdzają, że są to jedne z najczęściej wybieranych terapii przez Pacjentów. 

Osocze bogatopłytkowe i leczenie łysienia

Problem nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia spotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Przyczyn może być bardzo wiele: genetyczne, hormonalne lub wynikające ze złego trybu życia. Dlatego tak bardzo ważna jest skuteczna terapia, która poradzi sobie z łysieniem bez względu na jego przyczynę. Właściwości regeneracyjne osocza bogatopłytkowego idealnie odnajdują się w terapiach leczących skórę głowy. Ostrzyknięcie skóry głowy osoczem skutkuje pojawieniem się mocnych i gęstych włosów. Co więcej, są one także zdrowsze i bardziej lśniące, niż poprzednie. Aby cieszyć się z efektów terapii należy wykonać serię zabiegów w odpowiednich odstępach. Nie zmienia to jednak faktu, że osocze bogatopłytkowe zrewolucjonizowało leczenie łysienia. 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o właściwościach leczniczych osocza bogatopłytkowego, wejdź na strone: https://www.lasermed.com.pl/oferta/#PRP

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>