Owijki, bibułki, filtry – niezbędne akcesoria do samodzielnych skrętów

Aby własnoręczne skręty były dobrze wykonane i odpowiednio smakowały, potrzebujemy akcesoriów najwyższej jakości, które zapewnią nam idealne wykonanie skrętów. Wśród gadżetów dla miłośników własnoręcznego skręcania znajdziemy, chociażby bibułki, filtry czy owijki, które ułatwiają samodzielne tworzenie jointów. Dzięki takim akcesoriom nasze skręty będą nie tylko lepiej się prezentowały, ale i smakowały. Dowiedz się jakie gadżety pozwolą Ci wydobyć z Twoich skrętów pełnię smaku i sprawią, że będą one naprawdę wysokiej jakości wyrobami! 

Bibułki do samodzielnych skrętów

Jednym z absolutnie podstawowych akcesoriów do skręcania są bibułki. Są to niewielkie kawałki papieru lub listków, które zrolowane pozwalają na stworzenie podstawy konstrukcji jointa. Dzięki zakończeniu paskiem kleju roślinnego bletki pozwalają utrzymać w całości skręta i zapobiec jego rozpadnięciu się, co jest niezwykle istotne szczególnie w trakcie palenia. Bibułki wykonywane są z różnego rodzaju materiałów takich jak: len, słoma ryżowa, konopia czy miazga drzewna. Wśród nich znajdziemy zarówno te do samodzielnego skręcenia, jak i już gotowe skręcone bibułki lub gotowe stożki. Zamiast tradycyjnych, klasycznych bibułek, osoby, które wolą smakowe skręty, mogą postawić na smakowe bibułki np. o smaku białej czekolady, truskawki czy arbuza.

Filtry i ustniki – redukcja szkodliwych substancji i gwarancja smaku

Aby zredukować szkodliwe substancje, które powstają w trakcie palenia skręta, warto wykorzystać specjalne filtry i ustniki.  Neutralizują one substancje smoliste i znacznie ułatwiają tworzenie samodzielnych skrętów. Dodatkowo bardzo często możemy znaleźć także filtry ze specjalnym systemem chłodzenia dymu, który sprawia, że dym jest znacznie bardziej przyjazny do wdychania, dzięki czemu palenie jest dużo przyjemniejsze. Wśród filtrów i ustników znajdziemy między innymi te wykonane z drewna – które występować mogą nawet w wieloramiennej formie. Dzięki takim ustnikom możliwe jest palenie nawet pięciu skrętów jednocześnie. Poza filtrami drewnianymi dostępne są także ustniki wykonane ze szkła oraz klasyczne wykonane z papieru. Wśród miłośników palenia popularne są, chociażby filtry z dodatkiem węgla aktywnego, który gwarantuje pochłanianie jeszcze większej ilości substancji smolistych niż w przypadku tradycyjnych filtrów.

Owijki do samodzielnych skrętów – jakie wybrać?

Owijki – z angielskiego wraps, to kawałki aromatyzowanych liści konopi lub szałwii, a także przezroczyste bletki, które wykonuje się z celulozy. Służą one do samodzielnego tworzenia skrętów, a także komponowania cygar. Owijki konopne jak sama nazwa wskazuje, wykonane są właśnie z liści konopii. Mogą one występować w różnych smakach, dzięki czemu każdy miłośnik palenia własnych skrętów wybierze swój ulubiony smak jointa. Owijki znajdziesz w specjalistycznych sklepach z akcesoriami do samodzielnego skręcania takich jak np. bletki.com. Wśród bletek smakowych znajdziemy te o smaku mango, winogrona, brzoskwini, truskawki lub owoców tropikalnych. Owijki to jednak nie tylko unikatowy, oryginalny smak, ale także gwarancja przyjemnego, powolnego spalania. Dostępne są zarówno w klasycznej formie kawałków “papieru”, które możemy samodzielnie zwinąć, jak i już w zwiniętej formule stożków, które wystarczy wypełnić suszem.

Wśród innych akcesoriów do tworzenia samodzielnych skrętów znajdziesz, chociażby specjalne grindery – młynki, które pozwalają rozdrobnić susz. Dobrze zmielony produkt pozwala na przyjemniejsze, gładkie spalanie. Aby ułatwić sobie przygotowanie skręta, dobrym pomysłem jest także zakupienie specjalnej maszynki do skręcania. Dzięki niej tworzenie jointa będzie jeszcze bardziej precyzyjne i szybkie.

Dowiedz się więcej na temat gadżetów do samodzielnego skręcania, sprawdź akcesoria do palenia dostępne na bletki.com i ciesz się idealną jakością własnoręcznych skrętów!

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>