Pielęgnacja cery naczynkowej – jak dbać o skórę z tendencją do pękających naczynek

Cera naczynkowa bywa bardzo problematyczna. Ten problem dotyczyć może zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jednak w przypadku płci pięknej, ta kwestia bywa znacznie częstsza. W przypadku problemu pękających naczynek warto zastosować specjalną pielęgnację cery naczynkowej, która znacznie poprawi kondycję i wytrzymałość naczyń. Jak radzić sobie z pękającymi naczynkami oraz przebarwieniami skóry?

Pękające naczynka – charakterystyka cery naczynkowej

Przyczyn pękających naczynek może być kilka. Nie bez znaczenia w tym przypadku jest również rodzaj i kondycja skóry. W przypadku cery naczynkowej najczęściej jest to skóra delikatna, wrażliwa, bardzo często przesuszona. Oczywiście fototyp cery nie ma znaczenia w kwestii pękania naczynek, jednak z oczywistych względów problem pajączków jest bardziej dotkliwy u osób z jasną karnacją. Dodatkowo u źródła problemu leżą zaburzenia w układzie krwionośnym, a dokładniej delikatne naczynka z dużymi predyspozycjami do pękania. Takie skłonności najczęściej są dziedziczone w genach po przodkach, jednak istnieją również czynniki, które sprzyjają temu zjawisku, mianowicie:

  • zaburzenia hormonalne;
  • nadciśnienie;
  • zaburzenia krążenia krwi.

To najczęstsze przyczyny problemów z nieestetycznymi pajączkami na twarzy.

Pielęgnacja cery naczynkowej – co jest ważne?

W przypadku optymalnej pielęgnacji cery naczynkowej ważne jest, aby kroki podejmowane w celu utrzymania dobrej kondycji skóry dodatkowo wzmacniały naczynka, a także redukowały widoczne efekty ich pękania.

Przede wszystkim należy wykluczyć preparaty ciężkie, podrażniające skórę, a także zadbać o jej optymalne nawilżenie. Warto zadbać o to, aby w pielęgnacji cery naczynkowej znalazły się kremy z zielonym filtrem, które nie tylko zneutralizują czerwone naczynka, ale również wzmocnią je i zapobiegną pękaniu. Kremy do cery naczynkowej pozwalają również osiągnąć lepsze efekty w makijażu. Dodatkowo, pajączki bardzo często wiążą się z przebarwieniami skóry, a dla cery naczynkowej z przebarwieniami wskazane są odpowiednio skomponowane peelingi chemiczne. Ich optymalnie dobrane składniki pozwalają nie tylko na delikatną redukcję martwego naskórka, ale również są wchłaniane w głąb skóry, gdzie mogą skutecznie ją wzmocnić i odżywić. Skuteczne peelingi chemiczne do cery naczynkowej z przebarwieniami dostępne są w Klinice Beauty Address w Warszawie.

Krem z filtrem to podstawa!

W przypadku pielęgnacji cery naczynkowej ważna jest ochrona przed słońcem – oczywiście, ma to ogromne znaczenie w przypadku każdego typu skóry, jednak przy skłonności do pękających naczynek nadmierna ekspozycja na słońce może dodatkowo zaszkodzić.

Unikanie podrażnień mechanicznych

Używanie szorstkich ręczników, gruboziarnistych peelingów czy innych czynników wpływających drażniąco na skórę może przyczynić się do wzmożonego pękania naczynek, dlatego w przypadku takiego typu cery warto stosować delikatne ściereczki do twarzy, ewentualnie jedynie osuszać skórę bardzo spokojnymi ruchami.

Lekkość skóry bez obciążeń

Cera naczynkowa źle znosi nadmiar produktów. W przypadku skłonności do pękania naczynek najlepiej ograniczyć makijaż, a także stosować specjalne preparaty do cery naczynkowej z elementem zielonego pigmentu o dość lekkiej formule.

Pomocne dla cery naczynkowej zabiegi

W przypadku cery naczynkowej z przebarwieniami warto zastosować również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Najlepsze na tego typu problemy są zabiegi laserowe, które pozwalają skutecznie pozbyć się przebarwień, a także zamykają i zwężają naczynka, redukując ich widoczność, a także ryzyko pęknięcia. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Beauty Address wskazują, że na pękające naczynka najskuteczniejsze działanie wykazują zabiegi laserem Alma Harmony XL Pro Dye-VL.

Zapoznaj się z prawidłową pielęgnacją cery naczynkowej, poznaj metody likwidacji pękniętych naczynek i ciesz się zdrową cerą bez rumienia!

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>