Profilaktyka starzenia się skóry – mezoterapia igłowa

Młody i piękny wygląd to marzenie każdej kobiety. Dzięki niemu czujemy się bardziej atrakcyjne, pewne siebie i po prostu szczęśliwe. Każda z nas chciałaby patrzeć w lustro i cieszyć się z tego, co w nim widzi. Niestety prędzej czy później każda z pań zaczyna dostrzegać na swojej twarzy ślady upływu czasu. Kremy przeciwzmarszczkowe – mimo obietnic na etykietach czy w reklamach – mają zazwyczaj bardzo niewielką zdolność do przenikania w głąb skóry. Inaczej jest z mezoterapią igłową.

Czym jest mezoterapia igłowa?  

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który za pomocą mikronakłuć wprowadza na głębokość ok. 0,5 mm substancje odżywcze do głębokich warstw skóry właściwej oraz do tkanki podskórnej. Dzięki takiej procedurze specjalne koktajle mają szansę działać bardzo szybko i efektywnie. Do zabiegu wykorzystywana jest bardzo cieniutka igła, którą ostrzykuje się wybrany fragment skóry. Aktywnie działające składniki wprowadza się w jej głąb w równych odstępach, aby efekt zabiegu był równomierny.

Co zawiera substancja wstrzykiwana?

“Koktajle”, które wstrzykujemy w skórę, zawierają m.in.:

 • witaminy i minerały,
 • aminokwasy,
 • kwas hialuronowy,
 • kwasy nukleinowe,
 • koenzymy,
 • L-karnitynę.

W jakim celu stosuje się mezoterapię?

Zabieg ma bardzo szerokie zastosowanie, m.in. uelastycznia skórę – odmładza ją, wygładza i usuwa drobne defekty. Ponadto redukuje tkankę tłuszczową oraz ujędrnia skórę. Mezoterapia jest skuteczna w walce z cellulitem czy rozstępami, hamuje wypadanie włosów, a także jest dobrym sposobem na profilaktykę starzenia się skóry. Dobrze sprawdzi się w przypadku skóry zniszczonej słońcem, zmęczonej czy z bliznami pourazowymi lub potrądzikowymi. Mezoterapię można zastosować także na zwiotczałą skórę dłoni.

Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak właściwy efekt jest zauważalny dopiero po przeprowadzeniu całej serii. Po osiągnięciu idealnego wyglądu zabieg można powtarzać, jednak nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy.

Zalety mezoterapii igłowej

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, że nadaje się do przeprowadzenia na każdym typie cery (nawet wrażliwej), ponieważ ryzyko alergii jest znikome. Po zabiegu skóra nie jest nadwrażliwa na światło, stąd można go wykonać także latem. Mezoterapia igłowa jest bezpieczna i nie uszkadza skóry. Największym atutem tego zabiegu jest jego wysoka skuteczność i różnokierunkowość.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Przeciwwskazań do zabiegu jest niewiele. Specjaliści z Anlaya Day SPA wymieniają:

 • ciążę,
 • choroby nowotworowe,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • zmiany w obrębie skóry, w tym stany zapalne,
 • alergie na składniki, które wchodzą w skład preparatów,
 • cukrzycę.

Efekty, które uzyskujemy dzięki zabiegom

Mezoterapia igłowa ma za zadanie poprawić elastyczność naszej skóry. Preparat jest wstrzykiwany w te miejsca, które chcemy szczególnie ujędrnić. Zastosowane koktajle wnikają w głąb skóry i bardzo silnie ją odżywiają. Miejsca, w których stosowana była mezoterapia igłowa, są mocno nawilżone i zregenerowane. Cera staje się promienna i pozbawiona zmarszczek. Dzięki poddaniu się zabiegowi możemy pozbyć się przebarwień na skórze oraz blizn. Salon Anlaya Day SPA oferuje zarówno mezoterapię igłową (stosowaną na twarz i dłonie), jak i mezoterapię bezigłową, która wykorzystywana jest do innych partii ciała. Specjaliści tego salonu przeprowadzają również zabieg mezoterapii igłowej głowy, która ma na celu zahamowanie nadmiernego wypadania włosów. Aby dowiedzieć się więcej na temat zabiegu mezoterapii igłowej, odwiedź stronę: http://www.anlaya.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>