Przegrana walka z hormonami

Niektórzy z nas są na trądzik skazani – na ten młodzieńczy lub u osób dorosłych. Mimo zdrowego odżywiania, odpowiedniej pielęgnacji i stosowania maści czy leków, trądzik może się bardzo długo utrzymywać. Co z nim zrobić, aby normalnie funkcjonować? Nakładanie grubej warstwy makijażu nie pomaga pozbyć się problemu, tylko codziennie przypomina, że trzeba z nim walczyć. Za trądzik odpowiadają hormony, które w końcu się uspokoją. Dlatego nie wolno się poddawać, lecz robić wszystko, co obecna medycyna ma do zaoferowania w leczeniu zmian trądzikowych. Nasz wygląd bardzo wpływa na samoocenę, a trądzik jej nie podnosi, lecz sprawia, że pojawiają się nowe kompleksy, a nawet lęk przed kontaktami z innymi osobami. Niestety, pożegnanie pryszczy nie kończy problemu z trądzikiem, który zwykle pozostawia blizny. Szpecą twarz i już same nie znikną. Zapytaliśmy ekspertów z kliniki Arte Derm w Warszawie, czy istnieje jakiś skuteczny sposób na pozbycie się brzydkich blizn potrądzikowych. Uzyskaliśmy jedną odpowiedź: laser Alma Harmony XL Pro Dye VL.

Jak laseroterapia pomaga w walce z bliznami?

Skuteczność lasera Alma Harmony XL Pro Dye VL polega na wiązce światła, która dociera do głębokich warstw skóry, lecz pozostawia nienaruszony naskórek. Światło lasera pobudza melaninę i hemoglobinę, które odpowiadają za koloryt skóry. Dzięki temu blizny stają się płytsze oraz mniej widoczne. Co więcej, laser nie walczy jedynie z bliznami po trądziku, lecz także ze zmianami naczyniowymi oraz z rumieniem. Każdy, kto wstydzi się defektów na swojej twarzy, może szybko i bezboleśnie pozbyć się ich dzięki laserowi Alma Harmony XL Pro Dye VL.

Jak wygląda zabieg laserem Alma Harmony XL Pro Dye VL oraz przygotowanie do niego?

Zanim Pacjent położy się na fotelu w gabinecie dermatologicznym, lekarz musi przeprowadzić dokładny wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Zapytaliśmy specjalistów z kliniki Arte Derm, co uniemożliwia przeprowadzenie terapii:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • nowotwory,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • aktywne infekcje skórne,
 • uczulenie na światło,
 • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,
 • świeża opalenizna,
 • cukrzyca,
 • niewydolność nerek,
 • choroby serca.

Jeśli Pacjent nie choruje na wyżej wymienione schorzenia, może zostać dopuszczony do zabiegu. Jedna sesja trwa maksymalnie godzinę. Lekarze zalecają wykonanie od trzech do sześciu zabiegów, aby efekty były satysfakcjonujące oraz zmiany całkowicie zniknęły. Po zabiegu można od razu wrócić do swoich codziennych zajęć, należy tylko pamiętać, aby nie stosować do pielęgnacji skóry kosmetyków na bazie alkoholu, peelingów oraz na jakiś czas wstrzymać się od intensywnych zabiegów kosmetycznych.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Skóra Pacjentów po zabiegu jest widocznie jaśniejsza oraz gładsza. A co za tym idzie, staje się również odmłodzona. Wszelkie blizny zostają spłycone, a ich kolor nie wyróżnia się na tle koloru skóry. Przy okazji usuwania zmian naczyniowych, trądzikowych czy rumienia, zniwelowane zostają także zmarszczki. Dlatego Pacjenci po wyjściu z kliniki czują się pewniejsi siebie, ponieważ dostali więcej niż początkowo oczekiwali. Laser Alma Harmony XL Pro Dye VL kompleksowo regeneruje skórę, dlatego specjaliści z kliniki Arte Derm tak go polecają.

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, czy laseroterapia jest dla ciebie, dowiedz się więcej o zabiegu Alma Harmony XL Pro Dye VL oraz poznaj inne lasery na stronie internetowej kliniki Artederm: https://artederm.pl/oferta/laseroterapia/laser-alma-harmony-xl-pro-dye-vl/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>