Przeszczep włosów, czyli jak odzyskać gęstą fryzurę

Wypadanie włosów to bardzo częsty problem, szczególnie wśród mężczyzn. Już od dawna próbujesz odwrócić ten proces, stosując profesjonalne szampony, wcierki czy suplementy, jednak efekty tych działań zdecydowanie Cię nie satysfakcjonują? Poznaj najskuteczniejsze metody zagęszczania włosów! O porady zapytaliśmy ekspertów kliniki Novoderm.

Przeszczep włosów metodą FUE – najnowocześniejsza z metod

Chyba każdy z nas, a szczególnie osoby, którym doskwiera problem przerzedzającej się fryzury, choć raz słyszał o zabiegach przeszczepu włosów. Cała grupa tego typu procedur opiera się na pobieraniu mieszków włosowych z miejsc, w których owłosienie jest gęste, najczęściej z tyłu głowy, a następnie przeszczepianiu ich w obszary dotknięte problemem. Podstawową różnicą pomiędzy typami zabiegu jest natomiast sposób, w jaki zachodzi ten proces. Coraz nowocześniejsze metody nie tylko usprawniają skomplikowany proces, lecz także zwiększają przeżywalność pobranych włosów, aby efekt był jeszcze lepszy. Obecnie najnowocześniejszą procedurą tego typu jest przeszczep włosów metodą FUE (ang. Follicular Unit Excision).

Ten rodzaj przeszczepu włosów wykorzystuje urządzenie łączące w sobie zalety ostrego i tępego ostrza. Nie wymaga on zastosowania skalpela, co zapobiega powstawaniu nieestetycznych blizn. Co więcej, nie ogranicza Cię również ilość włosów na niektórych partiach głowy, w tym szczególnie na jej tylnej partii. Mieszki włosowe pobierane są bowiem również z innych partii ciała, na przykład pleców czy klatki piersiowej. Aby ograniczyć dyskomfort pacjenta, przed rozpoczęciem procedury podawane jest znieczulenie miejscowe – uspokajają specjaliści kliniki Novoderm. W kolejnym etapie mieszki przeszczepiane są w, również znieczulone, miejsce docelowe. Całość, zależnie od nasilenia problemu, może wymagać od 5 do około 9 godzin.

Do największych zalet tej procedury zdecydowanie należą naturalne efekty oraz jej wysoka skuteczność. Koszt przeszczepu włosów metodą FUE ustalany jest indywidualnie na podstawie między innymi nasilenia problemu. Pomimo licznych pozytywnych opinii na temat tej metody nie jest ona jednak odpowiednia dla każdego – przestrzegają specjaliści kliniki Novoderm. Do przeciwwskazań do wykonania przeszczepu włosów należą przede wszystkim:

 • cukrzyca;
 • choroby układu krążenia;
 • łuszczyca;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • łysienie plackowate;
 • aktywne stany zapalne skóry;
 • alergia na składniki preparatu używanego do znieczulenia miejscowego;
 • schorzenia nerek i wątroby;
 • ogólny zły stan zdrowia.

Gdy przeszczep włosów nie wchodzi w grę, czyli co jeszcze oferuje medycyna estetyczna

Z rozmaitych względów nie chcesz lub nie możesz zdecydować się na przeszczep włosów, dostępny m.in. w Klinice Novoderm w Łodzi? Na szczęście istnieją również inne metody zagęszczenia fryzury. Pamiętaj jednak, aby w ich przypadku działać jak najszybciej, ponieważ to właśnie dzięki wczesnemu zastosowaniu będziesz cieszyć się ich doskonałymi efektami. Należą do nich między innymi:

 • Dr Cyj Hair Filler – czyli peptydowa terapia włosów. Polega na iniekcjach preparatem z aż 7 peptydami oraz kwasem hialuronowym. Za sprawą tego zabiegu osiągniesz nie tylko efekt rewitalizacji mieszków włosowych, co pobudzi wzrost czupryny, lecz także naturalnie pogrubisz i wzmocnisz pasma;
 • osocze bogatopłytkowe – istnieją różne odmiany tego typu procedury, które różnią się od siebie przede wszystkim technologią pozyskiwania preparatu z krwi. Tego typu zabieg również wykonuje się za pomocą iniekcji.

Oba zabiegi medycyny estetycznej są niezwykle skuteczne, jednak musisz pamiętać, że najprawdopodobniej nie poradzą sobie one z tak zaawansowanym stadium łysienia. Dlatego jeśli z jakiegokolwiek powodu nie chcesz lub nie możesz zdecydować się na przeszczep włosów, koniecznie rozpocznij kurację jak najwcześniej. Tylko dzięki temu osiągniesz doskonałe efekty. Masz więcej pytań, skontaktuj się ze specjalistami z łódzkiej Kliniki Novoderm.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>