Rekonstrukcja paznokcia – choroby prowadzące do uszkodzeń płytki paznokcia

Zmiany na paznokciach powstają w skutek nieodpowiedniej pielęgnacji, nieprawidłowego odżywiania lub mogą wskazywać na różne choroby. Jeśli czujesz się zaniepokojony wyglądem paznokcia, natychmiast udaj się do lekarza.

 

 

 

 

Zmiany paznokci według kształtu

Jeśli paznokcie przypominają łyżeczki – brzegi są wygięte a środek jest wklęsły – może to wskazywać na niedobory żelaza lub anemię. Niekiedy stan ten jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Płytki paznokci, które są uwypuklone przypominające szkło zegarka, powstają na skutek problemów z sercem, chorobami płuc i wątroby oraz niekiedy zaburzeniami układu pokarmowego. Szponowatość paznokci – płytka paznokcia przypomina szpony, jest długa, pogrubiona o kolorze żółtym i szarym. Powstaje podczas noszenia nieodpowiedniego obuwia oraz przy zaburzeniach krążenia. Paznokcie rogowate przypominające rurki – płytka paznokcia jest pogrubiona i mocno się zwija, jest to choroba genetyczna rogowacenia skóry.

 

Zmiany paznokci według koloru

Biała barwa może być zwykłym niedoborem wapnia i białka ale może również oznaczać poważne choroby nowotworowe oraz łuszczycę i niewydolność serca. Może obejmować cały paznokieć lub tylko punkty na płytce paznokcia. Gdy paznokcie są żółte lub brązowe przyczyną odbarwienia może być częste używanie czerwonego lakieru do paznokci oraz palenie papierosów. Bardzo często powodem zmiany barwy płytki paznokcia jest grzybica lub łuszczyca, jak również tarczyca. Lekko zielonkawa barwa może być objawem zakażenia bakteryjnego. Czarny paznokieć zazwyczaj jest skutkiem urazu mechanicznego i powstałego pod paznokciem krwiaka lub w niektórych przypadkach objawami czerniaka.

 

Zmiany paznokci według struktury

Kiedy płytka jest pogrubiona może to oznaczać grzybicę lub łuszczycę. Płytka ulega zgrubieniu też z upływem lat. Czasami nawet całkowicie zanika, co jest chorobą genetyczną lub skutek przebytego urazu. Płytka rozdwaja się poprzez niedobory witamin lub nieodpowiednie używanie pilnika oraz niektórych detergentów. Szorstka płytka paznokcia zwykle oznacza łuszczycę lub może być to choroba uwarunkowana genetycznie.

 

Leczenie zmian płytki paznokcia – skuteczna i nowoczesna metoda

Odpowiednie leczenie powinno być dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta. Podczas wizyty u podologa lekarz przeprowadza dokładne oględziny paznokci i skóry stóp. Paznokcie są oczyszczane i dobiera się do nich specjalistyczny żel, który odbudowuje płytkę, a ryzyko powstania bakterii i grzybów jest zminimalizowane. Zabieg stosowany jest w najlepszych klinikach medycyny i daje o wiele lepsze rezultaty niż popularna metoda rekonstrukcji paznokcia metodą akrylową. Żel jet o wiele lepszy, gdyż działa szybciej i jest bardziej elastyczny, dlatego leczenie jest skuteczniejsze i nie powoduje skutków ubocznych – zapewniają podolodzy z kliniki Satin w Warszawie. Jest to rewolucyjna metoda rekonstrukcji paznokcia, dodatkowo zupełnie bezpieczna. Rekonstrukcji dokonuje się w wielu przypadkach. Lekarz podolog udzieli nam szczegółowych informacji o tym jak powinniśmy pielęgnować stopy, by zapobiegać niektórym urazom i chorobom w przyszłości. Po rekonstrukcji można stosować lakiery.
Paznokcie są ozdobą stóp, zadbaj o nie odpowiednio i pozwól sobie na buty z odsłoniętymi palcami tego lata. Więcej informacji na temat rekonstrukcji paznokci uzyskasz w klinice Satin.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>