Seszele Zaplanuj indywidualnie swoją wycieczkę.

Samodzielna wyprawa na Seszele

 

Seszele kojarzą się nam wszystkim z bardzo wysokimi cenami. Po prostu to niewielkie państewko, w którym wypoczywają głównie ci zamożniejsi ludzie. W dalszym ciągu Polacy są społeczeństwem na dorobku, a co za tym idzie, na Seszele wyrusza o wiele mniej wycieczek z Polski, aniżeli z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy chociażby Stanów Zjednoczonych. Między innymi to sprawia, iż w wielu przypadkach wycieczka na Seszele – z polskiego biura podróży, jest droższa aniżeli wycieczka organizowana przez chociażby niemiecką firmę. Prawo podaży i popytu – niemieckie biuro podróży wysyła więcej klientów na egzotyczne wczasy, na dodatek nie są one za zachodnią granicą adresowane wyłącznie do tej najlepiej zarabiającej grupy społecznej, więc efekt jest oczywisty. Przecież można zaplanować wyprawę na Seszele na własny rachunek! Nie jest powiedziane, iż musisz koniecznie lecieć z biurem podróży!

 

Jak zaplanować podróż na Seszele?

 

Przede wszystkim musisz rozejrzeć się za promocyjnymi połączeniami lotniczymi. Oczywiście będziesz miała po drodze przynajmniej jedną przesiadkę, z Polski na Seszele samoloty nie latają bezpośrednio. Nie powinien być to jednak wielki problem, w końcu przesiadka na lotnisku to jeszcze nie koniec świata. Oczywiście przy takim założeniu, iż będziesz miała odpowiednią ilość czasu na to, aby się przesiąść. Jest pełno wyszukiwarek połączeń lotniczych, dzięki którym będziesz mogła wylecieć na Seszele z jednego z polskich portów lotniczych. Bardzo często można dzięki takim wyszukiwarkom znaleźć tanie połączenie na Seszele – szczególnie wtedy, gdy zostaniesz nieco dłużej na lotnisku. Wiadomo, że nie wszyscy ludzie zaakceptują długie oczekiwanie na przesiadkę, nawet jeśli koszt podróży znacznie się zmniejsza. Warto również regularnie zaglądać na portale podróżnicze, na których codziennie publikowane są wieści o kolejnych promocjach lotniczych.

 

Druga kwestia to oczywiście hotel. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakie są Twoje oczekiwania. Jeżeli to nie jest podróż poślubna, ani nie jesteś raczej taką osobą, która ceni sobie luksusy, nawet za wszelką cenę, to dzięki wyszukiwarkom hoteli bez najmniejszego problemu znajdziesz coś całkiem taniego. Czytaj jednak uważnie opinie na temat hoteli i staraj się ignorować takie hotele, które najzwyczajniej w świecie mają niską cenę. W wielu przypadkach niska cena faktycznie oznacza mniejsze bądź większe problemy. Inna sprawa, że jeżeli naprawdę zależy nam na niskiej cenie, to przecież musimy liczyć się z tym, iż warunki do spania nie będą idealne.

 

Musisz pamiętać również o szczepieniach oraz ubezpieczeniu. Nie wydaje się jednak, aby to było coś nieoczywistego. Jedno jest pewne – samodzielna organizacja podróży na Seszele może być często bardzo opłacalna pod względem finansowym. Przy założeniu, iż wiesz co robisz.

 

Co można robić na Seszelach?

 

Seszele to przede wszystkim raj dla miłośniczek plażowania oraz kąpieli w oceanie. To chyba oczywiste, że nie lata się na Seszele po to, aby zwiedzać zabytki, bo wielu zabytków to akurat tam nie ma. Z pewnością uprawianie sportów wodnych to wspaniała aktywność, szczególnie można polecić snorkeling. Obserwowanie podwodnego życia, szczególnie w tej części świata, to naprawdę coś niesamowitego, coś czego zapewne nie zapomnisz do końca swoich dni. Na Seszelach jest również pełno żółwi, podziwianie ich to również wspaniała sprawa. A przyroda na Seszelach? Po prostu przepiękna.

 

 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>