Skuteczny zabieg na cellulit? Icoone Laser!

Szukasz skutecznego sposobu na cellulit? Chcesz znów cieszyć się piękną, gładką skórą? W walce z pomarańczową skórką pomoże zabieg Icoone Laser!

Cellulit tworzy się w podskórnej tkance łącznej. Powstaje wtedy, gdy komórki tłuszczowe rosną, kumulują się i twardnieją, uwidaczniając się na powierzchni skóry pod postacią grudek i nierówności. Możesz nie wierzyć, ale cellulit to nie tylko Twój problem. Zmiany w obrębie tkanki tłuszczowej pojawiają się u większości kobiet i mogą doskwierać od wczesnych lat młodości. Sposobów na cellulit szukają nawet 20-latki! Pojawienie się skórki pomarańczowej ma związek z produkcją estrogenów, krążeniem krwi i limfy, odkładaniem się szkodliwych produktów przemiany materii i oczywiście tłuszczu. Cellulit najczęściej pojawia się na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu – czyli tam, gdzie tłuszcze i toksyny najchętniej się magazynują. Jak się ich pozbyć? 

Jakie są sposoby na cellulit?

Mówiąc ,,cellulit”, myśli się przede wszystkim o nieestetycznie wyglądającej, nierównej skórze, do złudzenia przypominającej tę z pomarańczy. A jednak cellulit nie zawsze jest tym samym. Czasem bywa niegroźnym defektem, a kiedy indziej oznaką zmian chorobowych – na przykład żylaków i zatorów. Wyróżnia się dwa typy cellulitu. Pierwszy, rzadziej występujący, to cellulit wodny, który ma związek z nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie. Pojawia się najczęściej u osób aktywnych, tancerek, atletek. Drugi, powszechny, to cellulit tłuszczowy – nazywany też lipidowym, miękkim. Ma związek z odkładaniem się cukrów i tłuszczów w głębokich warstwach tkanki podskórnej. Jest bardzo widoczny i występuje w kilku różnych postaciach. 

 • Twardej – cellulit uwidacznia się tylko pod wpływem ucisku skóry, to zmiany tkanki tłuszczowej typowe dla osób aktywnych fizycznie.
 • Wiotkiej – to skutek starzenia się skóry, która traci jędrność i elastyczność, przez co staje się wiotka i pofałdowana. Takie zmiany zwykle pojawiają się po 40. roku życia.
 • Obrzękowej – związanej z zaburzeniami krążenia.
 • Mieszanej – łączącej cechy wszystkich powyższych postaci cellulitu. 

W zwalczaniu cellulitu należy brać pod uwagę zarówno jego typ, jak i stopień zaawansowania. W tym celu stosuje się 4-stopniową skalę:

 • Cellulit I stopnia jest praktycznie niewidoczny, ujawnia się wyłącznie pod wpływem ucisku.
 • Cellulit II stopnia pojawia się w pozycji stojącej i w trakcie napinania mięśni.
 • Cellulit III stopnia jest widoczny w każdej pozycji, nierówność tkanki tłuszczowej jest wyrazista, a niekiedy nawet bolesna.
 • Cellulit IV stopnia to zaawansowane stadium zmian, wyraźne zgrubienia, mogące świadczyć o zapaleniu tkanki tłuszczowej, czyli cellulitisie.

Łatwo się domyślić, że cellulit IV stopnia wymaga zupełnie innych metod niż niepozorne zmiany I stopnia. Jak wyjaśnia lekarz dermatolog z Kliniki Arte Derm w Warszawie, sposób na cellulit musi zależeć od jego zaawansowania, wyglądu i kondycji skóry, jak również cech jednostkowych. Ważne są takie czynniki, jak wiek i stan zdrowia oraz styl życia i nawyki żywieniowe. Choć zabieg na cellulit powinien być dobierany indywidualnie, zasadniczo musi opierać się na 3. głównych działaniach: regulacji mikrokrążenia, rozbiciu złogów tłuszowych (trójglicerydów) i odbudowie struktury tkankowej skóry – takie działanie zapewnia właśnie Icoone Laser. 

Skuteczny zabieg na cellulit?

Zanim poznasz skuteczny zabieg na cellulit, musisz wiedzieć jedno – nic nie dzieje się samoistnie! Żaden sposób na cellulit nie będzie trwale skuteczny, jeśli nie zmienisz stylu życia i nie zaczniesz dbać o siebie kompleksowo. Odpowiednia dawka ruchu (wcale nie duża, najważniejsze, że regularna!), zdrowa dieta (bezwarunkowo!) i profesjonalne wsparcie – oto recepta na piękną, gładką skórę, a przy okazji świetne samopoczucie!

O sport i menu musisz zadbać sama, profesjonalne wsparcie zapewnia zabieg Icoone Laser. Technologia Icoone to urządzenie medyczne, które służy do najnowszej generacji masażu podciśnieniowego. Icoone Laser jest znany na rynku medycznym już od kilku lat, jednak dziś warto skorzystać z jego nowszej wersji, która jednocześnie oferuje masaż, terapię światłem LED i laserem diodowym. Takie połączenie zapewnia wielowymiarowe oddziaływanie na skórę i cellulit, który można usunąć bezpowrotnie. Zdaniem dermatologa z Kliniki Arte Derm, Icoone Laser, bazujący na zjawisku multinikrostymulacji, pozwala w stosunkowo krótkim czasie uzyskać bardzo dobre efekty. Wystarczy wykonać serię 10-15 zabiegów, aby skutecznie pozbyć się cellulitu. Jak to możliwe? Według dalszych wyjaśnień eksperta z warszawskiej kliniki, zabieg Icoone oddziałuje bezpośrednio na tkankę łączną. 

 • Laser diodowy emituje wiązkę światła o długości 915 nm, która jest silnie absorbowana przez adipocyty (komórki tłuszczowe). Następnie komórki są podgrzewane do tego stopnia, że zaczynają się rozpuszczać. 
 • Rozbite złogi tłuszczowe muszą zostać wydalone z organizmu – i tu wkracza dioda LED o fali 650 nm, która zwiększa przepuszczalność błony komórkowej, więc pozwala szybciej odprowadzić rozpuszczony tłuszcz do limfy. Ponadto światło LED stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.
 • Siedem głowic podciśnieniowych pozwala na przeprowadzenie bardzo efektywnego drenażu limfatycznego. Rolki masujące zasysają skórę, poprawiają mikrokrążenie i przeciwdziałają obrzękom.

Zabieg Icoone pomaga nie tylko na cellulit, lecz także bóle mięśni, pleców, karku, za które odpowiada niewłaściwa postawa ciała. Jedna sesja trwa od 40 do 60 minut i pozwala głęboko się odprężyć. Dwa zabiegi Icoone laser w tygodniu i zapomnisz o cellulicie oraz stresie. Icoone to najlepszy zabieg na cellulit, dzięki któremu można wygładzić i ujędrnić skórę, wysmuklić sylwetkę w newralgicznych obszarach oraz usunąć z organizmu nadmiar płynów i toksyn. Jeśli szukasz sposobu na cellulit, wypróbuj Icoone Laser! 
Więcej informacji o zabiegu Icoone Laser znajdziesz na stronie: https://artederm.pl/oferta/urzadzenia-high-tech/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>