Smart Graft – wymarzona gęstość włosów

Transplantacja włosów z wykorzystaniem urządzenia Smart Graft to zdecydowanie unikatowa technologia w walce o piękne, zdrowe i równomierne owłosienie! Smart Graft cechuje się niesamowitą efektywnością w procesie odbudowy wymarzonej czupryny i zadziwiająco spektakularnymi rezultatami. Ta metoda terapeutyczna nie wymaga użycia skalpela, dzięki czemu nie pozostają po niej blizny. Podczas zabiegu specjalista ma do dyspozycji dwa rodzaje igieł zabiegowych o różnych średnicach. Każda z nich jest wyposażona w  odpowiedni separator, co nie pozwala na wkłucie igły w skórę głębiej niż na 1 milimetr. Jest to więc terapia minimalnie inwazyjna – gabinetowa, a nie jakaś skomplikowana operacja, niosąca ze sobą ryzyko powikłań czy infekcji. Chcesz wiedzieć więcej o Smart Graft, zgłoś się do Bieńkowscy Clinic.

Smart Graft – opis zabiegu

Smart Graft działa w systemie zaawansowanego technologicznie pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych (AFUE). Zabieg przebiega dwuetapowo. W pierwszej fazie terapii działanie specjalisty polega na delikatnym pobraniu przeszczepów włosów z tylnej części głowy za pomocą urządzenia Smart Graft. Dzięki wspomaganej elektrycznie głowicy zabiegowej, wyposażonej w precyzyjny system mikroskopijnych ostrzy, pobierane są pojedyncze zespoły mieszkowe. Przeszczepy zawierają zwykle od jednego do czterech mieszków włosowych. Smart Graft automatycznie przesyła pobrane grafty do sterylnych komór, które zapewniają optymalne warunki mieszkom włosowym do czasu ich wszczepienia w miejsca docelowe. Druga faza to reimplantacja pobranego materiału, a konkretnie włosów w obszary dotknięte łysieniem. W wyniku zabiegu na obszarach objętych procedurą dochodzi do intensywnego wzrostu nowych włosów, przez co zwiększają się objętość i gęstość czupryny. Terapia zagęszczania włosów metodą Smart Graft to działanie o niskim stopniu inwazyjności, które  nie wywołuje bólu, a to  stanowi  niewątpliwie bardzo atrakcyjną alternatywę dla innych sposobów walki z łysieniem. Dzięki systemowi Smart Graft  przeżywalność transplantowanych włosów sięga nawet 98%.

Smart Graft – kto powinien wybrać tę terapię?

Metoda Smart Graft to idealne rozwiązanie dla pacjentów borykających się z problemami: łysienia androgenowego (hormonalnego),  łysienia po napromieniowaniu, alopecją wywołaną chorobami, alopecją pourazową, łysieniem po oparzeniach, blizn pooperacyjnych. Smart Graft sprawdza się też w  terapii rekonstrukcyjnej owłosionej skóry głowy czy owłosienia klatki piersiowej. Można stosować ten przeszczep także wtedy, gdy pacjent uskarża się na niedostateczne owłosienie w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody.

Smart Graft – zalety zabiegu

Wśród zalet kuracji wyróżnia się: krótki czas trwania zabiegu, niską inwazyjność, niewielki ból podczas terapii, dużą efektywność (przeżywalność pobranych cebulek włosów jest sięga nawet 98% dzięki zamkniętemu systemowi pobierania i nawilżania pobranych do przeszczepu włosów), niedługi okres rekonwalescencji, brak widocznych blizn pozabiegowych, efektowność – naturalny wygląd włosów zabiegu, brak zarysowanej sztucznie linii pozabiegowej przeszczepionych włosów. Efekty terapii są więc nie tylko permanentne, ale i naturalne. Pierwsze rezultaty można zauważyć po 2-3 miesiącach, na ostateczny efekt trzeba poczekać do ok. 12-16 miesięcy po transplantacji..

Smart Graft – co trzeba wiedzieć?

Jak każda kuracja także i ta wymaga wcześniejszej konsultacji, w trakcie której lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem (np. ustala przyczyny problemu). Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz wyjaśnia, jak będzie wyglądała terapia. Po zastosowaniu  anestezji  specjalista  pobiera materiał (włosy) do przeszczepu, umieszcza go w systemie Smart Graft, a na koniec implantuje w skórze pacjenta. Proces trwa zazwyczaj kilka godzin. Igła, przy pomocy której pobierany jest włos, działa w ruchu obrotowym, co powoduje, że działanie przeprowadzane jest szybko i w komfortowy dla pacjenta sposób. Czasami po zabiegu na skórze pojawiają się drobne strupki i podrażnienia, jednak dochodzi do ich wygojenia w okresie pierwszych dwóch tygodni po przeszczepie. Pacjenci wracają do codziennych zajęć już po kilku dniach od zabiegu. W początkowym okresie warto stosować chłodne okłady na skórę głowy. Zalecane jest także mycie włosów delikatnym, dziecięcym szamponem i nie osuszanie włosów. Należy unikać czynności podwyższających ciśnienie krwi przez okres jednego tygodnia oraz unikać ekspozycji na promieniowanie UV przez okres dwóch miesięcy. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu przeszczepu włosów, skontaktuj  się ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>