Sposób na idealne powieki dolne

Każda z nas marzy o pięknych powiekach. Niestety, wraz z upływem czasu nasz organizm zaczyna się starzeć. To właśnie dlatego na twarzy pojawiają się liczne niedoskonałości. Możemy do nich zaliczyć nie tylko dość wyraźne zmarszczki mimiczne, lecz także opadające powieki. Wbrew pozorom to bardzo częsty problem wielu kobiet. Warto przy tym pamiętać o tym, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, a więc bardzo podatna na zmiany. Na szczęście można pokonać ten problem. Korekta dolnych powiek to idealny sposób na walkę z podkrążonymi i nabrzmiałymi powiekami, a także tzw. workami pod oczami. Eksperci z kliniki chirurgii plastycznej Bieńkowski rekomendują korektę plastyczną powiek. Podczas tego zabiegu zostaje nacięta skóra przy dolnej powiece – od brzegu rzęsowego. Możliwe jest także usunięcie worków tłuszczowych pod oczami, a także nadmiaru tkanki tłuszczowej. Po nacięciu powstała blizna jest praktycznie niewidoczna.

Podniesienie opadającej powieki górnej

Z upływem czasu powieki górne tracą swoją sprężystość i zaczynają opadać. U niektórych osób może wręcz być to utrudnieniem w normalnym funkcjonowaniu. Najczęściej składa się na to ograniczone pole widzenia, dyskomfort przy zakładaniu soczewek, a nawet okularów. Specjaliści z Centrum Medycznego Bieńkowski polecają w takich przypadkach korektę powiek górnych. Zabieg ten polega na nacięciu w fałdzie przeszkadzającej powieki i usunięciu nadmiaru skóry (niekiedy również tłuszczu). W skrajnych przypadkach może dojść do modyfikacji ścięgna i mięśnia okrężnego oka. Po operacji powstała blizna jest praktycznie niewidoczna – zasługą tego jest nie tylko precyzyjność wykonania, lecz także niezwykle cienka nitka użyta podczas zabiegu.

Sposób na niepasujący nos

Nos jest jedną z najważniejszych części twarzy. To właśnie on przykuwa największą uwagę naszego rozmówcy. Zbyt duży, a także krzywy nos może powodować dość spore kompleksy u osoby, u której występuje.

Zapytaliśmy specjalistów, jak można poradzić sobie z nieestetycznym wyglądem nosa. Odpowiedź była jednoznaczna – należy dokonać jego korekty. To, co zostanie dokładnie zrobione, zależne jest przede wszystkim od skali problemu, z jakim musi zmierzyć się pacjent. Najczęstsze rhinoplastyki (korekty nosa) polegają na skorygowaniu chrząstki, ale nie tylko. Warto pamiętać o tym, że dokładny zakres plastyki nosa jest kwestią całkowicie indywidualną. W trakcie zabiegu chirurg nadaje nowy kształt nosowi dzięki odpowiednim nacięciu w jego wewnętrznej części. Czas rekonwalescencji po zabiegu jest kwestią indywidualną.

Pozbądź się odstających uszu

Odstające uszy mogą mieć dzieci, jak i osoby dorosłe. Na szczęście można pozbyć się tego uciążliwego problemu dzięki korekcie uszu. Taki zabieg jest jednym z najczęściej wykonywanych metod leczenia w medycynie estetycznej. Takowy zabieg polega na przecięciu skóry na tylnej części małżowiny usznej. To właśnie wtedy zostają nałożone stabilizujące szwy, które zapobiegają dostawaniu uszu. Po zabiegu pacjent może odczuwać delikatny ból, który z czasem zaczyna ustępować.

Najczęściej polecane zabiegi chirurgii plastycznej:

  • rekonstrukcja ubytku powieki górnej;
  • rekonstrukcja ubytku powieki dolnej;
  • korekta nosa w części chrzęstnej;
  • korekta odstających małżowin usznych.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>