Sposoby na cienie pod oczami

W kreskówkach symbol ogromnego zmęczenia, w życiu niedoskonałość odbierająca radość z patrzenia w lustro. Cienie pod oczami potrafią stać się prawdziwą zmorą. Wraz z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne ze względu na zachodzące zmiany w układzie kości oczodołu, ubywaniu poduszki tłuszczowej oraz stającymi się coraz wyraźniejszymi fioletowymi naczyniami żylnymi. Istnieje kilka sposobów żeby poradzić sobie z tą mało estetyczną dolegliwością. Lecz nie należy jej traktować jedynie jako niechcianej wizualnej szkody na urodzie – wyraźne cienie pod oczami mogą stanowić symptom choroby.

Choroby powodujące cienie

Jest ich niezwykle wiele, szczególnie, jeśli towarzyszą ciemniejącej skórze pod oczami obrzęki bądź inne symptomy typu bóle głowy lub problemy z pęcherzem. Cienie może powodować niedoczynność tarczycy, która uniemożliwia przenikanie cząsteczek cukru pod skórę twarzy, tworząc tym samym obrzęki i przebarwienia również w okolicach oczu.
Również cukrzyca może wiązać się z workami pod oczami, dodatkowymi problemami współtowarzyszącymi im jest wzmożone pragnienie, ogólne poczucie osłabienia czy utrata masy ciała. Z kolei pasożyty łączą także symptomy takie jak wymienione przy cukrzycy, do których również dochodzi ból brzucha.

Anemia, odwodnienia czy niedożywienie powodują niedobór elektrolitów, przede wszystkim żelaza i witaminy K. Choroby wątroby, nerek i śledziony ingerują w układ moczowy powodują bóle w okolicy lędźwiowej i częstomocz, towarzyszy im ból brzucha, utrata apetytu i…worki pod oczami.
Różnego rodzaju alergie, szczególnie związane z zapaleniem błony śluzowej nosa, odpowiadają za tzw. cienie alergiczne, spowodowane przewlekłym zastojem krwi żylnej wywołanym obrzękiem błony śluzowej zatok.

Domowe sposoby na cienie!

Obrzęk i sine zabarwienie pod oczami można zniwelować domowymi okładami. Świetnie w tej roli sprawdzają się zielone ogórki, które schłodzone w lodówce, pozwalają naszym oczom skutecznie odpocząć, a cieniom dają okazję na zmnejszenie się. Z kolei dla preferujących ciepłe klimaty dobrą alternatywą mogą się okazać okłady z herbaty lub świetlika, które mają działanie również przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Nie tylko ogórek, lecz również i surowy ziemniak idealnie nadaje się do walki z workami pod oczami. Zmiksowaną papkę z ziemniaka nałóż na oczy i pozostaw na pół godziny. Pamiętaj, że powstawaniu cieni pod oczami sprzyja niedobór snu, nadużywanie alkoholu i palenie papierosów.

Czy istnieje zabieg kosmetyczny usuwający cienie?

Hydrobalnas to wystarczająca odpowiedź. Aczkolwiek jest to długotrwały proces, często sięga nawet kilku tygodni. Specjalista po zrobieniu odpowiednich badań dobiera preparat, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. W kosmetologii nie bez przyczyny nazywany jest “eliksirem młodości”, znajduje się naturalnie w ciele człowieka, przede wszystkim w młodym ciele, a wraz ze starzeniem się jego ilość się zmniejsza, przez co dochodzi do degeneracji tkanek. Kwas hialuronowy nie tylko pomaga ujędrnić skórę i wypełnić zmarszczki, jest to również substancja, której się używa do walki z nowotworami czy chorób stawów, oczu, wątroby. Nic więc dziwnego, że i tu kwas hialuronowy znajduje zastosowanie. Preparatem wypełnia się tak zwane “doliny łez” (zapadnięcie skóry pod okiem w obrębie oczodołu), dzięki czemu wcześniej zacieniona skóra rozjaśnia się, a efekt nawilżenia sprawia, że delikatna tkanka pod oczami staje się bardziej elastyczna, a zapadnięcie okolic pod powiekami zostaje zniwelowane.  

Dowiedz się więcej o zabiegach na stronie Kliniki Medycyny Estetycznej EstheticMed:
http://www.esteticmed.pl/oferta/blog/item/358-jak-usun%C4%85%C4%87-cienie-pod-oczami-zabiegami-medycyny-estetycznej.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>