Jak stosować serum do twarzy?

Cera potrzebuje dogłębnej pielęgnacji, którą zapewniają odpowiednie kosmetyki dobrane do potrzeb skóry. Podstawą jest krem do twarzy, maska i płyn micelarny do usuwania zanieczyszczeń i makijażu, jednak coraz bardziej popularny staje się produkt zwany serum do twarzy. Jest to koncentrat kremu, kosmetyk, który wykazuje silniejsze działanie niż krem oraz zawiera większe stężenie substancji aktywnych. Dlatego sprawdza się najlepiej w sytuacjach, gdy cera potrzebuje natychmiastowego ratunku i ukojenia. By jednak serum dało oczekiwane rezultaty, warto dowiedzieć się, jak je stosować i jak dobrać do swojej cery.

Czym jest serum do twarzy?

Serum jest to produkt o działaniu silniejszym niż krem do twarzy, jednak o lżejszej konsystencji, w której zawarte są wyższe stężenia składników odżywczych. Składniki te docierają do głębokich warstw skóry. Dzięki temu kosmetyk daje wyraźnie zauważalnie efekty już po krótkim czasie stosowania, co znacznie ułatwia pielęgnację twarzy. Mimo bogatego składu, serum wchłania się błyskawicznie, nie zatyka porów i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy, nadaje się więc świetnie pod makijaż. Nie należy jednak stosować go bez przerwy, bowiem skóra łatwo się przyzwyczaja do dużej ilości substancji odżywczych. Warto dać jej co jakiś czas powalczyć samej.

Serum – jak stosować?

Istnieją dwa sposoby na stosowanie serum. Pierwsza metoda to dołączenie kosmetyku do codziennego rytuału pielęgnacyjnego w przypadku, gdy cera potrzebuje dodatkowego odżywienia. W tym przypadku produkt powinien być nakładany na skórę jako pierwsza warstwa po dokładnym oczyszczeniu twarzy, a na nią nanieść można krem do twarzy. Warto jednak pamiętać o 10-minutowej przerwie między jedną a drugą warstwą.

Drugim sposobem jest używanie serum zamiast kremu do twarzy przy wymagającej cerze. W tym wypadku także należy kosmetyk stosować  rano i wieczorem i nakładać na twarz tak jak krem, po oczyszczeniu skóry. Jednak to, na który sposób się zdecydujesz, zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Jeśli zależy ci na szybkim odżywieniu cery przed ważnym wydarzeniem, dodaj do codziennej pielęgnacji twarzy serum jako kolejny etap. W sytuacji, kiedy po wakacjach skóra wymaga regeneracji, możesz przeprowadzić miesięczna kurację z codziennym użyciem serum. U każdej osoby efekty mogą być nieco inne, warto więc obserwować swoją twarz i dostosować na tej podstawie optymalny sposób pielęgnacji.

Jak dobrać serum do pielęgnacji twarzy?

Należy pamiętać, że serum do twarzy nie jest kosmetykiem stosowanym stale, to raczej pomoc doraźna, uzupełnienie specjalistycznej pielęgnacji twarzy. Sprawdza się doskonale jako dodatek wraz z kremem do twarzy, jednak, jak zostało wspomniane, optymalny sposób używania tego kosmetyku najlepiej dobrać na podstawie obserwacji skóry.

Rodzaj serum należy dobrać do rodzaju skóry i problemu, z jakim się borykamy. Istnieją różne rodzaje tego kosmetyku:

  • przeciwzmarszczkowe,
  • nawilżające,
  • rozjaśniające przebarwienia,
  • odżywiające.

Jeśli nie wiesz, jak dobrać odpowiedni produkt do potrzeb twojej cery, udaj się po poradę do dermatologa.

Kiedy lepiej nie stosować serum?

Mimo że serum to kosmetyk o dogłębnym działaniu i daje wspaniałe efekty, są sytuacje, gdy lepiej go nie używać. Nie stosuj preparatu w momencie, gdy:

  • jesteś świeżo po zabiegu kosmetycznych i twoja cera dopiero wraca do formy,
  • twoja skóra jest podrażniona,
  • masz alergię na któryś ze składników zawartych w produkcie.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>